Geri Dön

ÖSYM KPSS Lisans başvuru kılavuzunu yayımladı! KPSS 2020 Lisans başvurusu nasıl yapılır, başvuru ücreti ne kadar?

Yüz binlerce adayı yakından ilgilendiren KPSS Lisans başvuru kılavuzu ÖSYM tarafından yayımlandı. Üniversitelerin Lisans bölümlerinden mezun olan veya mezuniyet durumu olan adaylar bu yıl gerçekleştirilecek olan Lisans sınavında ter dökecek. Üniversiteden mezun olduktan sonra öğretmenlik mesleğini devlet kadrolarında yerine getirmek isteyen veya memur olmak isteyen adaylar KPSS başvuru ücreti işlemlerini 30 Haziran-13 Temmuz tarihleri arasında ais.ösym.gov.tr veya ÖSYM büroları aracılığı ile gerçekleştirebilecek. Peki başvuru işlemi nasıl yapılır, başvuru ücreti ne kadar?

ÖSYM KPSS Lisans başvuru kılavuzunu yayımladı! KPSS 2020 Lisans başvurusu nasıl yapılır, başvuru ücreti ne kadar?

KPSS Lisans başvuru kılavuzu yayımlandı. ÖSYM tarafından yayımlanan KPSS Lisans başvuru kılavuzunun yayımlanmasın ardından sınava girmeyi düşünen binlerce aday KPSS Lisans başvuru işlemlerinin nasıl yapılacağını ve başvuru ücretleri ne kadar sorusuna yanıt aramaya başladı. Uzun yıllardır eğitim aldıkları bölümlerden mezun olan adaylar KPSS sınavına katılım sağlayıp devlet kadrolarına memur olarak atanabilmek ve öğretmenlik mesleklerini icra edebilmek için KPSS sınavında ter dökecek. Peki KPSS başvuruları nasıl yapılır?

KPSS BAŞVURULARI NASIL YAPILIR?

KPSS başvuru işlemleri ais.ösym.gov.tr adresi üzerinden TC kimlik numarası ve şifre işlemleri ile başvurularını yapabilecek. ÖSYM'nin sisteminde geçerli fotoğrafı bulunmayan adaylar ise ÖSYM büroları aracılığı ile 30 Haziran- 13 Temmuz tarihleri arasında başvurularını tamamlayabilecek.

KPSS SINAV TARİHLERİ

KPSS Genel Kültür-Genel Yetenek sınavı 6 Eylül 2020 tarihinde 10:15'te

KPSS Eğitim Bilimleri sınavı 6 Eylül 14:45'te

KPSS Alan Bilgisi 1. Oturum 12 Eylül 2020

KPSS Alan Bilgisi 2. oturumu 12 Eylül 2020 14:45'te

KPSS Alan Bilgisi 3. oturumu ise 13 Eylül 2020 10:15'te başlayacak.

KPSS ÖABT sınavı ise 20 Eylül 2020 tarihinde gerçekleştirilecek

KPSS BAŞVURU ÜCRETLERİ

KPSS Genel Yetenek-Genel Kültür Oturumu/Eğitim Bilimleri Oturumu (Her Bir Oturum İçin) : 80,00 TL

KPSS Alan Bilgisi Sınavları (Her Bir Oturum İçin) : 55,00 TL

ÖABT (Her Bir ÖABT Alanı İçin) : 80,00 TL

KPSS 2020 LİSANS BAŞVURU KILAVUZU İÇİN TIKLAYINIZ

15 Temuz Şehitler Köprüsü’ne dev Türk bayrakları asıldı15 Temmuz darbe girişiminin 4'üncü yıldönümü nedeniyle 15 Temmuz Şehitler Köprüsü'ne dev bir Türk bayrağı asıldı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber