Deniz Salyası

Deniz Salyası

Son dakika deniz salyası haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan deniz salyası gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan deniz salyası haber sayfamızda...

Deniz Salyası

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 170 deniz salyasi haberi bulunmuştur.
Meteoroloji Uzmanı Özdemir: Hava sıcaklığı müsilajı da artıracak
Meteoroloji Uzmanı Özdemir: Hava sıcaklığı müsilajı da artıracakEndişe verici boyutlara ulaşan müsilajla ilgili Meteoroloji Uzmanı Dr. Öğr. Üyesi Güven Özdemir, "Hava sıcaklığı arttıkça denizdeki oksijen miktarı azalacaktır. Azaldığı zaman müsilajın biraz daha artması beklenir" dedi. Özdemir, müsilajın güneş ışınlarının denize geçmesine izin vermediğini söyledi.
14.06.2021 Gündem
ODTÜ Bilim Gemisi müsilajın Marmara'ya etkisini araştıracak
ODTÜ Bilim Gemisi müsilajın Marmara'ya etkisini araştıracakMarmara Denizi'nde birçok noktada görülen deniz salyası (müsilaj) oluşumunu araştırmak üzere seyrüsefer halindeki ODTÜ Deniz Bilimleri Enstitüsünün araştırma gemisi Bilim-2 ile toplanan verilerin ilk analiz sonuçları, müsilajın deniz yüzeyinin 40-50 metre derinliğine yığıldığını gösterirken, gemiyle bu haftadan itibaren en dip nokta olan 1210 metredeki etkiler üzerine inceleme başlatılacak.
14.06.2021Teknoloji
Son dakika! Bu görüntü tüyleri diken diken etti! Hayalet ortaya çıktı
Son dakika! Bu görüntü tüyleri diken diken etti! Hayalet ortaya çıktıİstanbul'da, Marmara Denizi'nde ortaya çıkan müsilaj (deniz salyası) sorununu çözmek için başlatılan çalışmalar sürüyor. Sıcaklığın artmasıyla birlikte ise bazı vatandaşlar denize girdi. Reuters'ın çektiği karelerde vatandaşların müsilaja aldırmadığı görüldü. Öte yandan Marmara'nın hayaleti ortaya çıktı. İşte tüm detaylar...
14.06.2021Gündem
Marmara’ya Karadeniz’den organik karbon yağıyor
Marmara’ya Karadeniz’den organik karbon yağıyorMüsilaj (deniz salyası) kâbusu sürerken İTÜ Çevre Mühendisliği Bölümü’nden Prof. Dr. İzzet Öztürk ile araştırma görevlisi Büşra Çiçekalan, Marmara’ Denizi’ndeki kirlilikte Tuna Nehri’nin payını araştırdı. Öztürk ve Çiçekalan’ın araştırmasına göre, Tuna Nehri’nden Karadeniz’e buradan da İstanbul Boğazı üst akımıyla Marmara Denizi’ne ulaşan uluslararası kirlilik, İstanbul’un kentsel kirlilik yükünün 10 katı.
14.06.2021Gündem
77 bölgede çalışma başlatıldı
77 bölgede çalışma başlatıldıÇevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, İstanbul, Balıkesir, Kocaeli, Yalova, Bursa, Çanakkale, Tekirdağ'da 77 bölgede 5 gün boyunca yapılan çalışmalarla 1700 metreküp müsilaj temizlendiğini belirtti.
13.06.2021Haberler
Müsilaj nedir, nerelerde var? Müsilaj (Deniz Salyası) ne zaman biter, temizlenebilir mi, nasıl geçer?
Müsilaj nedir, nerelerde var? Müsilaj (Deniz Salyası) ne zaman biter, temizlenebilir mi, nasıl geçer?Son zamanlarda gündemden düşmeyen müsilaj sorunu yaşanmaya devam ediyor. İlk olarak Marmara Bölgesi'nde başlayan müsilaj diğer adıyla deniz salyası vatandaşları meraklandırıyor. Müsilaj, hemen hemen tüm bitkiler ve bazı mikroorganizmalar tarafından üretilen kalın, yapışkan bir maddedir. Peki müsilaj nedir, nerelerde var? Müsilaj (Deniz Salyası) ne zaman ve nasıl biter? İşte konuya ilişkin yaşanan son durum...
13.06.2021Gündem
Çanakkale Boğazı'ndaki müsilaj yoğunluğu havadan görüntülendi
Çanakkale Boğazı'ndaki müsilaj yoğunluğu havadan görüntülendiMarmara Denizi sahillerinde görülen ve rüzgarın etkisiyle kıyılara sürüklenen müsilaj (deniz salyası) yoğunluğu drone kamerasına yansıdı.
13.06.2021Haberler
Rüzgarla yön değişti! Her yeri kapladı
Rüzgarla yön değişti! Her yeri kapladıÇanakkale Boğazı'nda görülen müsilaj (deniz salyası), kent merkezinde kıyılarda yoğunlaştı.
13.06.2021Gündem
Hatay sahil şeridinde görülen sıvının ilk belirlemelere göre müsilaj olmadığı bildirildi
Hatay sahil şeridinde görülen sıvının ilk belirlemelere göre müsilaj olmadığı bildirildiİskenderun Teknik Üniversitesi (İSTE), İskenderun ve Arsuz sahil şeridinde görülen sıvının, ilk belirlemelere göre müsilaj (deniz salyası) olmadığının tespit edildiğini bildirdi.
13.06.2021Haberler
Herkes müsilaj sandı ama... Hatay'da görülen sıvı ekipleri harekete geçirdi!
Herkes müsilaj sandı ama... Hatay'da görülen sıvı ekipleri harekete geçirdi!İskenderun Teknik Üniversitesi (İSTE), İskenderun ve Arsuz sahil şeridinde görülen sıvının, ilk belirlemelere göre müsilaj (deniz salyası) olmadığının tespit edildiğini bildirdi.
13.06.2021Gündem
Çanakkale Boğazı’nda deniz salyası yoğunluğu
Çanakkale Boğazı’nda deniz salyası yoğunluğuÇanakkale Boğazı’nda 3, 5 aydır görülen müsilaj, havaların ısınması ve deniz sezonunun açılmasına rağmen artış gösteriyor. Halk arasındaki adıyla deniz salyası, Çanakkale Boğazı'ndan Ege Denizi yönüne doğru akmaya devam ettiği görüldü.
13.06.2021Gündem
Bakan Kurum: Müsilaj temizleme seferberliğinde güzel sonuçlar almaya başladık
Bakan Kurum: Müsilaj temizleme seferberliğinde güzel sonuçlar almaya başladıkÇevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Marmara Denizi'nde sürdürülen müsilaj temizleme seferberliğinde güzel sonuçlar almaya başladıklarını açıkladı.
13.06.2021Siyaset
Martının çaresizliği
Martının çaresizliğiMarmara Denizi’ni etkisi altına alan deniz salyası (müsilaj), İstanbul’un Anadolu yakasında sahil hattında dün de yoğun bir şekilde görüldü.
13.06.2021Gündem
Yapay resif artık hayalet
Yapay resif artık hayaletMarmara’nın kâbusu deniz salyası, yapay resif olması için batırılan gemileri bile görünmez kılıyor. Karamürsel’de 2013 yılında batırılan ve onlarca balık türüne yuva olan İnönü Gemisi müsilaj yoğunluğu nedeniyle artık hayalet gemiye dönmüş durumda
13.06.2021Gündem
Denizin Kovid-19’u
Denizin Kovid-19’uMüsilaj, Saros Körfezi’nin Kömür Koyu açıklarındaki mercanları dahi sardı.
13.06.2021 Gündem
2 hafta sonra yeniden geldi! Şok görüntü
2 hafta sonra yeniden geldi! Şok görüntüMarmara Denizi'nde görülen müsilaj, dağıldıktan 2 hafta sonra rüzgar ve dalgalar nedeniyle Gemlik Körfezini yeniden kapladı.
12.06.2021Haberler
2 hafta sonra yeniden geldi! Şok görüntü
2 hafta sonra yeniden geldi! Şok görüntüMarmara Denizi'nde görülen müsilaj, dağıldıktan 2 hafta sonra rüzgar ve dalgalar nedeniyle Gemlik Körfezini yeniden kapladı.
12.06.2021Gündem
Marmara Denizi'ndeki tehlike! Dikkat çeken fotoğraflar
Marmara Denizi'ndeki tehlike! Dikkat çeken fotoğraflarMarmara Denizi'nde etkili olan müsilaj (deniz salyası), Bursa'dan havalanan uçakla görüntülendi. Dikkat çeken karelerin çekildiği Marmara Denizi'ndeki tehlike ayrıntısıyla izlendi. İşte haberin ayrıntıları...
12.06.2021Gündem
Oktay'dan Marmara Denizi'ndeki müsilaj sorunu  ile ilgili açıklama
Oktay'dan Marmara Denizi'ndeki müsilaj sorunu ile ilgili açıklamaCumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, Marmara Denizi'ndeki müsilaj (deniz salyası) sorununa ilişkin "Arıtma tesislerini 'temel atmama' törenleri ile durduran CHP zihniyetinin İstanbul'umuzu getirdiği durumun fotoğrafıdır. Milletimiz müsterih olsun, her zaman olduğu gibi bu sorunu çözecek olan yine Sayın Cumhurbaşkanımızın liderliğinde AK Parti iktidarıdır." ifadelerini kullandı.
12.06.2021Siyaset
Son dakika: Türkiye'de ilk oldu! İşte Marmara Denizi'ndeki müsilajın yoğunluk haritası
Son dakika: Türkiye'de ilk oldu! İşte Marmara Denizi'ndeki müsilajın yoğunluk haritasıSon dakika haberlere göre Gebze Teknik Üniversitesi (GTÜ) Harita Mühendisliği Bölümü tarafından, Marmara Denizi'nde görülen müsilajın (deniz salyası) optik ve termal uydu görüntüleri kullanılarak yoğunluk ve zamansal değişim haritaları çıkarıldı.
12.06.2021Gündem
Bakan Kurum: Marmara Denizi'nde 1197,2 metreküp müsilajı temizledik
Bakan Kurum: Marmara Denizi'nde 1197,2 metreküp müsilajı temizledikÇevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Marmara Denizi’nde başlatılan seferberlik kapsamında 4 günde toplam 1197,2 metreküp müsilajı temizlediklerini duyurdu.
12.06.2021Siyaset
Son dakika! Müsilaj kararı Resmi Gazete'de yayımlandı
Son dakika! Müsilaj kararı Resmi Gazete'de yayımlandıSon dakika haberine göre, Başta Marmara Denizi olmak üzere denizlerdeki müsilaj (deniz salyası) sorununun nedenlerinin araştırılarak alınması gerek önlemlerin belirlenmesi için komisyon kurulmasına dair TBMM kararı Resmi Gazete'de yayımlandı.
11.06.2021 Gündem
Marmara Denizi'ndeki müsilaj uzaydan görüntülendi
Marmara Denizi'ndeki müsilaj uzaydan görüntülendiİstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) Uydu Haberleşme ve Uzaktan Algılama Uygulama ve Araştırma Merkezi (UHUZAM), Marmara Denizi'nde ortaya çıkan müsilajı (deniz salyası) uydu aracılığıyla uzaydan görüntüledi.
11.06.2021Haberler
Çanakkale Boğazı'nda 3 günde 37 metreküp müsilaj toplandı
Çanakkale Boğazı'nda 3 günde 37 metreküp müsilaj toplandıÇanakkale'de müsilaj (deniz salyası) temizliği, 4’üncü günde de sürdürüldü. Boğazda ilk 3 günde, 37 metreküp müsilaj toplandığı belirtildi.
11.06.2021Gündem
Son dakika haberi: Marmara Denizi'ndeki müsilaj uzaydan görüntülendi
Son dakika haberi: Marmara Denizi'ndeki müsilaj uzaydan görüntülendiİstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) Uydu Haberleşme ve Uzaktan Algılama Uygulama ve Araştırma Merkezi (UHUZAM), Marmara Denizi'nde ortaya çıkan müsilajı (deniz salyası) uydu aracılığıyla uzaydan görüntüledi.
11.06.2021Gündem

Benzer Haber Etiketleri

müsilajmarmara denizideniz salyasımarmaraMurat Kurum

Deniz Salyası ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.