Kabine

Kabine

Son dakika kabine haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan kabine gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan kabine haber sayfamızda...

Kabine

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 6.817 kabine haberi bulunmuştur.
Son dakika: MGK'dan yeni harekat mesajı: Komşularımızın güvenliğine de katkı sağlayacaktır
Son dakika: MGK'dan yeni harekat mesajı: Komşularımızın güvenliğine de katkı sağlayacaktırSon dakika haberine göre; MGK Beştepe'deki Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın başkanlığında toplandı. Yaklaşık 3 saat süren toplantı sonrası açıklama geldi. Terörle mücadeleye vurgu yapılan toplantıda 'Başarı ile süren operasyonlar ve ilave tedbirler' görüşüldü. Yayımlanan bildiride,"Güney sınırlarımızın terör tehdidinden arındırılması için hâlihazırda icra edilen ve edilecek olan harekâtların komşularımızın toprak bütünlüğünü ve egemenliğini hiçbir surette hedef almadığı, millî güvenlik ihtiyaçlarımızın gereği olduğu belirtilmiş; bu harekâtların, komşularımızın da huzur ve güvenliğine ciddi katkı sağlayacağının altı çizilmiştir." ifadeleri yer aldı.
26.05.2022Siyaset
Milli Güvenlik Kurulu toplandı! Suriye'nin kuzeyine olası operasyon masada
Milli Güvenlik Kurulu toplandı! Suriye'nin kuzeyine olası operasyon masadaSuriye’nin kuzeyine yönelik yeni bir operasyon olacak mı? Bu soru Milli Güvenlik Kurulu toplantısında karara bağlanacak. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın başkanlığında başlayan toplantıda bölgesel ve uluslararası güvenlik konuları ele alınacak.
26.05.2022Gündem
Gözler MGK'da! Masada sınır ötesi operasyon var
Gözler MGK'da! Masada sınır ötesi operasyon varSuriye’nin kuzeyine yönelik yeni bir operasyon olacak mı? Bu soru bugün yapılacak Milli Güvenlik Kurulu toplantısında karara bağlanacak. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın başkanlığında toplantıda bölgesel ve uluslararası güvenlik konuları ele alınacak.
26.05.2022Gündem
Açık cezavi izinleri uzatıldı mı 2022? Açık cezaevi izinleri ne kadar uzatıldı son tarih ne zaman? İşte, cezaevi izinleri bitiş tarihi
Açık cezavi izinleri uzatıldı mı 2022? Açık cezaevi izinleri ne kadar uzatıldı son tarih ne zaman? İşte, cezaevi izinleri bitiş tarihiAçık cezaevi izinleri konusunda gözler Kabine Toplantısına çevrilmişti. Cumhurbaşkanı Erdoğan liderliğinde bir araya gelen toplantının ardından 31 Mayıs tarihinde sona eren Covid-19 açık cezaevi izinleri konusunda beklenen açıklamayı ve müjdeyi Cumhurbaşkanı Erdoğan verdi. Peki açık cezaevi izinleri süresi uzatıldı mı son tarih ne oldu?
25.05.2022Gündem
Ege’de bahar havası poyraza döndü
Ege’de bahar havası poyraza döndüCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Yunanistan Başbakanı Kiryakos Miçotakis’in mart ayında Vahdettin Köşkü’ndeki görüşmelerinin ardından oluşan bahar havası, kısa sürdü.
25.05.2022Gündem
‘Artık uzay vakti geldi’
‘Artık uzay vakti geldi’Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın “Milli teknoloji hamlesi vizyonuyla Türk gençleri uzay yarışının öncü aktörleri olsun istiyoruz, evet artık o vakit geldi” açıklamasının ardından “Milli Uzay Programı” genelgesi yayımlandı.
25.05.2022Siyaset
Güney sınırına kilit! Erdoğan'ın sinyalini verdiği operasyonun ayrıntıları ortaya çıktı
Güney sınırına kilit! Erdoğan'ın sinyalini verdiği operasyonun ayrıntıları ortaya çıktıSuriye'den TSK'ya yönelik saldırıların artmasının ardından Erdoğan, 'güvenli hat' için yeni operasyon sinyali verdi; gözler sınır ötesine çevrildi. Yayladağı’ndan Yüksekova’ya uzanan bin 255 kilometrelik sınır hattı üzerinde 25 ile 40 kilometre derinlikte “güvenli bölge” oluşturma planı aşamalı olarak hayata geçiriliyor.
25.05.2022Gündem
Bakaya askerlik nedir? Yoklama kaçağı ve bakaya kalanlar bedelli yapabilecek mi, bedelli askerlik ücreti ne kadar olacak?
Bakaya askerlik nedir? Yoklama kaçağı ve bakaya kalanlar bedelli yapabilecek mi, bedelli askerlik ücreti ne kadar olacak?Bedelli askerlik kapsamı bakaya kalan ve yoklama kaçağı olanlar için genişledi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kabine toplantısı ardından bakaya ve yoklama kaçağı gençlerin bedelli askerlikten yararlanma fırsatı olacağını duyurdu. Peki, bakaya ve yoklama kaçağı bedelli askerlik fiyatı ne kadar olacak?
24.05.2022Gündem
Bakan Çavuşoğlu'ndan Filistin mesajı: Önceliğimiz olmaya devam edecek
Bakan Çavuşoğlu'ndan Filistin mesajı: Önceliğimiz olmaya devam edecek15 yıl aradan sonra ilk resmi ziyaret sonrası Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Filistinli mevkidaşı Riad Malki ile basın mensuplarına açıklamalarda bulundu. Çavuşoğlu, 'Filistin’in de Türkiye’ye ihracatını artırmak için elimizden gelen gayreti birlikte göstereceğiz. Önümüzdeki süreçte Filistin’e bu anlamda destek vermek bizim önceliğimiz olmaya devam edecek.' dedi.
24.05.2022Siyaset
'Şemsiye ile uçan adam' uzay yolculuğuna aday
'Şemsiye ile uçan adam' uzay yolculuğuna adayOsmaniye’nin Kadirli ilçesinde 2019 yılında çıkan hortumda çalıştığı sebze halinde pazar şemsiyesi ile birlikte yerden havalanarak uçan ve Türkiye’de “Şemsiye ile uçan adam” olarak ünlenen Sadık Kocadallı, Türkiye Uzay Ajansı tarafından uzaya gönderilecek Türk uzay yolcusu olmaya aday olduğunu söyledi.
24.05.2022Haberler
Suriye'nin kuzeyine 5. harekat sinyali! İki hassas bölge var
Suriye'nin kuzeyine 5. harekat sinyali! İki hassas bölge varSuriye'nin kuzeyinde yeni bir harekat sinyali verildi. Cumhurbaşkanı Erdoğan Kabine toplantısı sonrası çarpıcı açıklamalar yaptı. Bölgede düzenlenecek olası 5. operasyonla ilgili Terör ve Güvenlik Uzmanı Abdullah Ağar, milliyet.com.tr'ye hassas olan 2 bölgenin olduğunu belirtti.
24.05.2022Gündem
'Şemsiye ile uçan adam' uzay yolculuğuna aday
'Şemsiye ile uçan adam' uzay yolculuğuna aday Osmaniye’nin Kadirli ilçesinde 2019 yılında çıkan hortumda çalıştığı sebze halinde pazar şemsiyesi ile birlikte yerden havalanarak uçan ve Türkiye’de “Şemsiye ile uçan adam” olarak ünlenen Sadık Kocadallı, Türkiye Uzay Ajansı tarafından uzaya gönderilecek Türk uzay yolcusu olmaya aday olduğunu söyledi.
24.05.2022Gündem
Erdoğan duyurdu: Bakaya ve yoklama kaçaklarına bedelli askerlik müjdesi
Erdoğan duyurdu: Bakaya ve yoklama kaçaklarına bedelli askerlik müjdesiCumhurbaşkanı Erdoğan, yoklama kaçağı ve bakaya gençlere bedelli askerlik imkanının getirileceğini açıkladı.
24.05.2022Siyaset
Uzaya gidecek Türk adaylarda aranacak kriterler belirlendi
Uzaya gidecek Türk adaylarda aranacak kriterler belirlendiCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Kabine Toplantısı sonrasında açıkladığı 'Türk Uzay Yolcusu ve Bilim Misyonu' projesinin detayları açıklandı. Bilimsel araştırmalar için Uluslararası Uzay İstasyonu'na gönderilecek Türk uzay yolcusu ile ilgili aranılan kriterler açıklandı. 'uzaya.gov.tr' adresinden yapılacak başvuruların ardından yapılacak değerlendirme sonucunda uygun görülen 2 adaydan biri Uluslararası Uzay İstasyonu'na çıkacak ilk Türk olacak.
24.05.2022Haberler
Yoklama kaçakları için bedelli imkânı
Yoklama kaçakları için bedelli imkânı“Güney sınırlarımız boyunca 30 km derinliğinde güvenlik alanı oluşturmak için çalışmalarımızı yapıyoruz” diyen Erdoğan, Suriye’ye operasyon sinyali verdi. Erdoğan, yoklama kaçağı 550 bin gence bedelli imkanı tanınacağını söyledi. Erdoğan, ABD’ye ‘Türkiye’ye F-16 vermeyin’ diyen Yunanistan Başbakanı’na “Artık benim için Miçotakis diye birisi yok” tepkisini gösterdi. Erdoğan, ayrıca 1 Türk vatandaşının uluslararası uzay istasyonuna gönderilmesi sürecini başlattıklarını duyurdu.
24.05.2022Siyaset
Türkiye’nin uzay projesi başlıyor! Detaylar belli oldu
Türkiye’nin uzay projesi başlıyor! Detaylar belli olduCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, kabine toplantısı sonrasında yaptığı açıklamada Milli Uzay Programı çerçevesinde ‘Türk Uzay Yolcusu ve Bilim Misyonu’ görevini başlattıklarını açıkladı. Türk uzay yolcusunda aranacak kriterler ise 45 yaşından küçük olmak, Mühendislik, Fen Bilimleri, Temel Bilimler, Fen Bilimleri ve Temel Bilimler alanındaki Eğitim ve Tıp Fakültelerinden birini bitirmek olacak.
24.05.2022Gündem
AÇIK CEZAEVİ İZİNLERİ SON DAKİKA HABERİ: Açık Cezaevi izinleri uzatıldı mı, ne zaman bitiyor? Karar çıktı
AÇIK CEZAEVİ İZİNLERİ SON DAKİKA HABERİ: Açık Cezaevi izinleri uzatıldı mı, ne zaman bitiyor? Karar çıktıAçık cezeavi izinlerinin süresinin uzatılıp uzatılmayacağı bugün Cumhurbaşkanı Erdoğan liderliğinde toplanan Kabine toplantısında ele alındı. 31 Mayıs'ta sürenin doluyor olması nedeniyle geçtiğimiz günlerde Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, MYK'da bu durumun ele alınıldığını kabinede bir sunumu olacağını ve kabine toplantısını işaret etmişti. Peki Açık cezeavi izinleri uzatılacak mı?
23.05.2022Gündem
Erdoğan'dan 'operasyon' sinyali! MGK'yı işaret etti...
Erdoğan'dan 'operasyon' sinyali! MGK'yı işaret etti...Son dakika haberine göre; Cumhurbaşkanı Erdoğan Kabine toplantısının ardından yaptığı açıklamada sınır ötesine operasyon sinyali verdi.
23.05.2022Gündem
Erdoğan çok net ifade etti: Artık benim için Miçotakis diye biri yok
Erdoğan çok net ifade etti: Artık benim için Miçotakis diye biri yokCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kabine toplantısı sonrası flaş açıklamalarda bulundu. 'F-16'ları Türkiye'ye vermeyin diye ABD'ye telkinde bulunan bir Yunanistan ile karşı karşıyayız' diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, Yunanistan Başbakanı Miçotakis'e sert tepki gösterdi.
23.05.2022Haberler
Erdoğan müjdeleri sıraladı!
Erdoğan müjdeleri sıraladı!Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kabine toplantısı sonrası flaş açıklamalarda bulundu.
23.05.2022Haberler
Son dakika: Erdoğan çok net ifade etti: Artık benim için Miçotakis diye biri yok
Son dakika: Erdoğan çok net ifade etti: Artık benim için Miçotakis diye biri yokSon dakika haberine göre; Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Yunanistan Başbakanı Miçotakis'in ABD Senatosunda Türkiye'nin aleyhine konuşmalarını anımsatarak "Artık benim için Miçotakis diye birisi yok. Kendisiyle böyle bir görüşme yapmayı asla kabul etmiyorum. Çünkü biz sözünde duracak şahsiyetli, onurlu siyasetçilerle yola gideriz. Bundan sonrasını Miçotakis kendisi düşünsün" dedi.
23.05.2022Siyaset
Kabine Toplantısı son buldu! Yeni kararlar için Cumhurbaşkanı Erdoğan yeni kararları açıkladı
Kabine Toplantısı son buldu! Yeni kararlar için Cumhurbaşkanı Erdoğan yeni kararları açıkladıCumhurbaşkanlığı Kabinesi 23 Mayıs günü toplandı. Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığında biraraya gelen Kabine'nin gündeminde ise NATO, Rusya- Ukrayna savaşı, cezaevi izinleri gibi kritik konuların olması bekleniyordu. Peki, Kabine toplantısı kararları neler oldu?
23.05.2022Gündem
Son dakika:  Erdoğan müjdeleri sıraladı! Yoklama kaçağına bedelli imkanı, hükümlülerin Kovid-19 izni uzatıldı, uzay yolculuğu için ilk adım
Son dakika: Erdoğan müjdeleri sıraladı! Yoklama kaçağına bedelli imkanı, hükümlülerin Kovid-19 izni uzatıldı, uzay yolculuğu için ilk adımSon dakika haberine göre; Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kabine toplantısı sonrası flaş açıklamalarda bulundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan yaptığı açıklamada, 'Yoklama kaçağı gençlerimize bedelli askerlikten yararlanma yolunu açıyoruz' dedi. Erdoğan açık cezaevi izinlerinin uzatıldığı belirtti ve uzay yolculuğu için ilk adımın detaylarını paylaştı.
23.05.2022Siyaset
ASGARİ ÜCRET | Temmuzda asgari ücrete zam gelecek mi, artacak mı?
ASGARİ ÜCRET | Temmuzda asgari ücrete zam gelecek mi, artacak mı?Milyonlarca çalışan temmuz ayında asgari ücrete zam bekliyor. Hükümet zaman zaman konuya ilişkin açıklamalarda bulunurken bugün Kabine toplantısı var ve "Asgari ücrete zam gelecek mi? Asgari ücret temmuzda artacak mı?" soruları artıyor.
23.05.2022Gündem
Son dakika! Kabine toplantısı başladı
Son dakika! Kabine toplantısı başladıCumhurbaşkanlığı Kabinesi yoğun bir gündem ile toplandı. Gözler, kritik başlıkların ele alınacağı toplantıdan sonra yapılacak açıklamada...
23.05.2022Gündem

Benzer Haber Etiketleri

Kabine ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.