Gündem Bakan Koca'dan Sabancı çiftinin sağlık durumuna ilişkin açıklama

Bakan Koca'dan Sabancı çiftinin sağlık durumuna ilişkin açıklama

25.08.2023 - 14:55 | Son Güncellenme:

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'dan Ali Sabancı ve Vuslat Doğan Sabancı'nın denizde zodyak botla yaptığı kazaya ilişkin bir açıklama geldi.

Yunanistan'da tatilde olan iş insanı Ali Sabancı ve eşi Vuslat Doğan Sabancı, denizde zodyak botla kaza yaptı.

Haberin Devamı

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Sabancı çiftinin son durumuna ilişkin sosyal medya hesabından açıklama yaptı.

Bakan Koca, "İş dünyasının ileri gelen isimlerinden Sn. Ali Sabancı, eşi Sn. Vuslat Doğan Sabancı ile ağır bir deniz kazası geçirmiş, kazada yaralanan Ali Bey ilk müdahalenin ardından ambulans uçakla İstanbul’a sevk edilmiş; genel durumu iyi olan eşinin de ambulans uçakla İstanbul’a sevki planlanmıştır. Kendilerine geçmiş olsun dileklerimi sunuyorum." ifadelerini kullandı.

Haberin Devamı

YUNAN SAHİL GÜVENLİĞİ'NDEN SABANCI ÇİFTİNİN DENİZDE YAPTIĞI KAZA İLE İLGİLİ AÇIKLAMA

Yunanistan'da tatilde olan Esas Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ali Sabancı ve eşi Doğan Holding Yönetim Kurulu Üyesi Vuslat Doğan Sabancı, denizde botla yaptığı kazaya ilişkin Yunanistan Sahil Güvenlik yetkililerinden de açıklama geldi.

Yunanistan Sahil Güvenliği yetkililerinin yaptığı yazılı açıklamada " Leros ve Lipsi Liman Başkanlıkları dün akşam Birleşik Arama ve Kurtarma Koordinasyon Merkezi tarafından, güneydeki bölgede, içinde altı yabancının (4 Türk vatandaşı, 1 Güney Afrika vatandaşı ve 1 İngiltere vatandaşı) bulunduğu Malta bandıralı E/P-T/R yüksek hızlı deniz taşıtının bir kayayla çarpışması ve bunun sonucunda iki kişinin ağır, bir kişinin de hafif yaralanmasıyla sonuçlanan bir olay hakkında bilgilendirildi.

Bakan Kocadan Sabancı çiftinin sağlık durumuna ilişkin açıklama

İki devriye teknesi kaza bölgesine intikal etti ve yaralılara yardımcı oldu. Yaralılar Leros Hastanesi’ne götürüldü ve tedavi altına alındı. Hastaneye götürülen kişilerden dördü tıbbi tedavilerinin ardından aynı gün taburcu edilirken, Türk vatandaşı olan bir erkek ve bir kadın Türk bandıralı özel bir yüzer ambulansla Türkiye'ye nakledildi. Leros Liman Başkanlığı tarafından bir ön soruşturma yürütülürken, Malta bandıralı E/G-T/R deniz taşıtı Leros Valiliği'ne devredildi" ifadeleri yer aldı.

Haberin Devamı

Bakan Kocadan Sabancı çiftinin sağlık durumuna ilişkin açıklama