Geri Dön

Bu canavar Marmara'dan çıktı!

Marmara Denizi’nin, Karacabey ilçesi açıklarında, yaklaşık 4 metre boyundaki 500 kiloluk köpek balığı, balıkçı ağına takıldı.

Bu canavar Marmara'dan çıktı!Köpek balığının avlayan teknenin sahibi Serdar Keçe, gazetecilere yaptığı açıklamada, dev köpek balığının Karacabey kıyılarından yaklaşık 1,5 mil açıklarına bıraktıkları ağlara takıldığını söyledi.

Keçe, köpek balığını tekneye alırken ilk başta tedirgin olduklarını ifade ederek, ”Kısa süreli şaşkınlığımızın ardından hemen arkadaşlarla birlikte köpek balığını tekneye çıkarttık. Zaman zaman bu cins köpek balıklarının Marmara’da balıkçıların ağlarına takıldığını görüyorduk. Ama ben bu boyutlarda olanını ilk kez görüyorum” dedi.

Serdar Keçe, köpek balığının ağırlığının yaklaşık yarım ton, uzunluğunun ise 4 metreden fazla olduğunu kaydetti.

Yeniköy Balıkçı Barınağı’nda bir süre sergilenen köpek balığı, daha sonra vinç yardımıyla bir aracın kasasına yüklenerek, Bursa Hali’ne gönderildi.

Bu arada, bazı vatandaşlar bol bol hatıra fotoğrafı çektirdi.

Pet şişe, maske, çocuk bezi... Pamukkale'yi çöplüğe çevirdiler!Denizli'deki UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi'nde yer alan 'beyaz cennet' Pamukkale'de, pandemi döneminde travertenler üzerine maskelerin atıldığı görüldü. Beyaz travertenler üzerinde kullanılmış çocuk bezleri ve su şişeleri de dikkat çekti. Pamukkale'deki bu manzaraları gören ziyaretçiler, çöpleri atan kişilere tepki gösterdi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber