Geri Dön
GündemBoğaziçi’nden Hukuk Fakültesi’ne kadro ilanı

Boğaziçi’nden Hukuk Fakültesi’ne kadro ilanı

Prof. Dr. Melih Bulu’nun rektörlük görevinden alınmasıyla gündeme gelen Boğaziçi Üniversitesi, Resmi Gazete’de dün yayımlanan ilanla, davalık olan Hukuk Fakültesi’ne akademisyenler alınacağını duyurdu.

Boğaziçi’nden Hukuk Fakültesi’ne kadro ilanı

MİNE ÖZDEMİR GÜNELİ   “Boğaziçi Üniversitesi Rektörlüğü’nden” başlığıyla yayımlanan ilana göre, Kamu Hukuku Bölümü’nde Milletlerarası Hukuk Anabilim Dalı’na 1 doktor öğretim üyesi, Özel Hukuk Bölümü’nde Medeni Hukuk ve Ticaret Hukuku anabilim dallarına 1’er doktor öğretim üyesi ile Milletlerarası Özel Hukuk Anabilim Dalı’na 1 doçent alınacak.

Ocak ayında Melih Bulu’nun, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından rektör olarak atandığı Boğaziçi Üniversitesi’nde 6 Şubat 2021 tarihli Cumhurbaşkanı kararıyla Hukuk ve İletişim fakülteleri kurulmuştu. Kararın Anayasal ilke ve kurallarla bağdaşmaktan uzak, hukuka aykırı ve yasal olarak da kendi içinde çelişkili olduğunu savunan Boğaziçi Üniversitesi akademisyenleri, kararı Danıştay’a taşıdılar.

Boğaziçi Üniversitesi Senatosu’na, Yönetim Kurulu’na ve diğer kurullara hiçbir biçimde danışılmadan Hukuk Fakültesi’ne üniversite dışından bir akademisyenin dekan olarak atandığını belirten akademisyenler, kararın yürütmesinin durdurulmasını ve  iptalini talep ettiler.

 

altın fiyatları masaüstüaltın fiyatları mobil
Dikkat! Uzmanlar açıkladı: "Gizlilik sözleşmesi" tuzağına düşmeyinDijitalleşmenin iyiden iyiye hızlandığı günümüzde, kişisel verilerin korunması da bir o kadar zorlaşıyor. Öyle ki telefonlara indirilen birçok uygulamada yer alan kullanıcı sözleşmesini kabul etmek bile kişisel bilgilerin elde edilmesine olanak sağlıyor. Ancak uzmanlar, sözleşme ile bile olsa kişisel verilerin izinsiz paylaşılmasının suç olduğuna dikkat çekiyor.
bu haberleri kaçırma

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler