Geri Dön
GündemBozkurt'ta sel felaketinin yaralarını sarmak için çalışmalar devam ediyor

Bozkurt'ta sel felaketinin yaralarını sarmak için çalışmalar devam ediyor

 Kastamonu'nun Bozkurt ilçesinde sel felaketi sonrası yaraların sarılması için çalışmalar sürüyor. Çalışmalara destek veren Çevik Kuvvet personeli, Bozkurt Ortaokulu yıkımı sırasında duvarda asılı bulunan İstiklal Marşı ve Atatürk portresini enkazın arasından çıkardı.

Bozkurt'ta sel felaketinin yaralarını sarmak için çalışmalar devam ediyor

İlçede 11 Ağustos'ta şiddetli yağışların ardından yaşanan sel, can kayıplarının yanı sıra büyük çapta hasara yol açarak felakete dönüştü.

Selden etkilenen bölgelerde hayatın normale dönmesi için AFAD, UMKE, DSİ, Karayolları, İl Özel İdaresi, jandarma, emniyet, sahil güvenlik, belediye ekipleri ve ilgili birimlerce başlatılan çalışmalar aralıksız devam ediyor.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun koordinesinde bakanlıklara ait birimler, bölgedeki yaraların sarılması için ilk günden bu yana aralıksız çalışıyor.

Çalışmalara destek veren Çevik Kuvvet personeli, Bozkurt Ortaokulu yıkımı sırasında duvarda asılı bulunan İstiklal Marşı ve Atatürk portresini enkazın arasından çıkardı.

Bozkurtta sel felaketinin yaralarını sarmak için çalışmalar devam ediyor

Bozkurt'ta, iş makineleriyle selin getirdiklerinin ilçeden çıkarılması için uğraş verilirken, vatandaşlar da çalışmalara destek veriyor.

Selde hasar gören binaların bazıları ise yıkıldı.

Selde kaybolanları arama çalışmalarının da sürdüğü ilçede ekipler, hava, kara ve denizden çalışmalarına devam ediyor.

 

altın fiyatları masaüstüaltın fiyatları mobil
Takla atan aracı bırakıp kaçtılarBursa'nın İnegöl ilçesinde kavga ihbarına giden polis ekiplerini gören şüphelilerin kaçtığı hafif ticari araç takla attı. Takla atan araçtan çıkan 3 şüpheli, yaya olarak kaçıp, kayıplara karıştı.
bu haberleri kaçırma

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler