Geri Dön
GündemBugün okul var mı, yarım gün mü? 29 Ekim'de okullar tatil mi?

Bugün okul var mı, yarım gün mü? 29 Ekim'de okullar tatil mi?

Okullar, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla eğitime ara verecek. Resmi Gazete'de yayımlanan karara göre resmi tatil ise 28 Ekim günü öğle saatlerinde başlıyor. Öğrenciler ise 28 Ekim'de (bugün) okullar yarım gün tatil mi? sorusunu yönlendirmeye başladı.

Bugün okul var mı, yarım gün mü? 29 Ekim'de okullar tatil mi?

29 Ekim 1923 tarihinde Cumhuriyet'in ilan edilmesiyle her yıl 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı olarak tüm yurtta coşku ile kutlanıyor. 2021 yılı 29 Ekim'de resmi tatil olduğundan okullar ve kamu kurum kuruluşları kapalı oluyor. İlkokul, ortaokul, lise ve üniversiteler 29 Ekim'de tatil olacak. İşte, detaylar...

28 EKİM'DE OKULLAR YARIM GÜN MÜ? 

Okullar tüm sınıflarda 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'nda tatil olacak. Resmi tatil ise Resmi Gazete'de yayımlanan karara göre 28 Ekim Perşembe günü saat 13:00'de başlıyor. Bu nedenle okullar 28 Ekim günü yarım gün olacak. 

altın fiyatları masaüstüaltın fiyatları mobil
Okuldan eve dönerken köpeklerin saldırdığı çocuk ağır yaralandıAnkara'nın Pursaklar ilçesinde okuldan eve dönerken başıboş köpeklerin saldırısına uğrayan Enes Koca (12) ağır yaralandı. Teyzesi Kevser Muslu ise Enes'in hayvanları çok sevdiğini köpeği olsun diye dualar ettiğini belirterek, "Annesi ona köpek alsın diye Yasin Suresi'ni ezberliyordu ve çocuk köpekle imtihan oldu" diye konuştu.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler