Geri Dön

Arefe günü bankalar ve kargo şirketleri çalışıyor mu?

Ramazan Bayramı yarın tüm dünyada idrak edilecek. Son hazırlıkların yapıldığı Arefe Günü'nde banka ve kargo şirketlerinde işi olan vatandaşlar bu kurumların Arefe günü içerisinde çalışıp çalışmadığı sorusuna yanıt arıyor. Peki Arefe Günü banka ve kargo şirketleri açık mı?

Arefe günü bankalar ve kargo şirketleri çalışıyor mu?

Ramazan Bayramı için geri sayım sürüyor. Dünya üzerinde yer alan milyonlarca müslüman bir ay süren Ramazan ayının ardından bayrama kavuşmanın sevincini yaşayacak. Ramazan Bayramına bir gün kala Arefe Günü'nde banka ve kargo şirketlerinde işlemleri olan vatandaşlar bu kurumların arefe günü içerisinde çalışıp çalışmadığı sorusuna yanıt arıyor. Peki Arefe Günü'nde bankalar ve kargo şirketleri çalışıyor mu?

AREFE GÜNÜ VE 7 HAZİRAN CUMA GÜNÜ BANKALAR AÇIK MI?

Arefe günü öğlene kadar ve Cuma günü de tam gün olmak üzere bankalar ve PTT açık olacak. 4-5-6 Haziran bayram süresince ise bankalar ve PTT kapalı olacak.

RAMAZAN BAYRAMI NE ZAMAN?

Ramazan Bayramı 3 Haziran Pazartesi arefe gününün ardından 4-5-6 Haziran'da kutlanacak. Yarım gün kabul edilen arefe günü ve 7 Haziran Cuma günü ise kamu kuruluşlarında tatil olacak.

Barajlardaki doluluk oranında sevindiren artış! 5 günde yüzde 5'ten fazlaGelen bir son dakika haberine göre; İstanbul'da geçtiğimiz hafta sonundan bu yana yağan yağmurlar barajlar için can suyu oldu. 5 gündür yağan yağmurla birlikte barajlardaki doluluk oranı yüzde 24.66'ya ulaştı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet