Gündem Bolu Dağı'nda kar etkili oluyor! Kar kalınlığı 15 santimetreyi buldu

Bolu Dağı'nda kar etkili oluyor! Kar kalınlığı 15 santimetreyi buldu

26.01.2024 - 18:41 | Son Güncellenme:

Ankara ile İstanbul arasındaki önemli geçiş noktası olan Bolu Dağı'nda kar aralıklarla etkili oluyor. Kar kalınlığı yaklaşık 15 santimetreyi buldu. Bolu Dağı'nda ve tüneldeki araç geçişlerinde herhangi bir sorun yok. Meteoroloji karın Bolu'da 2 gün daha etkisini sürdüreceğini belirtiyor. İşte detaylar...

Türkiye’nin en önemli geçiş güzergahlarından biri olan Bolu Dağı geçişinde kar yağışı aralıklarla etkisini sürdürüyor. Kar yağışı nedeniyle yeşil alanlarda kar kalınlığı 15 santimetreye ulaştı.

Haberin Devamı

KAR KALINLIĞI 15 SANTİMETRE

Bolu’nun yüksek kesimlerinde ve şehir merkezinde 2 gündür aralıklarla kar yağışı etkili oluyor. İstanbul ile Ankara arasında köprü görevi gören önemli geçiş noktası Bolu Dağı geçişinde günün farklı zamanlarında kar yağışı etkisini gösteriyor. Kar yağışı nedeniyle yeşil alanlarda kar kalınlığı 15 santimetreye ulaştı.

GEÇİŞLERDE PROBLEM YOK

Karayolları ekipleri bölgede kar nedeniyle yolun kapanmaması konusunda çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. Meteoroloji tarafından yapılan tahminlerde kar yağışının bölgede 2 gün boyunca etkili olması bekleniyor.
Kar yağışının devam ettiği Bolu Dağı geçişinde ulaşımda herhangi bir problem yaşanmadı.

Adana’da araçlar karda mahsur kaldı! Böyle kurtarıldılar

Haberin Devamı

Adana’nın Kozan ilçesine bağlı Göller yaylasında kar yağışı nedeniyle yolda mahsur kalan 10 araç ekipler tarafından kurtarıldı.

Bolu Dağında kar etkili oluyor Kar kalınlığı 15 santimetreyi buldu

Adana’nın Kuzey ilçelerinde etkili olan kar yağışının ardından yollarda oluşan buzlanma nedeni ile araçlar yolda mahsur aldı. Kozan ilçesine bağlı Göller Yaylası Alma dere mevkiinde yolda oluşan buzlanma ve kar nedeni ile mahsur kalan yaklaşık 10 araç AKOM ve Adana Büyükşehir Belediyesi ekiplerinin kar küreme ve yol açma çalışması ile araçlar mahur kaldığı alandan kurtarıldı. Bölgede yol açma çalışmaları sürerken sürücüler buzlanmaya karşı uyarıldı.