Geri Dön

ALES başvuru tarihleri ne zaman, başvuru nasıl yapılır? Başvuru ücreti ne kadar?

ALES başvuruları yeniden alınacak. Bugün ÖSYM konuya ilişkin açıklama yaparak başvuruların alınmaya başladığını duyurdu. Şimdi binlerce aday 'ALES başvuru tarihleri ne zaman, başvuru nasıl yapılır? Başvuru ücreti ne kadar?' sorularına cevap bulmaya çalışıyor.

ALES başvuru tarihleri ne zaman, başvuru nasıl yapılır? Başvuru ücreti ne kadar?

3-23 Mart 2020 tarihleri arasında başvuruları alınan ALES/1 için 2-6 Temmuz 2020 tarihleri arasında yeniden başvuru alınacak. ÖSYM duyuruyu az önce yaptı. Adaylar başvuru yapmak için sıraya girerken kılavuz da dikkatlice araştırılıyor. Adaylar sıklıkla 'ALES başvuru tarihleri ne zaman, başvuru nasıl yapılır? Başvuru ücreti ne kadar?' sorusunu soruyor.

ÖSYM'DEN AÇIKLAMA

ÖSYM '2020-ALES/1 Sınavı İçin Yeni Başvuru Alınması ve Sınav Merkezi Tercihlerinin Güncellenmesi' adlı bir duyuru yayımladı. İşte ÖSYM'den yapılan açıklama:

13-23 Mart 2020 tarihleri arasında başvuruları alınan 2020 Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı (2020-ALES/1) için 2-6 Temmuz 2020 tarihleri arasında yeniden başvuru alınacaktır.

BAŞVURU NASIL YAPILIR?

Adaylar başvurularını, başvurunun son günü mesai saati bitimine kadar ÖSYM Sınav Koordinatörlüklerinden veya başvurunun son günü saat 23.59’a kadar ÖSYM Aday İşlemleri Sisteminden (https://ais.osym.gov.tr) yapabileceklerdir.

BAŞVURU ÜCRETİ NEREDEN ÖDENİR?

Sınav ücreti, 2-7 Temmuz 2020 tarihleri arasında (banka şubesinden ödeme yapacak adaylar için 7 Temmuz 2020 tarihi mesai saati bitimine kadar; ÖSYM'nin internet sayfasında e-İŞLEMLER'de yer alan "ÖDEMELER" alanından kredi kartı/banka kartı ile ödeme yapacak adaylar ile banka ATM’leri ve online bankacılık üzerinden ödeme yapacak adaylar için 7 Temmuz 2020 tarihi saat 23.59'a kadar) yatırılacaktır.

Sınava 13-23 Mart 2020 tarihleri arasında başvuru yapan adaylardan sınav merkezi tercihini değiştirmek isteyen adaylar da 2-6 Temmuz 2020 tarihleri arasında ÖSYM Aday İşlemleri Sisteminden (https://ais.osym.gov.tr) sınav merkezi tercihlerini güncelleyebileceklerdir.

ALES 1 KILAVUZU İÇİN TIKLAYINIZ

 

 

Koronavirüse rağmen İstanbul'da teknede eğlence yaptılarFatih Balat'ta koronavirüse rağmen tekneye bilen kalabalık bir grup denize açılarak eğlence yaptı. İstanbul Emniyet Müdürlüğü Deniz Liman Şube Müdürlüğü ekipleri de denizde tekneler üzerinde denetim yaptı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber