2017 Ales

2017 Ales

Son dakika 2017 ales haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan 2017 ales gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan 2017 ales haber sayfamızda...

2017 Ales

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 69 2017 ales haberi bulunmuştur.
ALES soruları ve cevapları yayınlandı! 2018 ALES sonuçları ne zaman açıklanacak?
ALES soruları ve cevapları yayınlandı! 2018 ALES sonuçları ne zaman açıklanacak? ALES soruları ve cevapları adayların erişimine açıldı. 6 Mayıs 2018 tarihinde uygulanan 2018 ALES İlkbahar dönemi sınavı için adaylar arayışa geçti. İşte ALES soruları ve cevapları...
8.05.2018Gündem
ÖSYM, 2017 ALES’i değerlendirdi
ÖSYM, 2017 ALES’i değerlendirdiÖSYM’nin bu yıl ilk kez başlattığı, “sınav değerlendirme raporları” çalışmasının ilki Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı (ALES) ile yapıldı.
13.02.2018Gündem
ALES sorular ve cevapları yayınlandı! ALES sonbahar dönemi sınavı
ALES sorular ve cevapları yayınlandı! ALES sonbahar dönemi sınavıALES sınav sonuçlarının açıklanmasından sonra ALES sınav soruları ve cevapları da yayınlandı. Peki ALES sınav sorularına ve cevaplarına nasıl ulaşılır? İşte ALES sonbahar dönemi sınav kitapçığı...
22.12.2017Gündem
ALES sonuçları açıklandı mı? ÖSYM ALES sonuçları için duyuruda bulundu
ALES sonuçları açıklandı mı? ÖSYM ALES sonuçları için duyuruda bulunduALES sonuçları açıklandı mı? ALES'e katılan adaylar sınav sonuçlarının ne zaman açıklanacağını merak ediyor. ÖSYM ise ALES sınav sonuçlarının ne zaman açıklanacağına dair tarih vererek, ALES'e giren adayların merakını giderdi. Peki ALES sonuçları ne zaman açıklanacak?
4.12.2017Gündem
2017 ALES soru ve cevaplar kitapçığı yayımlandı!
2017 ALES soru ve cevaplar kitapçığı yayımlandı!ALES'e giren adaylar merak ettikleri sorunun cevabına ulaştı. ÖSYM bu sabah duyurdu. 2017-ALES Sonbahar Dönemi Temel soru kitapçığı ve cevap anahtarı yayımlandı. İşte merak edilen 2017 ALES soru ve cevapların bulunduğu kitapçık...
22.11.2017Gündem
ALES sonuçları ne zaman açıklanacak? ALES soru ve cevapları ise...
ALES sonuçları ne zaman açıklanacak? ALES soru ve cevapları ise...ALES 2017 sonbahar sınavı geçtiğimiz Pazar günü gerçekleşti. 2017 ALES sınavına giren adaylar sınav sonuçlarını da merak ediyor. Peki ALES 2017 sınav puanı kaç yıl geçerli olacak?
21.11.2017Gündem
2017 ALES'te son değişiklikler...
2017 ALES'te son değişiklikler...2017 ALES sınav tarihi geçtiğimiz günlerde açıklandı. ALES'e girecek olan binlerce öğrenci sınavda değişiklik olup olmadığını araştırdı. 2017 ALES sınav tarihi ve sınavda yapılan son değişiklikler...
2.11.2017Gündem
ALES bahar dönemi soru kitapçığı yayınlandı!
ALES bahar dönemi soru kitapçığı yayınlandı!ALES bahar dönemi sınav soru ve cevapları ÖSYM'nin resmi sitesi üzerinden erişime açıldı. ALES soru ve cevaplarını görmek isteyen adaylar ais.ösym.gov.tr adresinden Tc kimlik numaraları ve şifreleri ile işlemlerini gerçekleştirebiliyor. ALES'e girmeyen adaylar ise sınav soru ve cevaplarının sadece %10'una ulaşabiliyor.
9.05.2017Gündem
ALES’e geç kalan öğrencinin 09.45 isyanı
ALES’e geç kalan öğrencinin 09.45 isyanıAkademik Personel ve Lisansüstü Eğitim Giriş Sınavı (ALES) saat 10.00’da başlarken, ÖSYM’nin yeni kuralıyla 09.45’te sınava girişlerin sonlanması bazı öğrencilerin kabusu oldu. Birkaç dakikayla sınavı kaçıran öğrenciler hayal kırıklığı yaşarken, bir öğrenci kapıyı açmayan polislere ‘Cinnet geçireceğim’ dedi.2017 ALES’in bahar dönemi sınavı, saat 10.00 itibariyle başladı. Çeşitli yerlerde sınava giren öğrenciler, okulların önlerine gelerek sınav saatini bekledi. Sınavdan bir süre önce gelip içeri girmeyi bekleyenlerin yanı sıra, sınava koşarak gelen ve son dakikada yetişen öğrenciler de oldu. ÖSYM’nin getirdiği ve ilk olarak 2017 Yükseköğretime Geçiş Sınavı’nda (YGS) uygulanan 09.45 kuralı nedeniyle yine bazı öğrenciler saat 09.45’te okula giriş yapamadıkları için sınava giremedi. Saat 09.45 kuralı nedeniyle geç kalmış kabul edilen ve sınava alınmayan öğrencilerden bazıları itiraz etmeden okuldan ayrılırken, bazıları ise isyan etti. Birkaç dakikayla sınava geç kalan bir öğrenci, kapıyı açmayan polislere ‘Cinnet geçireceğim’ diye bağırdı.“BİR YILLIK EMEĞİ 1-2 DAKİKA İLE GİDİYOR” Çocuğunun geç kalacağı korkusuyla 1 saat önce geldiklerini söyleyen bir veli, "Bir yıllık çalışması, emeği 1-2 dakika ile gidiyor. Kendi çocuğumu getirdim. O korkuyla 1 saat önceden geldik, buralarda dolaşıyoruz. Sınav yaptırıyorlar, yakın yerleri vermeleri gerekir. İstanbul’un bir ucundan bir ucuna çok uzak yerleri veriyorlar. Çok yazık, bunu düşünmek lazım. En azından çevreye yakın yerleri vermeleri lazım. 15 dakika var sınava, 1 dakika geç kalmış daha başlamamış sınav aslında o inisiyatifi almaları lazım. Biz bu gençleri kazanacak mıyız yoksa böyle karanlığa itecek miyiz. Cinnet geçireceğim diyor, belki de geçirecek doğrudur. Ne şartlarla gelmiş, başından ne olaylar geçmiş. Burada polis arkadaşlar görevli, onların yetkileri yok ki zavallılar ne yapsın, ona da verilen emir o” diye konuştu.
11.09.2019Yaşam
ALES sınavında 15 dakikaya takıldılar
ALES sınavında 15 dakikaya takıldılarAkademik Personel ve Lisansüstü Eğitim Giriş Sınavı (ALES) saat 10.00’da başlarken, ÖSYM’nin yeni kuralıyla 09.45’te sınava girişlerin sonlanması bazı öğrencilerin kabusu oldu. Birkaç dakikayla sınavı kaçıran öğrenciler hayal kırıklığı yaşarken, bir öğrenci kapıyı açmayan polislere ‘Cinnet geçireceğim’ dedi.
7.05.2017Gündem
ALES sınavında 15 dakikaya takıldılar
ALES sınavında 15 dakikaya takıldılarAkademik Personel ve Lisansüstü Eğitim Giriş Sınavı (ALES) saat 10.00’da başlarken, ÖSYM’nin yeni kuralıyla 09.45’te sınava girişlerin sonlanması bazı öğrencilerin kabusu oldu. Birkaç dakikayla sınavı kaçıran öğrenciler hayal kırıklığı yaşarken, bir öğrenci kapıyı açmayan polislere ‘Cinnet geçireceğim’ dedi.
7.05.2017Gündem
ALES başvurusu nasıl yapılır? ALES  başvuruları için son gün!
ALES başvurusu nasıl yapılır? ALES başvuruları için son gün!15 Mart'da başlayan ALES başvuruları için son gün bugün! Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavına başvuru ücreti yatırmak için son gün ise 24 Mart olarak belirlendi. Peki ALES başvurusu nasıl yapılır?
23.03.2017Gündem
YLSY başvurusu ne zaman 2021? MEB Yurt Dışı Lisansüstü Eğitim Bursu ne kadar, başvuru şartları neler?
YLSY başvurusu ne zaman 2021? MEB Yurt Dışı Lisansüstü Eğitim Bursu ne kadar, başvuru şartları neler? MEB, 2021 YLSY Yurt Dışı Lisansüstü Eğitim burs başvurularına dair kılavuzu yayımladı. Yüksek lisans ve doktora eğitimi için 358 öğrenci yurt dışına gönderilecek. Başvurular ise 21 Ekim günü başlıyor. İşte, 2021 YLSY bursu başvuru kılavuzu...
6.10.2021Gündem
İletişim Fakültesi'nin 56 yaşındaki Havva ablası Gazetecilik Bölümü'nü birincilikle bitirdi
İletişim Fakültesi'nin 56 yaşındaki Havva ablası Gazetecilik Bölümü'nü birincilikle bitirdiİstanbul'da yaşayan bir çocuk annesi 56 yaşındaki Havva Atik hayalini kurduğu ve 2017 yılında kazandığı İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi'nin Gazetecilik Bölümü'nü birincilikle bitirdi.
27.09.2021Yaşam
2021 ALES sonuçları nasıl sorgulanır? ÖSYM, ALES sonuçlarını o tarihte duyuracak
2021 ALES sonuçları nasıl sorgulanır? ÖSYM, ALES sonuçlarını o tarihte duyuracakALES açıklandı mı? Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavına giren adaylar sınav sonuçlarının açıklanmasın bekliyor. ÖSYM ALES sonuçlarını açıklayacağı tarihi duyurdu. Peki, ALES/1 sonuçları nereden sorgulanacak? İşte ALES sonuçları ile ilgili detaylar.
23.05.2021Gündem
2020 YLSY başvurusu nasıl yapılır? YLSY başvuru ücreti ödeme
2020 YLSY başvurusu nasıl yapılır? YLSY başvuru ücreti ödemeYLSY başvuruları başladı. 2020 yılı Yükseköğretim kurumları ile diğer kamu kurumlarında duyulan ihtiyaca göre yabanvı ülkelere gönderilecek öğrenciler için başvuru şartları nelerdir? İşte YLSY başvuru şartları ve başvuru işlemleri ile ilgili detaylar...
10.09.2020Gündem
Jandarma Sahil Güvenlik Muvazzaf Subay sınavları ne zaman, sınav başvuru nasıl yapılır?
Jandarma Sahil Güvenlik Muvazzaf Subay sınavları ne zaman, sınav başvuru nasıl yapılır?Jandarma Sahil Güvenlik Muvazzaf Subay sınavlarına ilişkin en çok merak edilen soruların cevapları belli oldu. Gün itibariyle başlayan ön başvurular 20 Nisan'da sona erecek. Peki Jandarma Sahil Güvenlik Muvazzaf Subay sınavları ne zaman ve sınav başvuru nasıl yapılır?
9.04.2019Gündem
ALES soruları ve cevapları yayınlandı mı? ALES/3 sonuçları bekleniyor...
ALES soruları ve cevapları yayınlandı mı? ALES/3 sonuçları bekleniyor...ALES/3 sınavı 18 Kasım'da gerçekleştirildi. Sınava katılan öğrencilerin gözü ALES sınav soru ve cevaplarında. Peki ALES sınav soru ve cevapları yayınlandı mı ve ALES/3 sınav sonuçları ne zaman açıklanacak?
19.11.2018Gündem
ALES sonuçları ne zaman açıklanacak? ALES /3 geç başvuru tarihi
ALES sonuçları ne zaman açıklanacak? ALES /3 geç başvuru tarihiALES/2 sonuçları için heyecan dorukta. Sınava katılan binlerce öğrenci büyük bir merakla Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı sonuçlarının açıklanmasını bekliyor. Peki ALES/2 sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte bu sorunun ayrıntıları ve ALES /3 geç başvuru tarihi...
8.10.2018Gündem
ALES'in geçerlilik süresi değişti
ALES'in geçerlilik süresi değiştiYÖK, ALES'in geçerlilik süresini 5 yıla çıkaran yönetmeliği durdurma kararı aldı. Açıklama YÖK Başkanı Yekta Saraç tarafından yapıldı.
21.06.2018Eğitim
YÖK Başkanı Saraç'tan ALES açıklaması
YÖK Başkanı Saraç'tan ALES açıklamasıDanıştay, ALES'in geçerlilik süresini 3 yıldan 5 yıla çıkaran yönetmeliği durdurdu. Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanı Prof. Dr. Yekta  Saraç, Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı'nın (ALES) geçerlilik  süresini 5 yıla çıkaran yönetmelik değişikliğinin yürütmesinin durdurulmasına  ilişkin, "Bu sorunun çözümüne ilişkin bir çalışma yürüttüğümüzü ifade etmek  isterim. Bu konuda gerekli adımı en kısa sürede atarak sizlerle paylaşacağız."  değerlendirmesinde bulundu.
21.06.2018Gündem
ALES İlkbahar Dönem sınavı ne zaman? 2018 ALES giriş yerleri ne zaman açıklanacak?
ALES İlkbahar Dönem sınavı ne zaman? 2018 ALES giriş yerleri ne zaman açıklanacak?ALES (Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı) İlkbahar Dönem sınavı için meraklı bekleyiş devam ediyor. Adaylar 2018 ALES İlkbahar Dönem sınavı ne zaman? sorusunun yanıtını oldukça merak ediyorlar. İşte ALES İlkbahar Dönem sınavına dair tüm ayrıntılar...
20.03.2018Gündem
ALES başvuruları ne zaman? ALES sınav ücreti ne kadar?
ALES başvuruları ne zaman? ALES sınav ücreti ne kadar?ALES başvuruları için geri sayım sürüyor. ÖSYM tarafından yayınlanan sınav takvimiyle beraber ALES başvuru tarihleri açıklandı. İşte ALES başvuru tarihleri ve sınav ücreti...
1.03.2018Gündem
ALES'te her geçen yıl başarı düşüyor
ALES'te her geçen yıl başarı düşüyorÖSYM tarafından Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı'na (ALES) ilişkin analizlerin bulunduğu 2017 Sonbahar Dönemi ALES Değerlendirme Raporu'nda, sınava ilişkin önemli veriler yer aldı.
14.02.2018Eğitim
Başörtüsü iğnesi yüzünden sınavı iptal edilmişti! Karar açıklandı
Başörtüsü iğnesi yüzünden sınavı iptal edilmişti! Karar açıklandıKamu Denetçiliği Kurumu (KDK), 2017 İlkbahar Dönemi Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı'na (ALES) başörtüsü iğnesi takarak girdiği gerekçesiyle sınavı iptal edilen başvurucunun itirazını haklı buldu.
11.01.2018Gündem

Benzer Haber Etiketleri

alesösymales sonuçlarıales sonuçları ne zaman açıklanacak2017 ales

2017 Ales ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.