Geri Dön
GündemBugün İstanbul! 'Böyle bir şeyi ilk defa görüyorum'

Bugün İstanbul! 'Böyle bir şeyi ilk defa görüyorum'

Kadıköy Kurbağalıdere ile Fenerbahçe Sahili ve Moda Sahili'ni müsilaj olarak bilinen deniz salyası kapladı. İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) ekipleri temizlik çalışması yaparken, çevrede yaşayanlar böyle bir şeyi ilk kez gördüklerini söyledi.

Bugün İstanbul! 'Böyle bir şeyi ilk defa görüyorum'

İstanbul'da yoğun görülen, deniz salyası olarak da adlandırılan müsilajin görüldüğü noktalardan olan Kadıköy Fenerbahçe, Moda Sahilleri ile Kurbağlıdere'de İBB ekipleri temizlik çalışması yaptı. Deniz yüzeyinde yoğun olarak bulunan deniz salyasını ekipler filelerle toplandı. Toplanan deniz salyalarının atık toplama tesislerine götürüldüğü öğrenildi.

'BÖYLE BİR ŞEYİ İLK DEFA GÖRÜYORUM'

Yoğun şekilde deniz salyasının olduğu Fenerbahçe Sahili'nde vatandaşlar böyle bir şeyi ilk kez gördüklerini dile getirdi. Doğma büyüme Kadıköylü olduğunu söyleyen Kazım Çelikkan daha önce böyle bir manzarayla karşılaşmadığını söyledi. "Şaşırdık böyle bir şeyi ilk defa görüyorum. Bence sahillerin beton olması etkiliyor. Sahil olsa deniz kendini temizleyecek. 1 aydır bu şekilde" diye konuştu.

Bugün İstanbul Böyle bir şeyi ilk defa görüyorum

'NORMALDE DENİZE GİRERİM BU SEFER AYAĞIMI BİLE SOKMADIM'

Kayıkhane işleten Atakan Eren de, "Böyle bir şey görmedim, 21 senedir buradayım. Buranın sahibi Hasan Reis 95 yaşında. O da böyle bir şey görmemiş. 20 gündür bu şekilde arada gidiyor, tekrar geliyor. Adam orada çalışıyor. Denizin dibinde demir var, bulamıyor. Bulmaya çalışıyor, kazıyor. Siyah bir şey çıkıyor. Normalde denize girerim. Bu sefer ayağımı bile sokmadım. Arkadaş şortla girer, tulumla giriyor. Korkuyor. Ne olduğunu bilmiyoruz. Belki de cilt kanseri olacak" dedi.

Bugün İstanbul Böyle bir şeyi ilk defa görüyorum

"BİR BÜTÜN HALİNDE..."

Deniz salyası kabusu Adalar'da da etkili oldu. CNN TÜRK muhabiri Mücahit Topçu Adalar'daki müsilaj tehlikesini bizzat yerinde inceledi. Topçu bölgede yaptığı açıklamada, "Deniz salyası Marmara Denizi'nde aylardır etkili oluyor. Oldukça fazla, katı bir yapısı var. Bir bütün halinde... Marmara Denizi'ni etkisi altına alan salya aylardır bu şekilde kirletiyor" dedi.

Bugün İstanbul Böyle bir şeyi ilk defa görüyorum

Osmaniye'de korkutan depremOsmaniye'de yaşanan 4,2 büyüklüğündeki depremde herhangi bir can ve mal kaybı yaşanmadığı bildirildi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet