Geri Dön
GündemBir yıl önce yakıldı hâlâ tek şüpheli yok

Bir yıl önce yakıldı hâlâ tek şüpheli yok

İstanbul’da geçen yıl cesedi yanmış halde bulunan transeksüel Hande Kader’in (23)  katiline aradan 1 yıl geçmesine rağmen ulaşılamadı. Hande’nin onlarca kameranın bulunduğu işlek bir caddede araca bindiğini belirten LGBTT Dayanışma Derneği Başkanı Kıvılcım Arat, soruşturmanın ihmal nedeniyle ilerlemediğini iddia etti.

Bir yıl önce yakıldı hâlâ tek şüpheli yok

İstanbul’da yaşayan seks işçisi Hande Kader, 4 Ağustos 2016’da kayboldu. Arkadaşlarının kayıp başvurusu sonrası
6 Ağustos’ta Zekeriyaköy’de yanmış cesedi bulundu. Dosyayı takip eden avukat Fırat Söylemez, “Şu an katile yönelik somut bir bilgi yok. Telekomünikasyon Başkanlığı’nın telefon görüşmelerini incelemesi için bekliyoruz. Hande’nin kimlerle görüştüğü ortaya çıkarsa, katile ulaşılabileceği düşünülüyor. Arkadaşları Hande’nin en son bir hastanenin önünde olduğunu söyledi. Bir araçtan bahsedildi. Bu iddiaların üzerine o civardaki MOBESE kayıtları incelendi ve o araca da bakıldı. Ama bir şey çıkmadı” dedi.

‘Büyük bir keyfilik’

Kıvılcım Arat ise soruşturmanın keyfilik içinde sürdürüldüğünü savundu: “Gereği kadar üzerinde durulmadı. Kolluk kuvvetleri yapması gerekeni yapmadı. Söz konusu translar olduğundan keyfilik söz konusu. Onlarca kameranın olduğu yerde istense katilin yüzü dahi tespit edilebilir.”

Sağlık Bakanlığı'ndan son dakika açıklaması: Yeni parti havalimanına indiSağlık Bakanı Fahrettin Koca, sağlık yöneticileri ile yaptığı toplantı sonrası çok kritik açıklamalarda bulundu ve vaka sayıları ile ilgili müjdeyi verdi. Bakan Koca polikliniklere başvuruların yüzde 65 azaldığını açıkladı. Öte yandan Sağlık Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada "Sinovac firmasının ürettiği CoronaVac aşısının yeni partisini taşıyan uçak sabah saatlerinde Esenboğa Havalimanı'na indi." bilgisini paylaştı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet