Geri Dön

2019 Üniversite sınavı ne zaman? YKS başvuruları başladı mı?

2019 üniversite sınavı ile ilgili ilk detaylar belli olmaya başladı ve ÖSYM, binlerce adayı yakından ilgilendiren 2019 YKS başvuru tarihini duyurdu. Peki başvurular ne zaman başlayacak ve sınav ne zaman gerçekleştirilecek?

2019 Üniversite sınavı ne zaman? YKS başvuruları başladı mı?

Üniversite sınavları ne zaman yapılacak sorusu ÖSYM tarafından yanıt buldu. Üniversite'de eğitim alma hayali kuran binlerce aday şimdilerde Üniversite sınavlarına başvuruların hangi tarihlerde alınacağını merak etmeye başladı. Hayalini kurdukları üniversitede eğitim almak için bir yılı aşkın süredir çalışan adaylar Üniversite sınav tarihlerini merak ediyordu. ÖSYM o tarihleri açıkladı.

TYT AYT YDT SINAVI NE ZAMAN? BAŞVURULAR NE ZAMAN ALINACAK?

2019 YKS'nin 1. oturumu (TYT) 15 Haziran'da, 2. oturumu (AYT) ile Yabancı Dil Oturumu 16 Haziran'da yapılacak. YKS başvuruları 12 Şubat-6 Mart'da alınacak. YKS için geç başvuru tarihi ise 19 Mart olarak belirlendi. YKS sonuçları 18 Temmuz'da açıklanacak.

Onlarca bisikletli 15 Temmuz Şehitler Köprüsü'nü geçerek şehitler makamına geldi15 Temmuz Demokrasi ve Milli Dayanışma Günü kapsamında Şehzadebaşı'ndan yola çıkan Türkiye Diyanet Vakfı üyesi 55 bisikletli, 15 Temmuz Şehitler Köprüsü'nü geçerek Beylerbeyi'ndeki şehitler makamına geldi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber