Geri Dön

2020 Üniversiteler açılacak mı, ne zaman açılacak? İşte son dakika gelişmeleri...

Üniversiteler açılacak mı? 2020 - 2021 eğitim yılı üniversiteler için yüz yüze olacak mı? Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın son olarak 5. ve 9. sınıflara yönelik yaptığı açıklamanın ardından üniversitelerin açılış tarihi de merak ediliyor. Peki, üniversiteler açılacak mı?

2020 Üniversiteler açılacak mı, ne zaman açılacak? İşte son dakika gelişmeleri...

Üniversiteler ne zaman açılacak? Milyonlarca öğrenci merakla bu sorunun yanıtını bekliyor. Uzaktan eğitim ile başlayan eğitim öğretim yılı kademeli olarak yüz yüze eğitime geçiyor. Peki, üniversiler için yeni bir açıklama yapıldı mı? İşte üniversitelerin açılışı ile ilgili yapılan son değerlendirmeler.

BAKAN KOCA'DAN AÇIKLAMA ÜNİVERSİTELER AÇILACAK MI?

Üniversiteler özellikle MEB okullarının bu dönemde açılmasıyla birlikte seyrini görmeye çalışıyoruz. Önümüzdeki haftalar açılan sınıflarla ilgili salgındaki gelişim ve o yaş grubunda enfeksiyon oranlarının ne olduğunu görerek ona göre bir karar veya öneri söz konusu olacak. Önümüzdeki dönem tabii ki okullar açılmış olacak ama bu pandeminin seyrine göre kademeli olacak.

ÜNİVERSİTELER AÇILACAK MI? CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN'DAN AÇIKLAMA

Erdoğan, Beştepe Millet Kongre ve Kültür Merkezi'nde düzenlenen 2020-2021 Yükseköğretim Akademik Yılı Açılış Töreni'nde konuştu.

Üniversitelerin yeni akademik yılının, hayırlara vesile olmasını dileyen Erdoğan, koronavirüs salgını sebebiyle bir hayli zor şartlarda yürütülüyor olsa da akademik eğitimin kesintisiz devam etmesinin önemini vurguladı.

Uzaktan eğitim tecrübesinin değerli olduğunu ancak örgün eğitimin yerini tutmayacağını belirten Erdoğan, "İnşallah mümkün olan en kısa sürede, diğer eğitim öğretim kademelerinde olduğu gibi yükseköğretimde de yüz yüze eğitim öğretimi başlatmayı hedefliyoruz." diye konuştu.

Milliyet'te Gündem (1 Aralık 2020)İşte Türkiye'de ve dünyada gündemin öne çıkan haber başlıkları...

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet