Geri Dön
GündemALES sonuçları tarihi belli oldu mu? ALES soru ve cevapları yayımlandı!

ALES sonuçları tarihi belli oldu mu? ALES soru ve cevapları yayımlandı!

5 Mayıs'ta gerçekleştirilen ALES/1 sınavına ilişkin beklenen ilk açıklama geldi ve ALES soru ve cevapları öğrencilerin erişimine açıldı. Peki gözlerin çevrildiği ALES sonuçları tarihi belli oldu mu?

ALES sonuçları tarihi belli oldu mu? ALES soru ve cevapları yayımlandı!

05 Mayıs 2019 tarihinde uygulanan Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavının (2019-ALES/1) Temel Soru Kitapçığı ile Cevap Anahtarının % 10’u erişime açıldı.

Sınava başvuran adaylar, Temel Soru Kitapçığı diziliminde verilen sınav sorularının tamamına 07 Mayıs 2019 tarihinde ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr adresinden T.C. Kimlik numaraları ve aday şifreleri ile 10 gün süreyle erişebileceklerdir.

Sorular, Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu kapsamında eser niteliğinde olup, telif hakları ÖSYM'ye aittir. ÖSYM'nin yazılı izni olmadan hiçbir şekilde çoğaltılamaz, dağıtılamaz ve yayınlanamaz.

SORU KİTAPÇIĞI VE CEVAP ANAHTARI İÇİN TIKLAYINIZ

ALES SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

5 Mayıs'ta yapılacak olan ALES/1 sonuçlarının ÖSYM takvimine göre 30 Mayıs 2019'da ilan edilmesi bekleniyor.

altın fiyatları masaüstüaltın fiyatları mobil
Amatör futbolcu, yanan aracında ölü bulunduSamsun Salıpazarı ilçesinde amatör futbolcu Burak Gündoğdu'nun, alev alan otomobilinde yanmış cansız bedeni bulundu. Gündoğdu'nun ölümüyle ilgili soruşturma başlatıldı.
bu haberleri kaçırma

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler