Geri Dön

2019/2 Bekçilik sınavı ne zaman yapılacak? Bekçilik sınav giriş belgeleri yayımlandı mı?

Bekçilik sınavı için geri sayım sürüyor. 15-29 Nisan tarihleri arasında müracaatları alınan ve sağlık kontrollerinden başarıyla geçerek yazılı sınava girmeye hak kazanan adaylar yazılı sınava gireceği tarihi araştırmaya başladı. Polis Akademisi Başkanlığı tarafından Bekçilik yazılı sınavının yapılacağı tarih açıklandı.

2019/2 Bekçilik sınavı ne zaman yapılacak? Bekçilik sınav giriş belgeleri yayımlandı mı?

Bekçilik yazılı sınavının yapılacağı tarih Polis Akademisi Başkanlığı tarafından açıklandı. Binlerce adayı yakından ilgilendiren Bekçilik yazılı sınavı için 13 Temmuz 2019 Cumartesi saat 14:00'da gerçekleştirileceğini duyurdu.

1. Dönem bekçilik sınavı sınav merkezleri, Ankara, Batman, Elazığ, Erzurum, Gaziantep, İstanbul, İzmir ve Sivas'ta bulunuyor.

2. Dönem bekçilik yazılı sınav merkezleri ise Ankara ve İstanbul'da.

Çarşı ve Mahalle Bekçiliği Yazılı Sınavına, 15-29 Nisan 2019 tarihleri arasında şahsen müracaatları alınan ve ön sağlık kontrollerini başarıyla geçerek yazılı sınava katılmaya hak kazanan adaylar alınacaktır.

BEKÇİLİK SINAVI NE ZAMAN YAPILACAK?

1. Dönem çarşı ve mahalle bekçiliği yazılı sınavı 13 Temmuz 2019 Cumartesi saat 09.00'da yapılacak;
2. Dönem çarşı ve mahalle bekçiliği yazılı sınavı 13 Temmuz 2019 Cumartesi saat 14.00'te yapılacak.

SINAV GİRİŞ YERLERİ AÇIKLANDI MI?

Adaylar sınav giriş belgelerini 05 Temmuz 2019 tarihinden itibaren www.meb.gov.tr internet adresinden alabileceklerdir.

SINAV SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

Sınav soruları ve cevap anahtarları 16 Temmuz 2019 tarihinde https://www.pa.edu.tr ve www.meb.gov.tr ya da http://odsgm.meb.gov.tr internet adresinden yayımlanacaktır.

Sınav sonuç bilgileri 07 Ağustos 2019 tarihinden itibaren https://www.pa.edu.tr ve www.meb.gov.tr ya da http://odsgm.meb.gov.tr internet adreslerinden yayımlanacaktır.

Van'da iki mahalle daha karantinaya alındıVan'ın Başkale ilçesine bağlı iki mahalle, il dışından gelen iki kişide koronavirüs tespit edilmesi üzerine karantinaya alındı.Karantina uygulanan iki mahallenin giriş ve çıkışları jandarma ekipleri tarafından kapatıldı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber