Geri Dön
GündemAnkara’nın gurur günü

Ankara’nın gurur günü

Ankara’nın başkent oluşunun 98. yıl dönümü bir dizi etkinlikle kutlandı.

Ankara’nın gurur günü

Ankara Valisi Vasip Şahin ve Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş Ankara’nın başkent oluşunun 98’inci yıl dönümü dolayısıyla Anıtkabir’i ziyaret etti. Daha sonra heyet İkinci TBMM’de gerçekleştirilen etkinliğe katıldı. Burada konuşan Vali Vasip Şahin, Ankara’nın, milli egemenliğin inşası ve Misak-ı Milli sınırları içerisinde kalan ülkenin kurtarılması yolunda ödediği bedelle başkent konumuna eriştiğini söyledi.

Milli duruşun simgesi

Daha sonra konuşan Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş da “Kuruluş ve kurtuluş mücadelemizin ardından son kale olma özelliğini taşıyan kadim kentimiz, bağımsızlık tutkusu bir milletin yoluna ışık tutan milli duruşun simgesi olmuştur” ifadelerini kullandı.
Yavaş, “Bizler, bir yandan Mustafa Kemal Atatürk ve kahraman silah arkadaşlarının sonsuz emanetine sahip çıkarak tarihimize olan sorumluluğumuzu yerine getirirken, bir yandan da bu kenti, milletimizin geleceğine ışık tutacak şekilde birlikte büyütmeli, geliştirmeli ve yönetmeliyiz” dedi.

Kutlama etkinlikleri kapsamında, Ankara Kalesi önünde bir araya gelen seğmenler, kortejle iç kaleye yürüdü. Kaledeki yerli ve yabancı turistler, seğmenlerin ve Türk Cumhuriyetleri’nden gelen dans ekiplerinin gösterisini ilgiyle izledi.

altın fiyatları masaüstüaltın fiyatları mobil
Hafif ticari araç ile motosiklet çarpıştı; kutudaki güvercinler havalandıBursa'nın İnegöl ilçesinde, hafif ticari araç ile motosikletin çarpıştığı kazada 2 kişi ağır yaralandı. Bu sırada motosiklet sürücünün arkasındaki kişinin elinde tuttuğu kutuda bulunan 2 güvercin de çarpmanın etkisiyle havalandı. O anlar, saniye saniye güvenlik kamerasına yansıdı.
bu haberleri kaçırma

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler