Melih Bulu

Melih Bulu

Son dakika melih bulu haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan melih bulu gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan melih bulu haber sayfamızda...

Melih Bulu

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 75 melih bulu haberi bulunmuştur.
Boğaziçi Rektörlüğü’ne Prof. Dr. İnci atandı
Boğaziçi Rektörlüğü’ne Prof. Dr. İnci atandıCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzasıyla yayımlanan kararlara göre; Boğaziçi Üniversitesi Rektörlüğüne Prof. Dr. Mehmet Naci İnci, Marmara Üniversitesi Rektörlüğüne de Prof. Dr. Mustafa Kurt atandı.
22.08.2021Eğitim
Prof. İnci, Boğaziçi’nin yeni rektörü oldu
Prof. İnci, Boğaziçi’nin yeni rektörü olduCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Boğaziçi Üniversitesi Rektörlüğü’ne halen bu görevi vekaleten yürüten Prof. Dr Mehmet Naci İnci’yi, Marmara Üniversitesi Rektörlüğü’ne de Prof. Dr. Mustafa Kurt’u atadı.
21.08.2021Siyaset
Boğaziçi’ne nasıl bir rektör isteniyor?
Boğaziçi’ne nasıl bir rektör isteniyor?Rektör başvurularının devam ettiği Boğaziçi’nde öğrenciler, yeni rektörün katılımcı yönetim anlayışını benimsemesini talep ediyorlar
28.07.2021Eğitim
Deniz Baykal sessizliğini bozdu! "Kendime 'iyi ki cevap vermedin' diyorum"
Deniz Baykal sessizliğini bozdu! "Kendime 'iyi ki cevap vermedin' diyorum"Deniz Baykal, 3 Kasım 2002 seçimleri ile ilgili 'siyasi pazarlık' iddiasında bulunarak kendisini hedef alan Zülfü Livaneli ile ilgili sessizliğini bozdu. Baykal, "Geriye bakınca kendime ‘İyi ki bir cevap vermeye kalkmadın’ diyorum. Çünkü çok kolayca duygusallaşarak insanın içini rahatlatacak laflar da söylenebilir ama şimdi yaşanmışlıkları görünce ‘İyi ki Deniz, hiç konuşmaya girmedin, açmadın’ diyorum" açıklamasını yaptı.
27.07.2021Siyaset
Saraç hakkında suç duyurusu
Saraç hakkında suç duyurusuBoğaziçi Üniversitesi’nde Rektör Prof. Dr. Melih Bulu’nun görevden alınmasının ardından akademisyenler, YÖK Başkanı Yekta Saraç, Melih Bulu, yardımcıları, vekaleten rektör atanan Prof. Dr. Naci İnci, Gürkan Kumbaroğlu, Fazıl Önder Sönmez hakkında üniversiteye zarar verdikleri gerekçesiyle suç duyurusunda bulunduklarını açıkladı.
17.07.2021Gündem
Boğaziçi’nden Hukuk Fakültesi’ne kadro ilanı
Boğaziçi’nden Hukuk Fakültesi’ne kadro ilanıProf. Dr. Melih Bulu’nun rektörlük görevinden alınmasıyla gündeme gelen Boğaziçi Üniversitesi, Resmi Gazete’de dün yayımlanan ilanla, davalık olan Hukuk Fakültesi’ne akademisyenler alınacağını duyurdu.
17.07.2021Gündem
Protestolarla geçen 195 gün
Protestolarla geçen 195 günProf. Dr. Melih Bulu’nun görev yaptığı 195 günlük süreç, tepkilere ve protestolara sahne oldu. En büyük tepkiler Bulu’nun kurum dışından ve atamayla rektör olmasına yönelikti. Atamanın ilk gününden itibaren başlayan protestolar önceki güne kadar devam etti. Protestolarda, yüzlerce öğrenci gözaltına alınırken, tutuklamalar da oldu. Olaylar devam ederken İletişim ve Hukuk fakülteleri kuruldu, yönetim kadrolarına tartışılmalı atamalar yapıldı.
16.07.2021Eğitim
Boğaziçi’nde Melih Bulu dönemi sona erdi! Yeni rektör nasıl belirlenecek? İşte detaylar
Boğaziçi’nde Melih Bulu dönemi sona erdi! Yeni rektör nasıl belirlenecek? İşte detaylarBoğaziçi Üniversitesi’nde atandığı günden itibaren protestoların odağında olan Melih Bulu, 195 gün sonra görevden alındı. Yerine vekaleten Prof. Dr. Naci İnci atandı. Görevden almada, YÖK Genel Kurul toplantısı etkili oldu. Önceki gün yapılan toplantıda intihal iddiaları, öğrenci ve akademisyen şikâyetleri değerlendirildi.
16.07.2021Eğitim
Melih Bulu görevden alındı mı? Melih Bulu kimdir, kaç yaşında, nereli?
Melih Bulu görevden alındı mı? Melih Bulu kimdir, kaç yaşında, nereli?Bugün son dakika haberleri arasına Melih Bulu'nun görevden alınması eklendi. Melih Bulu, 2 Ocak 2021 tarihli Resmî Gazete'de yayımlanan Cumhurbaşkanı kararıyla Boğaziçi Üniversitesine rektör olarak atanmıştı. Gelen son dakika haberine göre; Boğaziçi Üniversitesi Rektörü Melih Bulu, Resmi Gazete'de yayımlanan karar ile görevden alındı. Peki Melih Bulu kimdir, kaç yaşında, nereli?
15.07.2021Gündem
Son dakika haberler: Boğaziçi Üniversitesi Rektörlüğü'ne vekaleten atama
Son dakika haberler: Boğaziçi Üniversitesi Rektörlüğü'ne vekaleten atamaBoğaziçi Üniversitesi Rektörlüğü'ne vekaleten Boğaziçi Üniversitesi öğretim üyesi Prof. Dr. Mehmet Naci İnci atandı.
15.07.2021Gündem
Melih Bulu görevden alındı mı? Resmi Gazete'de yayımlandı
Melih Bulu görevden alındı mı? Resmi Gazete'de yayımlandıSon dakika haberleri arasında yer alan Melih Bulu haberleri yoğun ilgi görüyor. Geçtiğimiz tarihlerde Boğaziçi Rektörü olarak atanan Melih Bulu hakkında gelişme yaşandı. Resmi Gazete'de yayımlanan Melih Bulu haberi araştırılıyor. İşte Melih Bulu kimdir sorusunun yanıtı ve Melih Bulu Resmi Gazete haberi...
15.07.2021Gündem
Son dakika haberleri: Boğaziçi Üniversitesi Rektörü Melih Bulu görevden alındı
Son dakika haberleri: Boğaziçi Üniversitesi Rektörü Melih Bulu görevden alındıGelen son dakika haberine göre; Boğaziçi Üniversitesi Rektörü Melih Bulu, Resmi Gazete'de yayımlanan karar ile görevden alındı.
15.07.2021Gündem
Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Canan Kaftancıoğlu'na 500 bin TL’lik dava
Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Canan Kaftancıoğlu'na 500 bin TL’lik davaGelen son dakika haberine göre; Cumhurbaşkanı Erdoğan avukatı Ahmet Özel aracılığıyla İstanbul 10. Asliye Hukuk Mahkemesi'ne sunulan dava dilekçesinde, CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu'nun Boğaziçi Üniversitesi'ne Prof. Dr. Melih Bulu'nun rektör olarak atanması sonrasındaki gösterilere destek verdiği kaydedildi.
27.05.2021Gündem
Üniversite rektörleri yayınladıkları bildiriyle Filistin için adalet ve insan hakları çağrısı yaptı
Üniversite rektörleri yayınladıkları bildiriyle Filistin için adalet ve insan hakları çağrısı yaptıTürkiye'nin önde gelen üniversitelerinin rektörleri, 3 dilde yayımladıkları bildiriyle, İsrail saldırısı altındaki Filistinliler için adalet ve insan hakları çağrısı yaptı.
18.05.2021Gündem
Bakan açıkladı! 395 milyar dolar etkisi oldu
Bakan açıkladı! 395 milyar dolar etkisi olduUlaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, "Bugüne dek toplam 1 trilyon 86 milyar TL olarak gerçekleşen yatırımlarımızın 2003-2020 yılları arasında Gayri Safi Yurtiçi Hasıla'ya (GSYH) toplam 395 milyar dolar ve üretime 838 milyar dolarlık etkisi oldu." dedi.
26.04.2021Ekonomi
Boğaziçi eylemlerine katılan 97 kişiye dava
Boğaziçi eylemlerine katılan 97 kişiye davaBoğaziçi Üniversitesi’ne Prof. Dr. Melih Bulu’nun rektör olarak atanmasına yönelik protestolara katılan aralarında öğrencilerin de bulunduğu 97 kişi hakkında İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından iddianame düzenlendi.
21.04.2021Gündem
Boğaziçi Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Melih Bulu; rektörlükten istifa ettiği iddialarını yalanladı
Boğaziçi Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Melih Bulu; rektörlükten istifa ettiği iddialarını yalanladıBoğaziçi Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Melih Bulu; rektörlükten istifa ettiği iddialarını yalanladı.
20.03.2021Gündem
Son dakika: Gara'ya giden HDP'li milletvekili! Bakan Soylu açıkladı
Son dakika: Gara'ya giden HDP'li milletvekili! Bakan Soylu açıkladıGelen son dakika haberine göre; İçişleri Bakanı Süleyman Soylu canlı yayında önemli açıklamalarda bulundu. Bakan Soylu yaptığı açıklamada, "Gara, Kandil ve Suriye koridorunun geçiş alanıdır. Terör örgütünün bütün akademileri buradadır" dedi. Soylu, Gara'ya giden HDP'li milletvekilini açıkladı. Öte yandan, Ankara Cumhuriyet Başsavcılığınca, HDP Milletvekili Dirayet Dilan Taşdemir hakkında "silahlı terör örgütü üyesi olmak" suçundan soruşturma başlatıldı.
21.02.2021Gündem
Boğaziçi Hukuk Fakültesi’nin yeni dekanı Milliyet’in sorularını yanıtladı: Adaletten asla ödün vermem
Boğaziçi Hukuk Fakültesi’nin yeni dekanı Milliyet’in sorularını yanıtladı: Adaletten asla ödün vermemHiç kimsenin yaşam tarzı, siyasi görüşü ve inancıyla ilgilenmediğini söyleyen Prof. Dr. Selami Kuran, “Tek kriterim herkesin işini yapması, liyakat ve adalettir. Boğaziçi Hukuk Fakültesi’ne babamın oğlu gelse liyakat ve adaletten ödün vermem” dedi
20.02.2021Gündem
Yardımcıları belli oldu
Yardımcıları belli olduBoğaziçi Üniversitesi Rektörlüğü’ne Melih Bulu’nun atanmasının ardından başlayan eylemler dün de devam etti.
9.02.2021Gündem
İstifa eden Muharrem İnce'ye CHP'den ilk cevap
İstifa eden Muharrem İnce'ye CHP'den ilk cevapCHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Faik Öztrak, parti ile yollarını ayırdığını açıklayan Muharrem İnce'ye tepki göstererek, "CHP asırlık bir çınardır. Bu partinin gerçek evladı olduğunu iddia edenlerin, CHP'yi Cumhur İttifakı ağzıyla suçlayarak partiden ayrılmalarını doğru bulmuyoruz" dedi.
8.02.2021 Siyaset
Boğaziçi Üniversitesi Rektör yardımcısı Prof. Dr. Naci İnci kimdir, nereli? (Özgeçmişi)
Boğaziçi Üniversitesi Rektör yardımcısı Prof. Dr. Naci İnci kimdir, nereli? (Özgeçmişi)Son zamanlarda gündemdeki yerini koruyan Boğaziçi Üniversitesi haberlerine bir yenisi daha eklendi. Geçtiğimiz tarihlerde Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından Boğaziçi Üniversitesi rektörü olarak atanan Melih Bulu'nun yarımcıları belli oldu. Bu isimlerden biri Fizik Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mehmet Naci İnci oldu. Vatandaşlar ise Boğaziçi Üniversitesi rektör yardımcısı Prof. Dr. Naci İnci kimdir, nereli sorularına cevap aramaya başladı.
8.02.2021Gündem
Prof. Dr. Gürkan Kumbaroğlu kimdir? Boğaziçi Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Gürkan Kumbaroğlu'nun eğitimi hangi alanda?
Prof. Dr. Gürkan Kumbaroğlu kimdir? Boğaziçi Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Gürkan Kumbaroğlu'nun eğitimi hangi alanda?Prof. Dr. Gürkan Kumbaroğlu'nun yaşamı ile ilgili detaylar araştırılıyor. Boğaziçi Üniversitesi Rektörü Melih Bulu'nun yardımcıları belli oldu. Endüstri Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Gürkan Kumbaroğlu, Boğaziçi Üniversitesi Rektörü Melih Bulu'nun yardımcılığı görevine getirildi. Peki Boğaziçi Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Gürkan Kumbaroğlu kimdir, kaç yaşında?
8.02.2021Gündem
Son dakika haberi: Boğaziçi Üniversitesi Rektörü Melih Bulu'nun yardımcıları belli oldu
Son dakika haberi: Boğaziçi Üniversitesi Rektörü Melih Bulu'nun yardımcıları belli olduGelen son dakika haberine göre; Boğaziçi Üniversitesi Rektörü Melih Bulu'nun yardımcılığı görevine Endüstri Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Gürkan Kumbaroğlu ve Fizik Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mehmet Naci İnci getirildi.
8.02.2021Gündem
Son Dakika: Muharrem İnce CHP'den istifa ettiğini açıkladı
Son Dakika: Muharrem İnce CHP'den istifa ettiğini açıkladıGelen son dakika haberine göre; Parti kurma çalışmalarını sürdüren CHP eski Yalova Milletvekili Muharrem İnce'nin e-Devlet üzerinden yaptığı CHP'den istifa başvurusu onaylandı.
8.02.2021Siyaset

Benzer Haber Etiketleri

boğaziçiboğaziçi üniversitesirektörMelih Bulukimdir

Melih Bulu ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.