Geri Dön
GündemALES başvuru ekranı ÖSYM | ALES başvuru ücreti ve sınav tarihi 2021

ALES başvuru ekranı ÖSYM | ALES başvuru ücreti ve sınav tarihi 2021

ÖSYM tarafından uygulanan ALES'in ilk oturumu geride kalırken, yılın ikinci ALES oturumu için başvurular devam ediyor. 3-11 Ağustos 2021 tarihleri arasında alınacak olan ALES başvuru ücreti ne kadar? ALES başvurusu nasıl yapılır?

ALES başvuru ekranı ÖSYM | ALES başvuru ücreti ve sınav tarihi 2021

Her yıl olduğu gibi bu yıl da uygulanmaya devam eden ALES sınavlarının ilki tamamlandı. ikinci ve üçüncü oturumu da bulunan ALES'in ikinci oturumu için başvuru işlemleri alınıyor. ALES'e katılacak adaylar, ALES başvuru ücreti ve tarihlerini öğrenmek istiyor.

ALES/2 BAŞVURU ÜCRETİ 2021 NE KADAR?

ALES başvuru ücreti 145 TL'dir.

ALES/2 BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

ALES başvuru işlemi ÖSYM'nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden veya ÖSYM Aday İşlemleri Mobil uygulamasından yapabileceklerdir.

ALES BAŞVURUSU İÇİN TIKLAYINIZ

ALES/2 SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

ALES sonuçları 14 Ekim 2021 tarihinde açıklanacak.

altın fiyatları masaüstüaltın fiyatları mobil
Milli SİHA'ların öncü ismi Özdemir Bayraktar'a vedaTedavi gördüğü hastanede hayatını kaybeden Milli Teknoloji Hamlesi idealinin ve milli SİHA'ların öncü ismi Özdemir Bayraktar için Fatih Camii'nde cenaze töreni düzenlendi. Törende konuşan Selçuk Bayraktar, "En yakın dava ve yol arkadaşımızdı. Dosdoğru yaşadı, bildiği yoldan asla şaşmadı. Son nefesine kadar iş yerinde kaldı. O asla sancağı bırakmadı. Bizler bu yolda aynı şekilde aynı değerlerle devam edeceğiz." dedi.
bu haberleri kaçırma

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler