Geri Dön

Berberler ve kuaförler ne zaman açılacak? Güzellik salonları ne zaman açılır?

Berberler ve kuaförler geçen haftadan bu yana kapalı... Hem iş yeri sahipleri hem de vatandaşlar Güzellik salonları, berberler ve kuaförler ne zaman açılacak? sorusuna yanıt bulmaya çalışıyor.

Berberler ve kuaförler ne zaman açılacak? Güzellik salonları ne zaman açılır?

Corona virüs nedeniyle İçişleri Bakanlığı genelgeler yayımlayarak Güzellik salonları, berberler ve kuaförlerin geçici süreyle kapatıldığını belirtti. Aradan yaklaşık bir hafta geçerken hem iş yeri sahipleri hem de saç kestirmek isteyen vatandaşlar Berberler ve kuaförler ne zaman açılacak? Güzellik salonları ne zaman açılır? sorusuna cevap arıyor.

BERBERLER VE KUAFÖRLER NE ZAMAN AÇILACAK?

Corona virüsü nedeniyle berberler ve kuaförler geçici süreliğine kapatılırken henüz ne zaman açılacağı konusunda net bir tarih yok.

İÇİŞLERİ BAKANLIĞI'NIN DUYURUSU ŞÖYLEYDİ

İçişleri Bakanlığı, 81 il valiliğine gönderdiği "Koronavirüs Tedbirleri" konulu ek genelgede, berber, kuaför, güzellik merkezlerinin faaliyetlerinin itibarıyla geçici süreliğine durdurulacağını bildirdi.

Yeni tip koronavirüsün (Kovid-19) yayılmasını engellemek ve vatandaşları korumak amacıyla daha önce bazı umuma açık yerlerin faaliyetlerinin geçici süreliğine durdurulması için illere genelgeler gönderen İçişleri Bakanlığı, Sağlık Bakanlığı ile yapılan değerlendirmeler sonucunda, alınan tedbirlere ilave olarak bir genelge daha gönderdi.

Genelgeyle, yapılan işlem sırasında birçok kez fiziksel temasın olması nedeniyle, berber, güzellik salonu/merkezi, kuaför gibi iş yerlerinin faaliyetleri geçici süreliğine durdurulacak.

Yeşilköy ve Hadımköy Hastaneleri yarın hizmete açılacakYeni tip corona virüs (Kovid-19) ile mücadele kapsamında Atatürk Havalimanı yerleşkesine inşa edilen Prof. Dr. Murat Dilmener Acil Durum Hastanesi ile restore edilerek yeniden hizmete alınan Hadımköy Dr. İsmail Niyazi Kurtulmuş Hastanesi yarın yapılacak törenin ardından açılacak.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber