Gündem Bakan Koca açıkladı: Hastane randevuları için yeni kararlar

Bakan Koca açıkladı: Hastane randevuları için yeni kararlar

19.04.2024 - 14:35 | Son Güncellenme:

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, MHRS’deki sorunların çözümü için yeni kararların alındığını açıkladı.

Bakan Koca açıkladı: Hastane randevuları için yeni kararlar

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, hastane randevularına ilişkin alınan yeni kararları açıkladı. Bakan Koca'nın sosyal medyadan yaptığı açıklama şöyle:

Haberin Devamı

KALICI ŞEKİLDE ÇÖZECEĞİZ

Bakanlığımızın ilgili birimleri ve hastanelerimizin yöneticileriyle yaptığımız toplantılarda, MHRS’deki sorunları temel faktörleriyle ele almış bulunuyoruz. Randevu bulmakta yaşanan sıkıntıları çözmek için yaptığımız çalışmalardan önemli sonuçlara ulaştık. Önümüzdeki günlerde kademeli şekilde tedbirleri hayata geçirecek ve randevu sorununu kalıcı şekilde çözeceğiz.

Randevu sorununa karşı hem vatandaşlarımızı hem de hekimlerimizi memnun edecek bir çözüm oluşturduk. Öncelikle iptal edilmeyen randevulardan kaynaklanan, kullanılamayan kapasitemizi diğer vatandaşlarımızın kullanımına açacağız.

ALINAN KARARLAR

Bu kapsamda; gelemeyeceği randevuyu iptal etmeyen vatandaşlarımız söz konusu durumun ilkinde 15 gün içerisinde aynı branşa randevu alamayacak. Aynı şekilde randevusuna ikinci kez gelmediğinde 15 gün içerisinde tüm branşlardan randevu alamayacak. Son dakika iptalleri nedeniyle atıl kapasite oluşmaması için randevu iptal süresini, en geç bir önceki gün saat 23.59’la sınırlandırıyoruz. İptal edilen randevular yerine, muayene saatinden 1 saat öncesine kadar yeni randevu verebileceğiz.

Haberin Devamı

KAPASİTE VERİMLİ KULLANILACAK

Böylelikle daha fazla hastamızın randevu almasını ve kapasitenin verimli kullanılmasını sağlamış olacağız.