Boğaziçi Üniversitesi

Boğaziçi Üniversitesi

Son dakika boğaziçi üniversitesi haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan boğaziçi üniversitesi gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan boğaziçi üniversitesi haber sayfamızda...

Boğaziçi Üniversitesi

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 7.875 boğaziçi üniversitesi haberi bulunmuştur.
İmamoğlu: Bu şehrin unutulmuş insanlarını mutlu edecek her işi yaptık
İmamoğlu: Bu şehrin unutulmuş insanlarını mutlu edecek her işi yaptıkİBB Başkanı Ekrem İmamoğlu Sarıyer'de düzenlenen 'Halk Buluşması'na katıldı. İmamoğlu, “Sarıyer'de Şükrü Başkan güzel işler yaptı. Kendisine teşekkür ederiz. Ama şimdi başka bir arkadaşımız görev yapacak. Görev devir teslim olur. Şimdi, bundan sonra önümüze bakacağız. Geride kalanlar kaldı, önümüze bakacağız" dedi.
21.02.2024Gündem
Kadın kooperatiflerinin ürünleri market raflarında
Kadın kooperatiflerinin ürünleri market raflarındaŞOK Marketler, daha güçlü bir gelecek için kadınların ekonomiye katılımını artırmak ve fırsat eşitliğine katkıda bulunmak amacıyla “Şok’ta Ben de Varım” projesinin kapsamını genişletti. Türkiye’nin deprem bölgesi başta olmak üzere, farklı yörelerindeki kadın kooperatiflerinden kadınların ürettiği el emeği ürünler, seçili ŞOK mağazalarında satışa sunuldu.
19.02.2024Ekonomi
STEM’li kızlara eğitim desteği
STEM’li kızlara eğitim desteğiPepsiCo, PepsiCo Vakfı desteği ve Türk Eğitim Vakfı (TEV) iş birliği ile 2022 yılında hayata geçirdiği PepsiCo Geleceğin Bilim Kadınları Akademisi ile bu yıl da STEM (bilim, teknoloji, matematik, mühendislik) alanında eğitim gören kız öğrencileri destekliyor.
17.02.2024Ekonomi
Kadın girişimcilere eğitim
Kadın girişimcilere eğitimGaranti BBVA ile Boğaziçi Üniversitesi Yaşamboyu Eğitim Merkezi’nin birlikte hayata geçirdiği Türkiye Kadın Girişimci Akademisi’nin 2024 yılı eğitimlerinin ikincisi Diyarbakır’da gerçekleştirilecek.
17.02.2024Ekonomi
‘Aşk acısı lüks kaldı’
‘Aşk acısı lüks kaldı’Göksel, Boğaziçi Üniversitesi’nde felsefe okurken müziği seçtiği için okulu bırakmasıyla ilgili konuştu.
17.02.2024Cadde
Dokuzuncu rekor yakın
Dokuzuncu rekor yakınArtık kış mevsimleri bahar gibi... 8 aydır en sıcak zamanlar yaşanıyor. 9’uncu rekor yolda. Uzmanlar, endişe veren hava durumunu değerlendirdi.
14.02.2024Gündem
İş dünyası önemli transferler yaptı
İş dünyası önemli transferler yaptıTürkiye'nin önde gelen şirketleri stratejik birimleri için yönetici pozisyonlara yaptığı atamaları sürdürdü. Farklı şirketlerdeki yeni pozisyonlara transfer olan yöneticiler olduğu gibi, şirket ve grup bünyesi içinde yönetici transferleri de yapıldı.
Rota yeniden oluşturuldu
Rota yeniden oluşturulduYük ve yolcu taşıyan filoların daha az araç ve daha az kilometreyle aynı işi yapmasını ve yolda daha az vakit geçirmesini sağladıklarını anlatan Optiyol Kurucu Ortağı Tuba Yılmaz Gözbaşı trafikteki araç sayısını da azalttıklarını vurguluyor.
‘Kara Kutu’da geçmişle hesaplaşma
‘Kara Kutu’da geçmişle hesaplaşmaBGST Tiyatro’nun toplumsal ve bireysel hafızamıza dair yeni oyunu “Kara Kutu”, seyirci ile buluşmaya hazırlanıyor.
Olası İstanbul depremi! Kandilli: 7'nin üzerinde bir deprem yaşayacağımız açık
Olası İstanbul depremi! Kandilli: 7'nin üzerinde bir deprem yaşayacağımız açık11 ili etkileyen 6 Şubat depremlerinin yıl dönümünde Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü'nde değerlendirme toplantısı düzenlendi.
7.02.2024Haberler
Olası İstanbul depremi! Kandilli: 7'nin üzerinde bir deprem yaşayacağımız açık
Olası İstanbul depremi! Kandilli: 7'nin üzerinde bir deprem yaşayacağımız açık11 ili etkileyen 6 Şubat depremlerinin yıl dönümünde Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü'nde değerlendirme toplantısı düzenlendi.
7.02.2024Gündem
Merkez Bankası'nın yeni başkanı Dr. Fatih Karahan oldu
Merkez Bankası'nın yeni başkanı Dr. Fatih Karahan olduResmi Gazete'de yayımlanan Cumhurbaşkanı Kararı'na göre, Merkez Bankası Başkanlığı görevine, Başkan Yardımcısı Fatih Karahan atandı.
3.02.2024Haberler
‘Merkez Bankası’nda yeni Başkan: Karahan
‘Merkez Bankası’nda yeni Başkan: KarahanSon dönemde tartışmaların odağında olan Merkez Bankası Başkanı Hafize Gaye Erkan, görevden affını talep ettiğini açıkladı. Erkan’ın yerine başkan yardımcılarından Fatih Karahan atandı.
3.02.2024Ekonomi
Son dakika: Merkez Bankası Başkanı Fatih Karahan oldu! Resmi Gazete'de yayımlandı...
Son dakika: Merkez Bankası Başkanı Fatih Karahan oldu! Resmi Gazete'de yayımlandı...Resmi Gazete'de yayımlanan Cumhurbaşkanı Kararı'na göre, Merkez Bankası Başkanlığı görevine, Başkan Yardımcısı Fatih Karahan atandı.
3.02.2024Ekonomi
Murat Kurum: İstanbul tarihinin en büyük deprem dönüşümünü gerçekleştireceğiz
Murat Kurum: İstanbul tarihinin en büyük deprem dönüşümünü gerçekleştireceğizAK Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Murat Kurum, Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü Müdürü Prof. Dr. Haluk Özener’i ziyaret etti.
2.02.2024Haberler
Murat Kurum: İstanbul tarihinin en büyük deprem dönüşümünü gerçekleştireceğiz
Murat Kurum: İstanbul tarihinin en büyük deprem dönüşümünü gerçekleştireceğizAK Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Murat Kurum, Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü Müdürü Prof. Dr. Haluk Özener’i ziyaret etti.
2.02.2024Gündem
Marmara Denizi'nde 3.4 büyüklüğünde deprem
Marmara Denizi'nde 3.4 büyüklüğünde depremMarmara Denizi Gemlik Körfezi'nde saat 13.17'de 3.4 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi. Depremin derinliği 5.4 kilometre olarak kayıtlara geçti.
31.01.2024Gündem
İstanbul'a neden kar yağmıyor? İşte merak edilen sorunun yanıtı
İstanbul'a neden kar yağmıyor? İşte merak edilen sorunun yanıtıİstanbul'da meteoroloji, valilik ve AKOM'un uyarılarına rağmen beklenen kar yağışı gerçekleşmedi. Peki İstanbul'a kar yağmamasının sebebi ne? Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi Meteoroloji Laboratuvarı Başkanı Adil Tek merak edilen soruya yanıt verdi.
31.01.2024Haberler
Kar için yeni tarih! İstanbulluların beklediği haber geldi
Kar için yeni tarih! İstanbulluların beklediği haber geldiİstanbul'da meteoroloji, valilik ve AKOM'un uyarılarına rağmen beklenen kar yağışı gerçekleşmedi. Peki İstanbul'a kar yağmamasının sebebi ne? Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi Meteoroloji Laboratuvarı Başkanı Adil Tek merak edilen soruya yanıt verirken beklenen kar yağışıyla ilgili de yeni tarihi açıkladı.
31.01.2024 Gündem
YÖK Başkanı Özvar'dan 'yapay zeka' açıklaması: Bütün programlara entegre olacak
YÖK Başkanı Özvar'dan 'yapay zeka' açıklaması: Bütün programlara entegre olacakYükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanı Erol Özvar, yapay zekâ temelli bilişim teknolojisini ve mobil yazılım temelli iletişimi bütün programlara entegre edeceklerini söyledi.
30.01.2024Gündem
Gezeravcı’nın uzaydaki deneylerinde neler amaçlanıyor? Hem deney yapıyor hem denek oluyor
Gezeravcı’nın uzaydaki deneylerinde neler amaçlanıyor? Hem deney yapıyor hem denek oluyorUluslararası Uzay İstasyonu’nda 23 yılda 3 bini aşkın deney gerçekleştirildi. Türk astronot Alper Gezeravcı da 14 günde 13 deney yapacak.
24.01.2024Gündem
Acentelerini geleceğe hazırlamaya devam ediyor
Acentelerini geleceğe hazırlamaya devam ediyorAXA Sigorta, profesyonel sigorta acentelerinin geleceğe hazırlanması amacıyla 2019 yılında hayata geçirdiği “Gelecek Fakültesi” çatısı altında oluşturulan “Gelecek Sensin” ve “Yükselen Yıldızlar” eğitim programlarına 2023-2024 döneminde de devam ediyor.
22.01.2024Sigorta
Çinilerin tarihini aydınlatan kazılar
Çinilerin tarihini aydınlatan kazılarİznik’te 1963’te başlayan kazı çalışmaları, 1981’den bu yana II. Dönem Kazıları ile sürüyor. Kazılar, çini ve seramik üretiminin tarihine dair önemli veriler sunuyor.
21.01.2024Arkeoloji
Dünya ‘1.5 derece’ sınırının eşiğinde! ‘Uzun yıllardır böyle bir tahmin görmedim’
Dünya ‘1.5 derece’ sınırının eşiğinde! ‘Uzun yıllardır böyle bir tahmin görmedim’Meteorolojinin verilerine göre 2023’te son 53 yılın en sıcak aralık ayı yaşandı. Bu yıl yeni sıcaklık rekorlarının kırılacağını vurgulayan uzmanlar, küresel ısınmanın önlenmesi için hedeflenen ‘1.5 derece’ sınırının 2024’te aşılacağını söylüyor...
18.01.2024Gündem
Milli İstihbarat Akademisi'ne başvuru tarihi belli oldu mu? İşte aranan şartlar...
Milli İstihbarat Akademisi'ne başvuru tarihi belli oldu mu? İşte aranan şartlar...MİT Başkanı İbrahim Kalın'ın dün açılışını gerçekleştirdiklerini duyurduğu Milli İstihbarat Akademisi, 6 Ocak tarihi itibarıyla faaliyetine başladı. Akademi, 2024 yılı güz döneminde yüksek lisans ve doktora programlarına öğrenci almaya başlayacağı bildirilirken detaylar da belli oldu.
11.01.2024Gündem

Benzer Haber Etiketleri

Boğaziçi Üniversitesi ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.