Geri Dön

3 gün sokağa çıkma yasağı gelecek mi?

Cumhurbaşkanlığı Kabinesi, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, başkanlığında toplanacak. Genel kanı bazı kısıtlamaların şartlı olarak esnetilmesi yönünde... Öte yandan en önemli konulardan biri de 3 günlük sokağa çıkma yasağı gelip gelmeyeceği. İşte detaylar...

3 gün sokağa çıkma yasağı gelecek mi?

 

Cumhurbaşkanlığı Kabinesi, bugün beşinci kez telekonferans yöntemiyle toplanacak. Corona virüs ile ilgili tablo iyileşmeye giderken ne kararlar alınacağı özellikle 3 günlük sokağa çıkma yasağı gelip gelmeyeceği merak konusu olmuş durumda... Bugün sıklıkla '3 gün sokağa çıkma yasağı gelecek mi?' sorusu soruluyor.

3 GÜNLÜK SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI GELECEK Mİ?

Toplantının ana gündemini yine koronavirüs salgını oluşturacak. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’ın sunum yapacağı kabine toplantısında koronavirüs ile mücadele için yürütülen çalışmalardaki son durum, salgında vaka sayısının iyileşen sayısının altında kalması, alınan tedbirlerin uygulamalara yansıması konuları değerlendirilecek. 4 günlük sokağa çıkma kısıtlamasına ilişkin uygulama ve bu yasağın önümüzdeki günlerde yaygınlaştırılıp yaygınlaştırılmayacağı konuları da toplantıda ele alınacak. 1 Mayıs İşçi Bayramı’nın cuma gününe denk gelmesi nedeniyle 1 Mayıs’ın da hafta sonuna eklenerek üç günlük bir sokağa çıkma kısıtlaması ilan edilmesi bekleniyor.

Bitlis'te şehit olan 11 askeri personelin naaşı Elazığ'a getirildiBingöl'den kalkan ve Bitlis'in Tatvan ilçesinde kaza kırıma uğrayan helikopterde şehit olan 11 askeri personelin naaşı, Elazığ'a getirildi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet