Geri Dön
Gündem2017 ALES soru ve cevaplar kitapçığı yayımlandı!

2017 ALES soru ve cevaplar kitapçığı yayımlandı!

ALES'e giren adaylar merak ettikleri sorunun cevabına ulaştı. ÖSYM bu sabah duyurdu. 2017-ALES Sonbahar Dönemi Temel soru kitapçığı ve cevap anahtarı yayımlandı. İşte merak edilen 2017 ALES soru ve cevapların bulunduğu kitapçık...

2017 ALES soru ve cevaplar kitapçığı yayımlandı!

2017 ALES sınavına giren adaylara ÖSYM'den duyuru bu sabah geldi. 2017 ALES soru ve cevaplarının yayımlandığını duyan tüm adaylar, merakla sınavdaki başarılarını ölçmek için kitapçığı inceliyorlar.

2017 ALES SORULARI VE CEVAPLARINA NASIL ULAŞILIR?

19 Kasım 2017 tarihinde uygulanan 2017-ALES Sonbahar Dönemi Temel Soru Kitapçığına, sınava başvuran adayların sınav sorularını inceleyebilmeleri amacıyla ÖSYM’nin Aday İşlemleri Sistemi üzerinden 21 Kasım 2017 tarihinde saat 11:00’den itibaren erişilebilir. Sınava başvuran adaylar 10 gün süreyle ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr adresinden T.C. Kimlik Numaraları ve şifreleri ile soruların tamamına erişebileceklerdir. Sorular, Temel Soru Kitapçığı dizilimindedir.

2017 ALES SORULARI VE CEVAPLARI İÇİN TIKLAYINIZ!

2017 ALES SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

Bir önceki ALES sınavı sonuçları tam bir ay içerisinde erişime açılmıştı. 2017 ALES sonuçları ise yine bir aya yakın bir sürede açıklanacağı düşünülmektedir. 2017 ALES sonuçlarının tarihi ÖSYM'nin yoğunluğuna göre de değişiklik gösterebilir.

SINAV SONUÇLARI 5 YIL GEÇERLİ OLACAK

Soruların, belirli yükseköğretim programlarında kazanılan yeterlikleri ve bilgileri ölçmeye yönelik olmayacağı belirtilmişti. Sınavda, farklı alanlardan gelen yükseköğretim kurumu mezunlarının cevaplayabilecekleri nitelikte sorulara yer veriliyor. Sınavın sonuçları, açıklandığı tarihten itibaren 5 yıl geçerli olacak.

altın fiyatları masaüstüaltın fiyatları mobil
Bulgaristan'da verici takılan kartal, Konya'da ölü bulunduBulgaristan Birdlife (BSPB) tarafından verici takılan küçük orman kartalı, Konya'da ölü bulundu. Kartalın, yalıtım yapılmamış elektrik teline çarparak öldüğü tespit edildi.
bu haberleri kaçırma

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler