Gündem Bakan Tunç: AK Parti’nin ampulünün altında birleşelim

Bakan Tunç: AK Parti’nin ampulünün altında birleşelim

23.03.2024 - 18:02 | Son Güncellenme:

Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, “Farklı farklı sebeplerle, farklı yerlere bu oyları bölmeyelim. AK Parti’nin ampulünün altında birleşelim. Işığın altında birleşelim karanlık iyi değildir. Türkiye’nin geleceği hep aydınlık olsun” dedi.

Bakan Tunç:  AK Parti’nin ampulünün altında birleşelim

Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, partisinin yerel seçim çalışmaları kapsamında öğle saatlerinde Zonguldak’a geldi. Kilimli ilçesinde esnafı ziyaret eden Bakan Tunç, partisinin seçim koordinasyon merkezinde vatandaşlara seslendi. Gerçek belediyeciliğin mimarının 1994’te İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ndeki başarılarıyla Recep Tayyip Erdoğan olduğunu ve AK Parti’nin de bu başarının üstünde kurulduğunu söyleyen Bakan Tunç, “AK Parti’yi kuran kadrolar belediyecilikten gelir. Gerçek belediyecilik derken biz bunu icraatımızla, eser siyasetimizle gösterdik ve 2002 yılından bu yana da gerçek belediyecilik, eser ve hizmet siyasetine dönüştü. Bir marka, bir ekol haline geldi” ifadelerini kullandı.

Haberin Devamı

Daha sonra Gelik beldesindeki seçim koordinasyon merkezine giden Bakan Tunç, burada da toplanan vatandaşlarla konuştu. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan önderliğinde Türkiye’nin 81 kentini kalkındırırken yüksek standartlı demokrasiye de ulaştırdıklarını belirten Bakan Tunç, “17 sandık konuldu, sizin önünüze. 17’sinde de AK Parti dediniz, Recep Tayyip Erdoğan, dediniz, Cumhur İttifakı dediniz. Şimdi 18’inci sandık geliyor. Muhalefetin içinde bulunduğu durumu görüyoruz. Neler konuşuyorlar, birbirlerine sataşmalar. Hani bunlar 10 ay önce Türkiye’nin yönetimine taliplerdi. Cumhurbaşkanı adaylarını, Türkiye Cumhurbaşkanlığı’na layık görürken kendi partilerine genel başkan olmaya bile layık görmediler. Cumhurbaşkanı yardımcıları vardı. Neredeler şimdi, birbirine düştüler. Allah korusun iktidar olsalardı, bunlar iktidarı nasıl paylaşabilirlerdi? Memleketi kaosa sürüklerdi bunlar” dedi.

Haberin Devamı

Bakan Tunç:  AK Parti’nin ampulünün altında birleşelim

‘OYLARI BÖLMEYELİM’

Oyların israf edilmemesi gerektiğini dile getiren Bakan Tunç, “Farklı farklı sebeplerle, farklı yerlere bu oyları bölmeyelim. AK Parti’nin ampulünün altında birleşelim. Işığın altında birleşelim, karanlık iyi değildir. Türkiye’nin geleceği hep aydınlık olsun. Türkiye yüzyılını yerel kalkınmayla beraber, ülke kalkınmasıyla beraber yürüttüğümüz zaman Türkiye yüzyılını daha hızlı inşa edeceğiz inşallah. 22 yıldır insanımızı güçlendirmek için çalıştık. İnsan güçlü olacak ki aile güçlü olsun, toplum güçlü olsun. İstikrarlı kalkınma hamleleriyle 81 ilimizi yatırımlarla donattık. Altyapı problemlerini çözdük. Bundan sonra bu ülkede darbeci vesayetçi anlayış tarihe karışmıştır. ‘Gençler yaparsa, başımızın üstünde yeri var darbeyi’ diyenler bile var. Bunlar ne yapıyor? Böyle bir siyaset olabilir mi? Böyle bir demokrasi olabilir mi? Bunlar demokrasiye inanmaz, bunlar milli iradeye inanmaz. Hep darbelerden, vesayetçi anlayıştan medet umarak iktidara gelmeyi düşünür ama artık geride kaldı. O Yassıada zihniyetine bu ülkede hiçbir zaman yer yok. Millet buna müsaade etmez” diye konuştu.

Bakan Tunç, Soğuksu semtindeki pazaryerini ziyaret ederek esnaf ve vatandaşlarla sohbet etti. Bakan Tunç, daha sonra Karabük’ün Yenice ilçesindeki ‘halk buluşması’ etkinliği için kentten ayrıldı.

Haberin Devamı

ADALET BAKANI KARABÜK’TE

Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, seçim çalışmaları kapsamında Zonguldak'taki ziyaretlerinin ardından Karabük’ün Yenice ilçesine gitti. Akay Meydanı’ndaki ‘halk buluşmaları’ etkinliği kapsamında düzenlenen mitinge katılan Bakan Tunç, “ Bakınız doğalgaz hemen burnumuzun dibinde. Filyos'ta doğalgaz keşfedildiğinde ‘Yok’ dediler. ‘Yok’ diyenler, sandıkta cevabını aldı. İnanmadılar. Çünkü yıllarca oralarda doğalgaz arandı ama bulunamadı. AK Parti'den önce Recep Tayyip Erdoğan'dan önce yıllarca o şirketlere yabancı firmalara paralar ödendi. Yabancı gemiler geldi. Oralarda doğal gaz aradılar. ‘Yok burada’ dediler, kuyuları kapatıp paramızı alıp gittiler. Ne zaman yerli ve milli gemilerimizde aramaya başladık, işte bulduk. Denizin 2 bin metre dibine borular döşedik. iş makineleri, denizin dibinde kanallar açtı. O borular o kanallara yatırıldı. Makinenin içinde insan var mı? Yok. İnsan, denizin üstünde yukarıda. Robot. 2 bin metre derinlik, 180 kilometre denizin ortasına kadar. Bir de sondaj için 3 bin metre derinlik. Bu başarı nasıl sağlandı? Bu başarı öyle ‘yok’ diyenlerle olmaz. ‘Hayır’ diyenlerle olmaz. Bu başarı arayanlarla oldu. ‘Var’ diyenlerle oldu. Milletimizin emrine sunuldu. Bakın Gabar Dağı'nda petrol yok muydu, vardı. Ama teröristlerden temizledikten sonra oralara huzur geldi, petrol fışkırdı. Şimdi nükleer santral. Nükleeriyle, doğalgazıyla, kömürüyle, petrolüyle enerjide bağımsız olmamız lazım. Bunun için çalışıyoruz. Milletimizin refahı bu çalışmadan geçer.” dedi.

Haberin Devamı

Yerli ve milli savunma sanayinin önemine değinen Bakan Tunç, “Terörle mücadelede ve dış tehditlere karşı eğer güçlü olmak istiyorsak, o zaman işte savunma sanayinde de yerli ve milli olmak gerekir dedik, kendi silahlarımızı kendimiz ürettik. Terörün her türlüsüyle mücadele Türkiye'yi huzurlu bir geleceğe kavuşturmanın gayretinde olacağız.” diye konuştu.

Haberin Devamı

Temel hak ve özgürlüklerin önündeki engelleri birer birer kaldırdıklarını söyleyen Bakan Tunç, “Başörtüsü diye bir problem vardı bu ülkede. Var mı şimdi? Yok. Ayasofya hayaldi, açılmadı mı? Bunların hepsi Sayın Cumhurbaşkanımızın güçlü ve kararlı liderliğinde oldu. Adaletten ayrılmadan, hukukun üstünlüğünden ayrılmadan temel hak ve özgürlüklerin alanını daha da genişleterek demokrasimizin standartlarını daha da yükselterek Türkiye yüzyılını inşa etmeye devam edeceğiz inşallah” ifadelerini kullandı.

İFTARA KATILDI

Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, seçim çalışmaları için geldiği Karabük’ün Yenice ilçesindeki miting sonrası Bartın’ın Kozcağız beldesine geçti. Tunç, burada belediye kapalı otoparkında düzenlenen iftar programına katıldı. Bakan Tunç, iftar sonrasında yaptığı konuşmada, 22 yıldan bu yana ülkenin fiziki olarak kalkınmasına sağladıklarını söyleyerek, "Ülkemizin altyapı problemlerini giderirken, 22 yıldan bu yana eser ve siyasetiyle 81 vilayetimizi yatırımlarla donatırken diğer yandan da ülkemizin yüksek standartlı bir demokrasiye kavuşması için sessiz devrim sayılabilecek reformları hayata geçirdik. Bundan sonra bu ülkede vesayetçi anlayış hortlamasın, bir daha darbeci anlayış gün yüzüne çıkmasın diye sayısız reform yaptık.

Bakan Tunç:  AK Parti’nin ampulünün altında birleşelim