GündemCHP'de Hatay krizi! Lütfü Savaş'ın yerine adaylık teklif edilen Haluk Levent'ten cevap geldi

CHP'de Hatay krizi! Lütfü Savaş'ın yerine adaylık teklif edilen Haluk Levent'ten cevap geldi

12.02.2024 - 18:04 | Son Güncellenme:

CHP'de Hatay adaylığıyla ilgili tartışma sürüyor. Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş'a gelen tepkilerin ardından CHP'nin ünlü sanatçı Haluk Levent'e adaylık teklif ettiği ortaya çıktı. Ünlü sanatçı sosyal medya hesabından konuyla ilgili açıklama yaptı.

CHPde Hatay krizi Lütfü Savaşın yerine adaylık teklif edilen Haluk Leventten cevap geldi

Sanatçı Haluk Levent, sosyal medya hesabı üzerinden Hatay Büyükşehir Belediye Başkanlığı adaylığıyla ilgili yaptığı açıklamada siyasete girmeyeceğini açıkladı

Haberin Devamı

Yerel seçimlere kısa süre kala depremin vurduğu Hatay'da siyasi söylentiler hız kesmeden devam ediyor. Deprem bölgesine yaptığı yardımlar ve desteklerle öne çıkan Haluk Levent bölge halkının sevgisini kazanmıştı. Hatay Büyükşehir Belediye Başkanlığı adaylığı için adı geçen Sanatçı Levent, sosyal medya üzerinden siyasete girmeyi düşünmediğini belirten açıklama yaptı.

Sanatçı Levent, açıklamasında; “CHP'den Hatay Büyükşehir başkan adaylığı için teklif gelmesi hakkında: Canlarım! Ahbap başkanıyım. Ve siyasi bir kimliğe giremem. Diğer siyasi partilerden de teklifler geldi. Onur duyuyorum. Ama siyasete girmeyeceğime dair kararım kesin. Bu ülke için yapacağımız çok şeyler var” ifadelerini kullandı.

Haberin Devamı

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş geçen hafta yaptığı açıklamada adaylıktan çekilmeyeceğini belirterek, 'Hatay halkı bizim için çok önemli. Onların verdiği her tepki, başımızın üzerinde. Adayla ilgili Hatay'ın genelinde bir sıkıntı varsa, partinin yetkili kurulları bunu değerlendirecektir. Biz Hatay halkından da ülkemizdeki yurttaşlarımızdan da büyük değiliz. Onların bu konudaki eleştirileri, bizim başımızın tacıdır. O yüzden partinin yetkili kurulları bu konuyu enine boyuna değerlendirip Hatay'ın tüm ilçeleriyle, belki de 2-3 gün içerisinde kapsamlı bir anket yapıp bir karar verecektir. Genel Başkanımız da dün sahadaydı. O da insanları uzun uzun dinledi. Tüm eleştirileri not aldı. Biz de not aldık. Partinin yetkili kurulları bu konuda doğru, yerinde bir karar verecektir' demişti.

CHP'DEN HALUK LEVENT AÇIKLAMASI

CHP Sözcüsü Deniz Yücel, Hatay Belediye Başkan adayı Lütfü Savaş yerine Haluk Levent'e adaylık teklifi gittiği iddialarına ilişkin, "Hatay meselesi gündeme gelmedi. Dolayısıyla kurumsal düzeyde Haluk Levent ya da başkasına adaylık teklif edilmesi söz konusu değil. Hatay adayı konusunda toplantımızın ikinci bölümünde böyle bir görüş öneri gelirse toplantımızın ikinci bölümünde değerlendiririz" dedi.