Geri Dön

6 Haziran corona virüs tablosu açıklandı! Türkiye'de corona virüs vaka ve ölü sayısı son durumu ne oldu?

Corona virüs salgının dünyanın gündeminde bulunuyor. Çin'in Wuhan kentinde ortaya çıkan corona virüs salgını Türkiye'de ilk kez 11 Mart tarihinde görüldü. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, corona virüs vaka sayısı ile ilgili son durumu açıkladı. Peki 6 Haziran corona virüs vaka ve can kaybı sayısı kaça yükseldi?

6 Haziran corona virüs tablosu açıklandı! Türkiye'de corona virüs vaka ve ölü sayısı son durumu ne oldu?

Corona virüs için alınan tedbirlerin olumlu sonuç vermesi sonrasında normalleşme sürecine geçilmeye başlandı. Corona virüs ile ilgili veriler her gün açıklanıyor. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, bugünkü corona virüs ile ilgili verileri sosyal medya hesabı üzerinden paylaştı. Corona virüs tablosunda, toplam test, vaka, vefat, yoğun bakım hasta, entübe hasta ve iyileşen hasta sayısı ile ilgili bilgiler bulunuyor. İşte Türkiye'deki corona virüs son durumu ile ilgili detaylar...

TÜRKİYE'DE VAKA SAYISI KAÇ OLDU?

(6 HAZİRAN CUMARTESİ)

BUGÜNKÜ TEST SAYISI: 35.846

BUGÜNKÜ VAKA SAYISI: 878

BUGÜNKÜ CAN KAYBI: 21

BUGÜNKÜ İYİLEŞEN SAYISI: 1.922

TOPLAM SAYILAR

TOPLAM TEST SAYISI: 2.303.258

TOPLAM VAKA SAYISI: 169.218

TOPLAM CAN KAYBI: 4.669

TOPLAM İYİLEŞEN SAYISI: 135.322

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, gerçekleştirdiği paylaşımda şu ifadeleri kullandı;

"Toplam vakaların %80’i iyileşti. Yeni iyileşen hasta sayımız 2.000’e yakın. Pozitif tanı konan hastaların büyük kısmı hastalığı belirtisiz ve evde geçiriyor. 81 ilimizde COVD-19 sebebiyle DÜN YATAN HASTA SAYISI 41. Daha iyi tedbir, daha iyi sonuçtur. "

6 Haziran corona virüs tablosu açıklandı Türkiyede corona virüs vaka ve ölü sayısı son durumu ne oldu

 

Sakarya'nın Hendek ilçesindeki havai fişek fabrikasında patlamaSakarya'nın Hendek ilçesindeki havai fişek fabrikasında dün sabah 11.15'te patlama meydana geldi. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ve Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk olay yerine gitti. Meydana gelen patlama sonrası Milliyet Gazetesi yazarı Ali Eyüboğlu, o anları böyle kaydetti.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber