Geri Dön
Gündem2019 MTV son ödeme günü ne zaman? Motorlu Taşıtlar Vergisi Temmuz taksidi

2019 MTV son ödeme günü ne zaman? Motorlu Taşıtlar Vergisi Temmuz taksidi

MTV 2. taksit ödemeleri için son günler geldi çattı. Binlerce araç sahibini yakından ilgilendiren konuya ilişkin MTV ödemesi nasıl yapılır ve MTV son ödeme günü ne zaman sorularının cevaplarını bir araya getirdik. İşte 2019 Motorlu Taşıtlar Vergisi ile ilgili tüm detaylar...

2019 MTV son ödeme günü ne zaman? Motorlu Taşıtlar Vergisi Temmuz taksidi

Motorlu Taşıtlar Vergisi 2. taksit ödemelerinde artık son günler. Yıl içinde 2 taksit halinde ödenen MTV ödemelerinde son günler yaklaşıyor. Araç sahiplerini yakından ilgilendiren Motorlu Taşıtlar Vergisi ödenirken aracın motor hacmi ve model yılı baz alınarak hesaplama yapılıyor. İki taksit halinde ödenen verginin ilk taksit ödemeleri Ocak, ikinci taksit ödemeleri ise Temmuz ayı içerisinde ödeniyor.

MTV 2. TAKSİT ÖDEMELERİNDE SON GÜN NE ZAMAN?

Motorlu Taşıtlar Vergisi 2. taksit ödemelerinde son gün 31 Temmuz olarak duyuruldu. 31 Temmuz mesai bitimine kadar araç sahipleri MTV 2. taksit ödemelerini gerçekleştirebilecek.

MTV ÖDEME DETAYLARI

Temmuz ayı boyunca sürecek olan MTV ödeme işlemleri il ve ilçelerde bulunan vergi dairesi veznelerinden ve Gelir İdaresi internet sitesi üzerinden ödenebiliyor.

BORÇ SORGULAMA VE ÖDEME

1- MTV yönünden mükellefiyet kaydının bulunduğu veya MTV’yi tahsile yetkili diğer Vergi Dairesi müdürlüklerine başvurarak vergi ödenebilir.

2- Anlaşmalı bankaların internet bankacılığını kullanarak veya banka şubelerine başvurarak ödeme yapılabilir.

3- gib.gov.tr'de yer alan “Borç Sorgulama ve Ödeme” bölümüne 02:00 - 22:00 saatleri arasında giriş yaparak kredi kartı ve banka kartı ile ödeme yapılabiliyor.

4- GİB Mobil uygulamasını (IOS ve Android) kullanarak da ödeme mümkün.

ONLİNE MTV VERGİ ÖDEME NASIL?

Gelir İdaresi Başkanlığının (GİB) internet sitesinde yayımlanan duyuruya göre, mükellefler 2018 yılı MTV ilk taksit ödemesini, Başkanlığın internet sayfası aracılığıyla kredi ve banka kartlarıyla yapabilecek. Söz konusu ödeme ayrıca GİB mobil uygulaması, anlaşmalı bankaların internet bankacılığı ve banka şubeleriyle ilgili vergi daireleri üzerinden de gerçekleştirilebilecek

 

altın fiyatları masaüstüaltın fiyatları mobil
Adana'da silahlı kavgaAdana'da iki grup arasında yol ortasında çıkan silahlı kavgada Hüseyin C. boynundan ve karnından, Kazım D. ise bacağından yaralandı. Hastaneye kaldırılan yaralıların hayati tehlikelerinin bulunduğu öğrenildi.
bu haberleri kaçırma

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet
akıllı banner