Geri Dön

2018 üniversite kayıt belgeleri! Üniversite kayıtları ne zaman bitiyor?

YKS tercihlerinin açıklanması ardından, üniversiteye yerleşen adaylar sabırsızlıkla kayıt işlemlerini gerçekleştirmek istiyor. 3 Eylül'de başlayan üniversite kayıt işlemlerinde son gün ne zaman? Peki üniversite kaydı nasıl yapılır?

2018 üniversite kayıt belgeleri! Üniversite kayıtları ne zaman bitiyor?

ÖSYM tarafından uygulanan, 2018 üniversite sınavı(YKS) ardından, üniversite adayları heyecan dolu günlerini yaşamaya başladı. Üniversiteye kayıt telaşı yaşayan öğrenciler araştırıyor. 2018 Üniversite kayıt belgeleri nelerdir?

ÜNİVERSİTE KAYITLARINDA SON GÜN NE ZAMAN?

Üniversite kayıt işlemleri 3 Eylül 2018 Pazartesi günü başlamıştı. Üniversiteye yerleşen öğrenciler için devam eden kayıt işlemlerinde son gün, 7 Eylül 2018 Cuma günü.

Elektronik kayıt yapan adaylar, üniversiteleri tarafından duyurulan belgelere ve tarihe göre işlem yapacaklardır. Bir yükseköğretim programına kayıt hakkı kazanan ancak, ortaöğretim kurumlarından mezun olamayarak bütünleme veya tek ders sınava girecek adayların da belirlenen tarihlerde yükseköğretim kurumlarına geçici kayıtları yapılacaktır. Bu adayların mezun olduklarına ilişkin belgelerini, 31 Aralık 2018 tarihine kadar yükseköğretim kurumuna ibraz etmeleri halinde asıl kayıtları yapılacaktır. Bu tarihe kadar mezun olduklarını belgelemeyenlerin geçici kayıtları silinecek ve bu durumda olup belirlenen tarihlerde geçici kayıtlarını yaptırmayan adayların kayıtları yapılmayacaktır.

ÜNİVERSİTE KAYIT BELGELERİ NELERDİR?

Kurumlar tarafından yapılan açıklamaya göre gerekli kayıt-evrak belgeleri: Öğrencinin ÖSYS sonuç belgesi, mezuniyet belgesi, nüfus cüzdanı onaylı örneği, ikametgah ile ilgili beyanı, askerlik çağında olanlar için “bir fakülte veya yüksekokula kaydolmasında askerlikçe bir sakınca olmadığı”na dair belge”, 12 adet 4.5 x 6 (cm) ebadında fotoğraf (fotoğraflar son altı ay içinde, önden, başı ve boynu açık, adayı kolaylıkla tanıtabilecek şekilde olmalıdır.)

İstanbul'da "Filyasyon Çalışmaları Takip Kurulları" oluşturulduİstanbul Valisi Ali Yerlikaya, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) taşıyanlar ve onlarla temas eden herkesin, 14 gün boyunca evlerinde izole edilmesi, bu kişilerin evlerine giriş-çıkışın mutlaka sınırlandırılması ve kontrol edilmesi gerektiğini belirterek, bu amaçla "Filyasyon Çalışmaları Takip Kurulları" oluşturduklarını bildirdi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber