Geri Dön

Aleyna Çakır olayı nedir, kaç yaşındaydı, neden öldü? Ümitcan Uygun ne dedi, Aleyna Çakır olayında son durum nedir?

Aleyna Çakır ile ilgili detaylar gündemde araştırılan konular arasında yer alıyor. Aleyna Çakır, haziran ayında Ankara'da evde ölü olarak bulunmuştu. Ümitcan Uygun, Aleyna Çakır'ın ölü bulunması olayı ile ilgili gözaltına alınıp serbest bırakılmıştı. Peki Aleyna Çakır olayı nedir, neden öldü?

Aleyna Çakır olayı nedir, kaç yaşındaydı, neden öldü? Ümitcan Uygun ne dedi, Aleyna Çakır olayında son durum nedir?

Aleyna Çakır olayı nedir? sorusunun cevabı merak ediliyor. 3 Haziran 2020 tarihinde Aleyna Çakır, Ankara'nın Keçiören ilçesinde bir evde ölü olarak bulundu. Çakır'ın olayı ile ilgili gözaltına alınıp serbest bırakılan Ümitcan Uygun'un annesi Gülay Uygun ölü bulundu. Son dakika gelişmeleri ise merak ediliyor. Peki Aleyna Çakır neden öldü?

ALEYNA ÇAKIR OLAYI NEDİR?

Aleyna Çakır, 3 Haziran tarihinde Keçiören ilçesinde bir evde ölü olarak bulundu. Sevgilisi olduğu belirtilen Ümitcan Uygun'un, Çakır'a şiddet uyguladığı anlara ait görüntüler, bir süre sonra sosyal medyaya sızdı. Bunun üzerine Ümitcan Uygun polis ekiplerince gözaltına alındı. Uygun, ifadesinin ardından serbest bırakıldı. Ümitcan Uygun'un öğretmen olan annesi Gülay Uygun, sabah saatlerinde bir akrabasının evine gittiğini belirterek dışarı çıktı. Gülay Uygun'dan haber alamayan yakınları durumu polise bildirdi. Polis ve Uygun'un yakınları, kayıp öğretmeni aramaya başladı.

Gülay Uygun, yakınları tarafından bir akrabasının evine yakın dağlık alanda başından silahla vurulmuş halde bulundu. Gelen sağlık ekiplerince yapılan kontrolde, Gülay Uygun'un öldüğü tespit edildi. Yapılan ilk incelemede ise Gülay Uygun'un intihar ettiği belirlendi.

ÜMİTCAN UYGUN KONUŞTU

Annesinin cesedinin bulunduğu yere gelen Ümitcan Uygun, ilk kez sessizliğini bozdu. Annesi hakkında ortaya atılan iddialara sert tepki gösteren Ümitcan Uygun, "Ben her zaman sessiz kaldım. Fakat bu saatten sonra sessiz kalamam. Benim annem, sizin suçlamalarınız yüzünden kafasına sıktı. Ben hepsinden şikayetçiyim" dedi.

"Sakın korkma, geliyoruz!"Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, telefonla iletişim kurduğu Buse Hasyılmaz'ın enkaz altında yalnız olmadığını belirterek, "Anne ve babası yanında. Yanında dişçide olan iki kişi daha var. Onların da sağ salim olma ihtimali üzerinde duruyoruz. Ayrıca İnci var, Buse'ye yakın bir yerde." dedi. Öte yandan Buse'ye ulaşılma çalışmaları hızlandı. İşte detaylar...

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber