Köpek Balığı

Köpek Balığı

Son dakika Köpek balığı haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Köpek balığı gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Köpek balığı haber sayfamızda...

Köpek Balığı

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 960 köpek balığı haberi bulunmuştur.
500 ‘nazik dev’ aynı kareye girdi
500 ‘nazik dev’ aynı kareye girdiNesli tükenme tehdidi altındaki ‘balina köpek balıklarının’ şimdiye kadarki en büyük göçü Katar açıklarında gerçekleşti.
25.01.2022Gündem
Çanakkale’de ağlara takılan köpek balıkları denize bırakıldı
Çanakkale’de ağlara takılan köpek balıkları denize bırakıldıÇanakkale’de sardalya balığı avlamak için denize açılan bir balıkçı teknesinin ağlarına 2 tane pamuk cinsi köpek balığı takıldı. Ekolojik dengenin önemine dikkat çeken balıkçılar, köpek balıklarına zarar vermeden tekrar denize bıraktı.
17.01.2022Haberler
Gemicilere uyarı yapıldı! Ağlara takıldı hemen denize bırakıldı
Gemicilere uyarı yapıldı! Ağlara takıldı hemen denize bırakıldıÇanakkale Boğazı'nda saldalya avına çıkan gırgır teknesinden bırakılan ağla pamuk cinsi 2 köpek balığı takıldı. Balıkla birlikte tekneye çekilen köpek balıkları tekrar denize bırakıldı.
17.01.2022Gündem
Tartışmanın fitilini ateşledi! 'Canavar yaşıyorsa bize de gelebilir'
Tartışmanın fitilini ateşledi! 'Canavar yaşıyorsa bize de gelebilir'Meksika'nın Isla Guadalupe Adası açıklarında dalış yapan Jalil Najafov'un sosyal medyada paylaştığı fotoğraf, soyu tükendiği belirtilen dünyanın en yırtıcı canlısı Megalodon köpek balıklarıyla ilgili tartışmaları yeniden gündeme getirdi. Deniz Ekolojisti Dr. Mert Gökalp ve Su Ürünleri Yüksek Mühendisi Hakan Kabasakal, bu türün yaşadığına dair bazı işaretlerin olduğunu belirterek, 'Yaşıyorsa Türkiye kıyılarına da gelebilir' uyarısı yaptı.
16.01.2022Dünya
Dev ısırık tartışmanın fitilini ateşledi! 'Canavar bize de gelebilir!'
Dev ısırık tartışmanın fitilini ateşledi! 'Canavar bize de gelebilir!'Meksika'nın Isla Guadalupe Adası açıklarında dalış yapan Jalil Najafov'un sosyal medyada paylaştığı fotoğraf, soyu tükendiği belirtilen dünyanın en yırtıcı canlısı Megalodon köpek balıklarıyla ilgili tartışmaları yeniden gündeme getirdi. Deniz Ekolojisti Dr. Mert Gökalp ve Su Ürünleri Yüksek Mühendisi Hakan Kabasakal, bu türün yaşadığına dair bazı işaretlerin olduğunu belirterek, 'Yaşıyorsa Türkiye kıyılarına da gelebilir' uyarısı yaptı.
14.01.2022Haberler
Diskotekteki köpek balığı 'hassas' tür
Diskotekteki köpek balığı 'hassas' türPETA Almanya, Alanya'daki gece kulübünde akvaryumdaki siyah uçlu köpek balığının koruma alanlarındaki bir denize bırakılması için işletme sahiplerine masraflara katkıda bulunmayı teklif etti. Yunuslara Özgürlük Platformu ise Akdeniz'in tropik sularında yaşayan türün, küresel ölçekte 'hassas (VU)' statüde, neslinin tükenmek üzere olduğunu açıkladı.
28.12.2021Gündem
Diskotekteki köpek balığı için karar
Diskotekteki köpek balığı için kararAntalya'nın Alanya ilçesindeki bir gece kulübünde akvaryum içinde tutulan köpek balığının yüksek sesli müziğe, yanıp sönen ışıklar ve eğlenen konukların gürültüsü gibi nedenlerle işkenceye maruz kaldığı yönündeki iddialar üzerine denetim yapıldı. İşletmeye para cezası uygulanırken, köpek balığının diskotekten nakliyesi ve yaşamına uygun başka bir yerde bakımının sağlaması yönünde karar verildi.
27.12.2021Gündem
Vahşice öldürüldü! ABD'de köpekbalığı saldırısı
Vahşice öldürüldü! ABD'de köpekbalığı saldırısıKaliforniya’da bir sörfçü, köpek balığı tarafından uğradığı saldırı sonucu hayatını kaybetti.
25.12.2021Dünya
Karadeniz'de yakalanan köpek balığı Erzurum'da sergilendi
Karadeniz'de yakalanan köpek balığı Erzurum'da sergilendiKaradeniz'de yakalanan 2 metre 40 santim uzunluğunda ve 220 kilo ağırlığındaki köpek balığı, Erzurum'a getirilerek bir balıkçıda sergilendi. Vatandaşlar, yoğun ilgi gösterdikleri köpek balığıyla fotoğraf çektirdi.
23.12.2021Yaşam
Karadeniz'de yakalanan köpek balığı Erzurum'da sergilendi
Karadeniz'de yakalanan köpek balığı Erzurum'da sergilendiKaradeniz’de yakalanan 2 metre 40 santim uzunluğunda ve 220 kilo ağırlığındaki köpek balığı, Erzurum’a getirilerek bir balıkçıda sergilendi. Vatandaşlar, yoğun ilgi gösterdikleri köpek balığıyla fotoğraf çektirdi.
23.12.2021Gündem
İki uçlu sivri dişleri var! Dünyada ilk kez bulundu
İki uçlu sivri dişleri var! Dünyada ilk kez bulunduBilim insanları, iki uçlu sivri dişlere sahip daha önce bilinmeyen bir salyangoz türü keşfetti. İspanya’nın kuzeyindeki bir mağarada bulunan hayvanın, yeni bir cinsin üyesi olduğu da ortaya kondu.
18.12.2021Dünya
1100 metreden geldi! Başlangıçta denizanası sandı
1100 metreden geldi! Başlangıçta denizanası sandıSon dakika haberlere göre, ABD'de California sahiline vuran yaratık korkuyla karışık şaşkınlık yarattı. 1 kilometreden daha derinde yaşadığı belirtilen canlının nasıl buraya geldiği ise gizemini koruyor.
16.12.2021Dünya
Zeynep Alkan köpek balıklarıyla yüzdü
Zeynep Alkan köpek balıklarıyla yüzdüHamdi Alkan'ın kızı Zeynep Alkan, ocak ayında Maldivler'e tatile gitmişti. Tatilden karelerini paylaşmaya doyamayan Alkan, son olarak köpek balıklarıyla yüzdüğü anları paylaştı.
8.12.2021Cadde
14 yaşındaki çocuk köpek balığı saldırısından böyle kurtuldu
14 yaşındaki çocuk köpek balığı saldırısından böyle kurtulduMeksika’da 14 yaşındaki bir çocuk dalış yaptığı sırada köpek balığı saldırısına uğradı. Köpek balığı tarafından kolu ısırılan genç, saldırıdan köpekbalığının burnunu sıkarak kurtuldu.
3.12.2021Dünya
Kıyıya 3 metre kala görüntülenmişlerdi! Uzmanından açıklama
Kıyıya 3 metre kala görüntülenmişlerdi! Uzmanından açıklamaMuğla Sıtkı Koçman Üniversitesi (MSKÜ) Su Ürünleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Halit Filiz, Ortaca ilçesinin Sarıgerme Plajı açıklarında avlanırken görüntülenen köpek balıklarının; denizlerin sağlıklı olduğunun göstergesi olduğunu söyledi.
13.11.2021Haberler
Kıyıya 3 metre kala görüntülenmişlerdi! Uzmanından açıklama
Kıyıya 3 metre kala görüntülenmişlerdi! Uzmanından açıklamaMuğla Sıtkı Koçman Üniversitesi (MSKÜ) Su Ürünleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Halit Filiz, Ortaca ilçesinin Sarıgerme Plajı açıklarında avlanırken görüntülenen köpek balıklarının; denizlerin sağlıklı olduğunun göstergesi olduğunu söyledi.
13.11.2021Gündem
Muğla’da kıyıya 3 metre mesafede köpek balıkları görüntülendi
Muğla’da kıyıya 3 metre mesafede köpek balıkları görüntülendiMuğla'nın Ortaca ilçesinin Sarıgerme Plajı açıklarında avlanan 6 köpek balığı görüldü. Köpek balıklarının kıyıya oldukça yaklaşması görenleri heyecanlandırdı.
12.11.2021Haberler
Yer: Muğla! Kıyıya 3 metre kala görüntülendiler...
Yer: Muğla! Kıyıya 3 metre kala görüntülendiler...Muğla'nın Ortaca ilçesinin Sarıgerme Plajı açıklarında avlanan 6 köpek balığı görüldü. Köpek balıklarının kıyıya oldukça yaklaşması görenleri heyecanlandırdı.
11.11.2021Gündem
Muğla'da kıyıya 3 metre mesafede köpek balıkları görüntülendi
Muğla'da kıyıya 3 metre mesafede köpek balıkları görüntülendiMuğla'nın Ortaca ilçesinin Sarıgerme Plajı açıklarında avlanan 6 köpek balığı görüldü. Köpek balıklarının kıyıya oldukça yaklaşması görenleri heyecanlandırdı
11.11.2021Haberler
Hangi Besinler Alerji Yapar? Alerji Yapan Besinler Listesi
Hangi Besinler Alerji Yapar? Alerji Yapan Besinler ListesiYiyecekler vücudu besler. Düzgün çalışmanız için ihtiyacınız olan besinleri sağlar. Ne yazık ki, vücut sağlıklı yiyeceklere zararlıymış gibi tepki verebilir. Bu size olursa, gıda alerjiniz olabilir. Ülkemizde sekiz (8) gıda, gıda alerjilerinin %90'ını oluşturur. Peki, bu sekiz gıda nedir tüm detayları ile derledik.
2.11.2021Sağlık
En Korkunç Hayvanlar Hangileridir? Ürkütücülüğü İle Bilinen Canlılar
En Korkunç Hayvanlar Hangileridir? Ürkütücülüğü İle Bilinen CanlılarHayvanlar, başta sürüngenler, memeliler, böcekler ve eklembacaklılar olmak üzere birçok türe ayrılır. Kedi, köpek, tavşan ve muhabbet kuşu, tamamen insan canlısı oldukları için evlerde en çok beslenen hayvanlar arasında yer almaktadır. Bunun dışında, dünyanın farklı bölgelerinde yaşayan, son derece tehlikeli ve saldırgan hayvanlar da var. En korkunç hayvanlar hangileridir tüm detayları ile derledik.
30.10.2021Eğitim
Son dakika haberler: Yakaladığı balığın ağzını açtı, hayatının şokunu yaşadı!
Son dakika haberler: Yakaladığı balığın ağzını açtı, hayatının şokunu yaşadı!Galveston Adası Eyalet Parkı'nda çalışan bir işçi, yakaladığı balığın ağzını açtığında göreceklerinden habersizdi. Gördüğü manzara karşısında şoka giren işçi, yetkililerle temasa geçip yaşadıklarını anlattı.
30.10.2021Dünya
Uzaylı gibi! Karaya vurdu, herkese korku saldı
Uzaylı gibi! Karaya vurdu, herkese korku saldıGizemli bir deniz canlısı karaya vurdu. Uzaylı gibi gözüktüğü için görenlerin korku ile yaklaştığı bu canlı pembe ve saydam yapısıyla dikkat çekiyor. Facebook üzerinden paylaşılan görüntüler ile ‘gündem’ olan bu canlı şaşkınlık yarattı.
16.10.2021Dünya
Köpek balığı saldırısına uğrayan 34 yaşındaki adam ağır yaralandı
Köpek balığı saldırısına uğrayan 34 yaşındaki adam ağır yaralandıAvustralya’nın Queensland eyaletindeki Whitsundays bölgesinde köpek balığının saldırısına uğrayan 34 yaşındaki kişi yaralı kurtuldu.
16.10.2021Dünya
Yılan uyarısı! Şehre kadar indiler, dünyanın en zehirlisi
Yılan uyarısı! Şehre kadar indiler, dünyanın en zehirlisiFarklı yılan türlerinin sayısında önemli bir artış var. Özellikle yaşanan iklim değişiklikleri sebebiyle sürüngenlerin sayısı bazı bölgelerde artıyor. Avustralyalı bir yılan avcısı ise devasa yılanların sayısında önemli bir artış yaşandığını söyleyerek, uyardı.
14.10.2021Dünya

Benzer Haber Etiketleri

Köpek Balığı ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.