Geri Dön
GündemBayramda bankalar açık mı? Arefe günü bankalar çalışıyor mu?

Bayramda bankalar açık mı? Arefe günü bankalar çalışıyor mu?

Ramazan Bayramı'na kısa bir süre kala vatandaşların en çok merak ettiği konuların başında gelen Arefe günü ile ilgili merak edilenleri bir araya getirdik. Peki bayramda bankalar açık mı? İşte ayrıntılar...

Bayramda bankalar açık mı? Arefe günü bankalar çalışıyor mu?

Ramazan Bayramı tatili Cumhurbaşkanlığı tarafından alınan karar ile birlikte 9 güne tamamlandı. Peki, arefe günü ve Cuma günü bankalar açık olacak mı?

RAMAZAN BAYRAMI NE ZAMAN?

Ramazan Bayramı 3 Haziran Pazartesi arefe gününün ardından 4-5-6 Haziran'da kutlanacak. Yarım gün kabul edilen arefe günü ve 7 Haziran Cuma günü ise kamu kuruluşlarında tatil olacak.

AREFE GÜNÜ VE 7 HAZİRAN CUMA GÜNÜ BANKALAR AÇIK MI?

Arefe günü öğlene kadar ve Cuma günü de tam gün olmak üzere bankalar açık olacak. 4-5-6 Haziran bayram süresince bankalar kapalı olacak.

Bakan Koca müjdeyi verdi: Çok ama çok yaklaştıkağlık Bakanı Fahrettin Koca Bilim Kurulu toplantısı sonrası açıklama yaptı. Bakan Koca, cuma gününden itibaren 18 yaşından gün almış herkesin aşı randevusunun açılacağını bildirdi. 'Dünyanın en hızlı aşılama programlarından birini yürütüyoruz.' diyen Koca, "Ağır bedeller ödedik ama güzel günlere çok ama çok yaklaştık." ifadelerini kullandı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet