Gündem ‘Başkanlar yeniden aday olmalı’

‘Başkanlar yeniden aday olmalı’

13.08.2023 - 07:01 | Son Güncellenme:

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, bir süre önce “sözleşme iptali” tartışmasıyla gündeme gelen Halk TV’nin internet sitesinde yer alan açıklamasında muhalefet partilerinin yerel seçimlerde işbirliği yapıp yapmayacağı tartışmalarına değindi.

‘Başkanlar yeniden aday olmalı’

CHP lideri Kılıçdaroğlu, bu konuda parti isimleri üzerinden değil genel bir değerlendirme yapmayı tercih ettiğini belirterek şunları söyledi: “Demirel’in deyimiyle siyasette 24 saat uzun bir süredir. Benim değerlendirmeme göre Türkiye’nin geleceğini, çıkarlarını, huzurunu önceleyen muhalefet partileri bir araya gelirler. Önemli olan Türkiye’dir. Türkiye’nin geleceğidir, Türkiye’nin huzurudur.”

Haberin Devamı

‘Ekrem Bey İstanbul’u alır’

CHP’li belediye başkanlarının çok başarılı olduğunu, ulusal ve yerel sorunlarda iktidardan çok daha fazla çözüm ürettiklerini vurgulayan Kılıçdaroğlu, “Bu büyükşehir belediye başkanlarımız için de geçerli. Çok başarılılar. Bunu kendilerine de söyledim. Ben Ekrem Bey’in (İmamoğlu,) Mansur Bey’in (Yavaş) yeniden İstanbul ve Ankara belediye başkanlıklarına aday olmaları gerektiğini düşünüyorum. Ekrem Bey’in İstanbul’u, Mansur Bey’in Ankara’yı kazanacaklarına inanıyorum” dedi.

Esnaf odası temsilcileriyle görüştü

Kılıçdaroğlu, dün partisinin genel merkezinde Ankara Kahveciler Esnaf Odası Başkanı İsa Güven, Simitçiler Esnaf Odası Başkanı Savaş Delibaş, Polatlı Şoförler Odası Başkanı İsmail Tarhan ve esnaf odalarının temsilcileri ile bir araya geldi. Görüşmede, oda başkanı Delibaş, Kılıçdaroğlu’na simit ikram etti.