Boğaziçi Üniversitesi

Boğaziçi Üniversitesi

Son dakika boğaziçi üniversitesi haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan boğaziçi üniversitesi gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan boğaziçi üniversitesi haber sayfamızda...

Boğaziçi Üniversitesi

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 7.712 boğaziçi üniversitesi haberi bulunmuştur.
30 yelkovan kuşuna uydu vericisi takıldı
30 yelkovan kuşuna uydu vericisi takıldı İstanbul Boğazı'nda nesli tükenmekte olan Yelkovan kuşlarının üreme kolonilerinin ve göç yollarının belirlenerek koruma altına alınmasını hedefleyen proje kapsamında, 30 Yelkovan kuşuna uydu vericisi takıldı.
12.04.2024 Gündem
Mühendislikte İTÜ, tıpta Hacettepe
Mühendislikte İTÜ, tıpta Hacettepe Londra merkezli yükseköğretim derecelendirme kuruluşu Quacquarelli Symonds Alan Bazlı Dünya Üniversite Sıralaması açıklandı.
12.04.2024 Eğitim
İstanbul gerçeği! Uzmanlar açıkladı: Kar artık sürpriz olacak
İstanbul gerçeği! Uzmanlar açıkladı: Kar artık sürpriz olacak İstanbul'da bu yıl yeterli düzeyde kar yağışı gözlenmemesi, kentte önümüzdeki yıllarda görülecek mevsimsel değişimlerin sorgulanmasına neden oldu.
10.04.2024 Haberler
İstanbul gerçeği! Uzmanlar hava durumunda aynı fikirde birleşti
İstanbul gerçeği! Uzmanlar hava durumunda aynı fikirde birleşti İstanbul'da bu yıl yeterli düzeyde kar yağışı gözlenmemesi, kentte önümüzdeki yıllarda görülecek mevsimsel değişimlerin sorgulanmasına neden oldu.
10.04.2024 Gündem
İş dünyası önemli transferler yaptı
İş dünyası önemli transferler yaptı Türkiye'nin önde gelen şirketleri stratejik birimleri için yönetici pozisyonlara yaptığı atamaları devam ettirdi. Farklı şirketlerde yeni pozisyonlara transfer olan yöneticiler olduğu gibi, şirket ve grup bünyesi içinde yönetici transferleri de yapıldı.
5.04.2024 Milliyet Executive
İşte Türkiye'nin En Etkin 50 Teknoloji Lideri
İşte Türkiye'nin En Etkin 50 Teknoloji Lideri Teknolojinin iş hayatına olan etkisinin ve dijital dönüşüm çalışmalarının zirveye çıktığı 'yapay zeka çağı'nda teknoloji liderleri şirketleri geleceğe taşıyor...
5.04.2024 Milliyet Executive
Nurseli İdiz'den Seçil Erzan göndermesi! 'Bir bakmışsın banka şubesi çökmüş'
Nurseli İdiz'den Seçil Erzan göndermesi! 'Bir bakmışsın banka şubesi çökmüş' Boğaziçi Üniversitesi Ekonomi Bölümü’nü kazanan ama konservatuvarı tercih eden Nurseli İdiz, "Büyük meblağlarda paralar kaybettim" dedi. Usta oyuncu, yüksek kar vaadiyle aralarında ünlü futbolcuların da olduğu çok sayıda kişiyi dolandırdığı iddiasıyla yargılanan ve 252 yıla kadar hapsi istenen banka müdürü Seçil Erzan'a esprili bir göndermede bulundu.
2.04.2024 Cadde
Öğrenci başına 1 kitap düşmüyor
Öğrenci başına 1 kitap düşmüyor Türkiye’deki bazı üniversitelerin kütüphanesi evdeki kitaplık gibi. 4 üniversitede öğrenci başına düşen kitap sayısı 1’in altında. 89 üniversitede ise bu sayı 1 ile 4 arasında.
27.03.2024 Gündem
Girişimci aranıyor
Girişimci aranıyor İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün desteklediği 3. Etap 14-19 Yaş Yeni Nesil Erken Girişimci Geliştirme Proje başvuruları başladı.
25.03.2024 Eğitim
Kim Milyoner Olmak İster'de 5 milyon TL'lik final sorusu! Berk Göktaş'ın cevabı...
Kim Milyoner Olmak İster'de 5 milyon TL'lik final sorusu! Berk Göktaş'ın cevabı... Berk Göktaş Kim Milyoner Olmak İster'de 5 milyon TL'lik final sorusunu açtırdı. 5 milyonluk soruyu açtıran Berk Göktaş büyük ödülü kazandı.
24.03.2024 Gündem
'HGS' ve 'İSPARK' tuzağı
'HGS' ve 'İSPARK' tuzağı Dolandırıcıların yeni yöntemi HGS ve İSPARK borcu oldu. Dolandırıcılar, sahte avukat kimliği ile 'Borcunuzu ödemek için linke tıklayın' mesajları atarak ağlarına düşürüyor.
22.03.2024 Ekonomi
Kampüsler Ramazan’a hazır
Kampüsler Ramazan’a hazır Tüm Türkiye’de olduğu gibi üniversitelerde de Ramazan telaşı yaşanıyor.
11.03.2024 Gündem
Şirketler lider kadroları güçlendiriyor
Şirketler lider kadroları güçlendiriyor Türkiye'nin önde gelen şirketleri yönetici kadrolarını belirlemeyi sürdürüyor. Şirketler hedeflerine yönelik atamalarını devam ettirdi.
11.03.2024 Milliyet Executive
Robottan pusete her şey kiralık!
Robottan pusete her şey kiralık! "Türkiye'de halen özellikle tüketici elektroniğinde kiralama oranları pazarın yüzde 1'i bile değil. Burada çok ciddi potansiyel var" diyen Kiralabunu Kurucu Ortağı Erdem, robot süpürgeden bebek ürünlerine giderek büyüyen kiralama sektörünü anlattı.
11.03.2024 Milliyet Executive
Türkiye, bölgesinin işletme okulu merkezi
Türkiye, bölgesinin işletme okulu merkezi Sorbonne Üniversitesi’ni İstanbul’a taşıyan BMI Business School International Executive MBA Programı’na üçüncü dönem için başvurular başladı. Programa bölge ülkelerden yoğun ilgi var.
2.03.2024 Ekonomi
Beyoğlu Belediye Başkanı Yıldız: Türkiye yüzyılına yakışır bir hizmet anlayışıyla hizmet ediyoruz
Beyoğlu Belediye Başkanı Yıldız: Türkiye yüzyılına yakışır bir hizmet anlayışıyla hizmet ediyoruz Ak Parti Beyoğlu İlçe Başkanlığı tarafından proje tanıtım ve belediye meclis üyesi adayları tanıtım toplantısı düzenlendi. Toplantıda konuşan Beyoğlu Belediye Başkanı Ali Haydar Yıldız, "Türkiye yüzyılına yakışır bir hizmet anlayışıyla hizmet ediyoruz" dedi.
1.03.2024 Gündem
Yaz turizmi Karadeniz’e kayabilir
Yaz turizmi Karadeniz’e kayabilir İklim değişikliğinin termal konfor üzerindeki etkilerini inceleyen yeni bir çalışmaya göre, Akdeniz’i popüler bir yaz turizmi destinasyonu haline getiren iklim şartları değişiyor. Uygun yaz koşulları, kuzeye doğru kayıyor.
25.02.2024 Gündem
İmamoğlu: Bu şehrin unutulmuş insanlarını mutlu edecek her işi yaptık
İmamoğlu: Bu şehrin unutulmuş insanlarını mutlu edecek her işi yaptık İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu Sarıyer'de düzenlenen 'Halk Buluşması'na katıldı. İmamoğlu, “Sarıyer'de Şükrü Başkan güzel işler yaptı. Kendisine teşekkür ederiz. Ama şimdi başka bir arkadaşımız görev yapacak. Görev devir teslim olur. Şimdi, bundan sonra önümüze bakacağız. Geride kalanlar kaldı, önümüze bakacağız" dedi.
21.02.2024 Gündem
Kadın kooperatiflerinin ürünleri market raflarında
Kadın kooperatiflerinin ürünleri market raflarında ŞOK Marketler, daha güçlü bir gelecek için kadınların ekonomiye katılımını artırmak ve fırsat eşitliğine katkıda bulunmak amacıyla “Şok’ta Ben de Varım” projesinin kapsamını genişletti. Türkiye’nin deprem bölgesi başta olmak üzere, farklı yörelerindeki kadın kooperatiflerinden kadınların ürettiği el emeği ürünler, seçili ŞOK mağazalarında satışa sunuldu.
19.02.2024 Ekonomi
Ekran aşkına
Ekran aşkına Bugünlerde hemen herkesin kaçırmadığı bir dizisi ve kavuşsunlar diye dua ettiği bir dizi çifti var. Öyle ki uzun bir aradan sonra TV’ye kitlendik. Peki, bizi ekranlara bağlayan bu çiftlerin aşklarına neden meftunuz? Yıllar geçse de unutamadığımız dizi aşıkları kimlerdi? Bu hafta başrolde aşk var.
18.02.2024 Pazar
STEM’li kızlara eğitim desteği
STEM’li kızlara eğitim desteği PepsiCo, PepsiCo Vakfı desteği ve Türk Eğitim Vakfı (TEV) iş birliği ile 2022 yılında hayata geçirdiği PepsiCo Geleceğin Bilim Kadınları Akademisi ile bu yıl da STEM (bilim, teknoloji, matematik, mühendislik) alanında eğitim gören kız öğrencileri destekliyor.
17.02.2024 Ekonomi
Kadın girişimcilere eğitim
Kadın girişimcilere eğitim Garanti BBVA ile Boğaziçi Üniversitesi Yaşamboyu Eğitim Merkezi’nin birlikte hayata geçirdiği Türkiye Kadın Girişimci Akademisi’nin 2024 yılı eğitimlerinin ikincisi Diyarbakır’da gerçekleştirilecek.
17.02.2024 Ekonomi
‘Aşk acısı lüks kaldı’
‘Aşk acısı lüks kaldı’ Göksel, Boğaziçi Üniversitesi’nde felsefe okurken müziği seçtiği için okulu bırakmasıyla ilgili konuştu.
17.02.2024 Cadde
Dokuzuncu rekor yakın
Dokuzuncu rekor yakın Artık kış mevsimleri bahar gibi... 8 aydır en sıcak zamanlar yaşanıyor. 9’uncu rekor yolda. Uzmanlar, endişe veren hava durumunu değerlendirdi.
14.02.2024 Gündem
İş dünyası önemli transferler yaptı
İş dünyası önemli transferler yaptı Türkiye'nin önde gelen şirketleri stratejik birimleri için yönetici pozisyonlara yaptığı atamaları sürdürdü. Farklı şirketlerdeki yeni pozisyonlara transfer olan yöneticiler olduğu gibi, şirket ve grup bünyesi içinde yönetici transferleri de yapıldı.
12.02.2024 Milliyet Executive

Benzer Haber Etiketleri

Boğaziçi Üniversitesi ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.