Gündem 6 Şubat deprem felaketinin yıl dönümü! CNN TÜRK muhabirinin zor anları: Yayını devam ettiremeyeceğim

6 Şubat deprem felaketinin yıl dönümü! CNN TÜRK muhabirinin zor anları: Yayını devam ettiremeyeceğim

06.02.2024 - 16:51 | Son Güncellenme:

Bugün asrın felaketi olarak anılan ve on binlerce insanımızı hayattan koparan facianın yıl dönümü. 6 Şubat Kahramanmaraş depremlerinin anma töreninde CNN TÜRK ekibi de bölgeden canlı yayın gerçekleştirdi. CNN TÜRK Muhabiri Emrah Çakmak, acının deprem üssü olan Kahramanmaraş'ta, deprem şehitliğindeki yayında göz yaşlarına hakim olamadı.

CNN TÜRK Muhabiri Emrah Çakmak, 6 Şubat depreminin merkez üssü olan Kahramanmaraş'ta yayın gerçekleştirdi. Asrın felaketinde hayatını kaybedenlerin defnedildiği mezarlıktan son durumu anlatan Çakmak, yaşanan acıları anlatırken duygularına hakim olamadı.

Haberin Devamı

Gözyaşlarını tutamayan CNN TÜRK Muhabiri Emrah Çakmak, şu sözleri sarf etti:

"KONUŞMANIN ZOR OLDUĞU BİR YAYIN"

Öyle bir yerdeyiz ki, kelimelerin düğümlendiği, konuşmanın zor olduğu bir yayın gerçekleştiriyoruz. Çok zor... Buraya gelen ailelerin her biri mezar taşlarına kapaklanmış ve dua ediyorlar. Burada, Kahramanmaraş'ta 14 bin kişi hayatını kaybetti. Burada bir anne de mezara sarılmış durumda.


6 Şubat deprem felaketinin yıl dönümü CNN TÜRK muhabirinin zor anları: Yayını devam ettiremeyeceğim

"MEZARLIKLARDA OYUNCAKLAR GÖRÜYORUZ"

Sabah saatlerinde mezarlıklara geldiler, karanfil bırakıyorlar. Mezarlık girişinde kuyruk oluştu. Mezarlıklarda oyuncakları görüyoruz. Çok sayıda kişi yaralanmıştı. Burada duygunun durdurulamayacağı anlar yaşanıyor. 4.17 olduğunda şehir yerle yeksan oldu. Burada hiçbir şey eskisi gibi değil.

Haberin Devamı

6 Şubat deprem felaketinin yıl dönümü CNN TÜRK muhabirinin zor anları: Yayını devam ettiremeyeceğim

Her bir mezarın başında bir anne var. Bir eş var. Çok zor... Acının tarifinin yapılamadığı bir gün. Burada bir bebek var, henüz 2 yaşında. Çocuklar buraya geldi, aileleri, eşleri. Girerken birkaç kişiyle konuştuk çok çok etkilendim, dolayısıyla yayını devam ettiremeyeceğim.