Geri Dön

5 Ağustos korona tablosu açıklandı - Vaka sayısı ve ölü sayısı bugün kaça yükseldi? Bakan Koca yayınladı

Tüm dünyada etkisi devam eden koronavirüs ile ilgili ülkemizdeki son durum bu akşam 20.00 sularında Sağlık Bakanı Fahrettin Koca tarafından açıklandı. İşte yurt genelindeki vatandaşlarımızın her gün heyecanla beklediği günlük tablonun son ayrıntıları...

5 Ağustos korona tablosu açıklandı - Vaka sayısı ve ölü sayısı bugün kaça yükseldi? Bakan Koca yayınladı

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, 5 Ağustos koronavirüs tablosunu vatandaşların erişimine açtı. Gün itibariyle yayınlanan son tabloya göre; test sayısının toplamda 5 milyonu geçtiği, toplam vaka sayısı ise 236.112'e ulaştığı belirtildi. 19 vatandaşımızın ise hayatını kaybettiği açıklanırken toplam iyileşen sayısı ise 219.506 olarak duyuruldu...

TÜRKİYE'DE VAKA SAYISI KAÇ OLDU? 

(5 AĞUSTOS ÇARŞAMBA)

BUGÜNKÜ TEST SAYISI: 53.842

BUGÜNKÜ VAKA SAYISI: 1.178

BUGÜNKÜ CAN KAYBI:  19

BUGÜNKÜ İYİLEŞEN SAYISI: 1.015

TOPLAM SAYILAR

TOPLAM TEST SAYISI: 5.027.308

TOPLAM VAKA SAYISI: 236.112

TOPLAM CAN KAYBI: 5.784

TOPLAM İYİLEŞEN SAYISI: 219.506

5 Ağustos korona tablosu açıklandı - Vaka sayısı ve ölü sayısı bugün kaça yükseldi Bakan Koca yayınladı

ALMANYA'DA COVID-19 PROTESTOSU

Almanya’nın başkenti Berlin’de yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri protesto edildi.

'Querdenken 711' adlı bir oluşum tarafından Kovid-19 önlemlerini protesto etmek amacıyla düzenlenen gösteri için binlerce kişi kent merkezindeki Unter den Linden Caddesi'nde toplandı.

Daha sonra yürüyüşe geçen göstericiler, maske takma ve mesafe kuralları gibi Kovid-19’dan dolayı alınan tedbirlerin eleştirildiği dövizler ve pankartlar taşıdı.

Maske takma ve sosyal mesafe kurallarına uyulmadığı gözlenen gösteride, Almanya Başbakanı Angela Merkel ve Sağlık Bakanı Jens Spahn aleyhine sloganlar da atıldı.

Ülke basınında yer alan haberlerde, göstericilerin ülkenin değişik bölgelerinden geldiği ve aralarında çok sayıda aşırı sağcının da bulunduğu belirtildi.

Gösteri sırasında maske takan gazetecilere de tepki gösterildiği ifade edildi.

Berlin polisinden yapılan açıklamada, hijyen kurallarına uyulmadığı gerekçesiyle gösteriyi düzenleyen kişi hakkında suç duyurusunda bulunulduğu aktarıldı.

Gösteriye 17 bin kişinin katıldığı bilgisi paylaşılan açıklamada, 17 Haziran Caddesi’nde son bulması planlanan gösterinin, yürüyüşü organize eden kişi tarafından daha önce sonlandırıldığı kaydedildi.

Öte yandan yürüyüşün güzergahında çok sayıda karşıt gösteriler düzenlendi.

Buradaki göstericiler, yürüyüşe aşırı sağcıların katılmasına tepki gösterdi.

Yürüyüşe katılanlar ile karşıt göstericiler arasında tartışmalar da yaşandı.

Atmaca'ya yeni özellik! Yurt dışından büyük ilgi varRoketsan Genel Müdürü Murat İkinci, Türkiye'nin ilk deniz seyir füzesi olan ve yurt dışından da ilgi gören "Atmaca"nın teslimatlarına bu sene sonu itibarıyla başlanacağını aynı füzenin karadan karaya versiyonu için de çalışma yaptıklarını bildirdi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber