Geri Dön

65 yaş üstü sokağa çıkma yasağı saatleri: Hafta içi 65 yaş üstü hangi saatlerde sokağa çıkabilir?

81 il valiliğine gönderilen yazıyla koronavirüs önlemleri çerçevesinde 65 yaş ve üstü vatandaşların sokağa çıkacakları saatlere sınırlama getirildi. Milyonlarca vatandaş, getirilen sokağa çıkma yasağı ile 20 yaş altı ve 65 yaş üzeri sokağa çıkma saatlerini sorguluyor. 65 yaş üzeri hangi saatlerde sokağa çıkamaz?

65 yaş üstü sokağa çıkma yasağı saatleri: Hafta içi 65 yaş üstü hangi saatlerde sokağa çıkabilir?

65 yaş ve üzeri hafta sonu ve hafta içi olmak üzere belli saatlerde sokağa çıkabilecekler. İçişleri Bakanlığı genelgesiyle getirilen kısıtlamalarda 65 yaş üstü yasaklarının istisnaları da bulunuyor. Peki, 65 yaş üstü sokağa çıkma yasağı istisnaları neler? İştr, koronavirüs tedbirleri neticesinde getirilen sokağa çıkma kısıtlaması detayları...

65 YAŞ ÜSTÜ SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI SAATLERİ

Genelge ile uygulanmaya başlayan kısıtlamalarda yüksek risk grubuna dahil olan 65 yaş ve üzeri vatandaşların uygun görülen saatlerde sokağa çıkmalarına karar verildi. 20 Kasım'da alınan kararlarla Türkiye genelinde 65 yaş ve üzeri için gün içerisinde 10:00 ile 13:00 saatleri arasında sokakta olabilecekler. 

Getirilen kısıtlamaların istisnası olarak; ''Gün içerisinde 10:00 ile 13:00 saatleri arasında sokağa çıkabilecek 65 yaş ve üzeri vatandaşlarımızdan iş yerleri ile illiyetlerini gösteren çalışma/SGK kaydı vb. belgeyi ibraz edenler istisna tutulduğundan yukarıda adı geçen meslekleri icra eden 65 yaş ve üzeri vatandaşlarımız kısıtlamadan muaftır.'' ifadesine vurgu yapıldı

 

Cumhurbaşkanı Erdoğan Türkiye Genç İş Adamları heyetini kabulünde açıklamalarda bulunduCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Vahdettin Köşkü’nde Türkiye Genç İş Adamları Konfederasyonu (TÜGİK) Genel Başkanı Erkan Güral ve beraberindeki heyeti kabulü sonrası açıklamalarda bulundu. 'Yüksek faize karşı olduğunu' ifade eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Yüksek faizle ülkemin kalkınacağına inanmıyorum, kimse kusura bakmasın ben bunu anlatmaya devam edeceğim." dedi. Öte yandan Erdoğan kapsamlı reform paketinin yakında kamuoyuyla paylaşılacağını duyurdu.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet