Geri Dön

65 yaş üstü sokağa çıkma yasağı olan iller, saatleri neler? 65 yaş üstü sokağa çıkma yasağı ile ilgili genelgenin detayları...

65 yaş üstü sokağa çıkma yasağı saatleri ve detayları araştırılan konular arasında yer alıyor. İçişleri Bakanlığı "Koronavirüs Tedbirleri Konulu Ek Genelge" yayınlandı. Genelgede 65 yaş üstü ile ilgili detaylar yer aldı. Peki 65 yaş sütü sokağa çıkma yasağı saatleri nedir?

65 yaş üstü sokağa çıkma yasağı olan iller, saatleri neler?  65 yaş üstü sokağa çıkma yasağı ile ilgili genelgenin detayları...

Koronavirüs ile ilgili çeşitli tedbirler alınıyor. Koronavirüs tedbirleri arasında 65 yaş üstü sokağa çıkma yasağı da bulunuyor. 65 yaş üstü sokağa çıkma yasağı saatleri ise merakla araştırılıyor. Peki 65 yaş üstü sokağa çıkma yasağı saatleri neler?

81 İLDE 65 YAŞ VE ÜZERİ İÇİN SOKAĞA ÇIKMA KISITLAMASI

Daha önce illere gönderilen genelgeyle 65 yaş ve üzeri vatandaşların sokağa çıkmalarına yönelik uygulamanın il bazlı yapılacak analizlere (hasta ve temaslı kişi sayısı, ağır hasta, yatan hasta sayıları ve 65 yaş ve üzeri hastaların bu kategorilerdeki oranı vb.) göre il hıfzıssıhha kurullarınca belirlenmesi gerektiği kaydedilen genelgede, bu konuda alınacak yeni tedbirlere yer verildi.

65 YAŞ ÜSTÜ SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI SAATLERİ NEDİR?

Bu doğrultuda valilerce, Kovid-19 salgınının illerindeki seyri anlık olarak takip edilerek, hasta ve temaslı kişi, ağır hasta, entübe, vefat sayıları ile 65 yaş ve üzeri hastaların bu kategorilerdeki oranında yaşanan artış trendlerine göre 65 yaş ve üzeri vatandaşların gün içerisinde saat 10.00­-16.00 arasında sokağa çıkabilmelerine, bu saatler dışında sokağa çıkmamalarına dair kısıtlamaya gidilmesi yönünde karar alınacak.

Karantina kararı uygulanmaya başlamadan önce köyden kaçtılarTrabzon'un Akçaabat ilçesi Adacık Mahallesi, artan koronavirüs vakaları nedeniyle dün saat 21.00’den itibaren karantinaya alındı. Ancak 3 saat önce duyurulan kararı öğrenenler, apar topar mahalleden kaçtı. Jandarma ekipleri mahallenin tüm giriş ve çıkış noktalarını kapatarak önlem aldı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet