Lütfü Savaş

Lütfü Savaş

Son dakika Lütfü Savaş haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Lütfü Savaş gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Lütfü Savaş haber sayfamızda...

Lütfü Savaş

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 607 lütfü savaş haberi bulunmuştur.
YSK’dan ‘Hatay’ itirazına ret
YSK’dan ‘Hatay’ itirazına ret CHP’nin Hatay seçimlerine ilişkin itiraz başvurusu sonuçsuz kaldı.
9.04.2024 Gündem
CHP Hatay’da seçimin iptalini istedi
CHP Hatay’da seçimin iptalini istedi CHP Genel Başkanı Özgür Özel, dün MYK ve PM üyeleri, ABB Başkanı Mansur Yavaş ve ilçe belediye başkanları ile birlikte Yüksek Seçim Kurulu’na (YSK) geldi. Parti heyeti YSK Başkanı Ahmet Yeni ile görüştü.
8.04.2024 Gündem
CHP'den YSK'ya Hatay başvurusu
CHP'den YSK'ya Hatay başvurusu CHP Genel Başkanı Özgür Özel, partililer ve belediye başkanlarıyla birlikte Yüksek Seçim Kurulu'na (YSK) Hatay'da seçim sonucuna ilişkin itiraz başvurusu yaptı.
7.04.2024 Gündem
Hatay'ın yeni belediye başkanı Mehmet Öntürk mazbatasını aldı
Hatay'ın yeni belediye başkanı Mehmet Öntürk mazbatasını aldı Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı olarak seçilen AK Parti'li Mehmet Öntürk mazbatasını aldı.
6.04.2024 Gündem
Hatay için itiraz edildi! CHP oyların yeniden sayılmasını istiyor
Hatay için itiraz edildi! CHP oyların yeniden sayılmasını istiyor Hatay'da yerel seçim sonrası sular durulmuyor. CHP, oy farkının 2 bin 735’e gerilediğini belirterek oyların yeniden sayılmasını istiyor.
4.04.2024 Gündem
Sandık ittifakı başarı getirdi
Sandık ittifakı başarı getirdi Genel seçimlerde büyük hayal kırıklığı yaşayan CHP, yerelde oylarını 13 puan artırarak tarihi bir başarı elde etti. Muhalif seçmen sandıkta birleşerek CHP’yi birinci parti yaptı. Eski ittifak ortaklarının seçmenleri kadar AK Parti tabanının bir kısmının sandığa gitmemesi de CHP’ye yaradı...
2.04.2024 Gündem
Yerel seçimlerde birçok ünlü yarıştı! İşte belediye başkanı seçilenler
Yerel seçimlerde birçok ünlü yarıştı! İşte belediye başkanı seçilenler Oyuncu, sunucu, şarkıcı, sporcu... 31 Mart 2024 Mahalli İdareler Seçimleri, ünlü isimlerin yarışına da sahne oldu. Sandıkların açılmasıyla birlikte ortaya çıkan sonuçlar dikkat çekti. İşte yerel seçimlerde aday olan ünlüler ve aldıkları oy oranları...
1.04.2024 Cadde
Savaş kaybetti, Öntürk kazandı!
Savaş kaybetti, Öntürk kazandı! Hatay’da CHP’li Lütfü Savaş ile AK Parti’nin adayı Mehmet Öntürk kıyasıya yarıştı. Öntürk yüzde 44,47 ile ipi göğüsleyen taraf oldu. Adıyaman ve Kilis CHP’ye, Şahlıurfa YRP’ye geçti. AK Parti Kahramanmaraş’ta yüzde 25, Malatyada ise yüzde 19 oy kaybına uğradı. MHP ise kalesi Osmaniye’de yüzde 15 oy kaybetti.
1.04.2024 Gündem
Nevşehir'de İYİ Parti adayı Rasim Arı kazandı
Nevşehir'de İYİ Parti adayı Rasim Arı kazandı 31 Mart yerel seçimler sona erdi. Nevşehir'de resmi olmayan sonuçlara göre İYİ Parti'nin adayı Rasim Arı kazandı.
31.03.2024 Gündem
Son dakika: Hatay'da seçim sonucu! Mehmet Öntürk mü Lütfü Savaş mı?
Son dakika: Hatay'da seçim sonucu! Mehmet Öntürk mü Lütfü Savaş mı? Türkiye, 81 ilinde 31 Mart 2024 yerel seçimleri için sandığa gitti. Seçim sonuçları en merak edilen illerden biri de Hatay'dı. YSK seçim yasaklarının kaldırılmasının ardından Hatay'dan sonuçlar geldi.. İşte Hatay'da kazanan isim...
1.04.2024 Gündem
Yerel seçim dünya medyasında: İstanbul 'büyük ödül', muhalefeti bekleyen tehlike
Yerel seçim dünya medyasında: İstanbul 'büyük ödül', muhalefeti bekleyen tehlike Birçok yayın organı 'İstanbul için muharebe' başlıklarını atarken, 2023'te büyük bir hayal kırıklığı yaşayan muhalefetin Pazar günü ortaya çıkacak sonuçla darmadağın olabileceği belirtildi.
29.03.2024 Dünya
AK Parti'li Yalçın CNN Türk'te: İBB Başkanı'nın icraatı yok, İstanbul onun için araç
AK Parti'li Yalçın CNN Türk'te: İBB Başkanı'nın icraatı yok, İstanbul onun için araç AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Hasan Basri Yalçın CNN Türk'te önemli açıklamalarda bulundu. AK Parti'nin son 3 gün stratejisi ne? Hasan Basri Yalçın CNN Türk'te Ahmet Hakan'ın sorularını yanıtladı...
28.03.2024 Gündem
Lütfü Savaş mahalle toplantısında saldırıya uğradı! Açıklama geldi
Lütfü Savaş mahalle toplantısında saldırıya uğradı! Açıklama geldi Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı ve CHP adayı Lütfü Savaş, seçim çalışmaları kapsamında Samandağ ilçesine bağlı Yaylıca Mahallesi'nde düzenlenen toplantıya katıldı. Burada partisinin Samandağ Belediye başkan adayıyla halka hitap eden Savaş, kalabalıktan bir kişinin saldırısına uğradı. Saldırganın koşarak üzerine gelip, ittiği Savaş, platformdan düştü. Saldırı, Savaş'ın sosyal medya hesabından canlı yayın yaptığı sırada gerçekleşti. Platformdan düşen Savaş'ın durumunun iyi olduğu öğrenildi.
22.03.2024 Haberler
Lütfü Savaş mahalle toplantısında saldırıya uğradı! Açıklama geldi
Lütfü Savaş mahalle toplantısında saldırıya uğradı! Açıklama geldi Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı ve CHP adayı Lütfü Savaş, Samandağ ilçesindeki mahalle toplantısında bir kişinin saldırısına uğradı. Saldırı sırasında platformdan düşen Savaş'ın durumunun iyi olduğu öğrenildi.
22.03.2024 Gündem
Gökhan Zan, CHP'li isimle yaptığı telefon konuşmasını açıkladı! '2 ilçe teklif edildi'
Gökhan Zan, CHP'li isimle yaptığı telefon konuşmasını açıkladı! '2 ilçe teklif edildi' Yerel seçimlere günler kala, Hatay'da Gökhan Zan ile ilgili tartışmalar sürerken, yeni açıklamalar da geliyor.
22.03.2024 Haberler
Gökhan Zan, CHP'li isimle yaptığı telefon konuşmasını açıkladı! '2 ilçe teklif edildi'
Gökhan Zan, CHP'li isimle yaptığı telefon konuşmasını açıkladı! '2 ilçe teklif edildi' Yerel seçimlere günler kala, Hatay'da Gökhan Zan ile ilgili tartışmalar sürerken, yeni açıklamalar da geliyor.
22.03.2024 Gündem
AK Parti Grup Başkanı Güler CNN Türk'te İstanbul'daki son durumu açıkladı
AK Parti Grup Başkanı Güler CNN Türk'te İstanbul'daki son durumu açıkladı Seçime sayılı günler kala AK Parti Grup Başkanı Abdullah Güler CNN Türk'te Gece Görüşü programında İstanbul'da son durumu açıkladı.
19.03.2024 Gündem
Hatay'da Gökhan Zan muamması! YSK'dan yeni bilgi
Hatay'da Gökhan Zan muamması! YSK'dan yeni bilgi TİP, Gökhan Zan'ın Hatay Büyükşehir Belediye Başkan adaylığını geri çektiklerini duyurdu, Gökhan Zan adaylıktan çekilmeyeceğini açıkladı. Peki süreç nasıl işleyecek? İşte YSK'dan alınan son bilgi...
18.03.2024 Haberler
Hatay'da Gökhan Zan muamması! YSK'dan yeni bilgi... Mazbata detayı
Hatay'da Gökhan Zan muamması! YSK'dan yeni bilgi... Mazbata detayı TİP, Gökhan Zan'ın Hatay Büyükşehir Belediye Başkan adaylığını geri çektiklerini duyurdu, Gökhan Zan adaylıktan çekilmeyeceğini açıkladı. Peki süreç nasıl işleyecek? İşte YSK'dan alınan son bilgi...
18.03.2024 Gündem
TİP, Hatay'da Gökhan Zan'ı adaylıktan çekti! Gökhan Zan'dan suç duyurusu
TİP, Hatay'da Gökhan Zan'ı adaylıktan çekti! Gökhan Zan'dan suç duyurusu Türkiye İşçi Partisi (TİP) Hatay Büyükşehir Belediye başkan adayı Gökhan Zan, tehdit ve şantaja maruz kaldığı iddiasıyla adliyede suç duyurusunda bulundu. TİP, Zan'ın adaylıktan geri çekildiğini açıkladı.
18.03.2024 Gündem
‘İktidarla iş birliği yapanlar istemedi’
‘İktidarla iş birliği yapanlar istemedi’ Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş, seçim bölgesinde bir grup gazetecinin sorularını yanıtladı.
13.03.2024 Gündem
CHP lideri, eğitim kursu ve öğrenci yurdu açılışına katıldı: ‘Öğrenciye belediyelerimiz sahip çıkıyor’
CHP lideri, eğitim kursu ve öğrenci yurdu açılışına katıldı: ‘Öğrenciye belediyelerimiz sahip çıkıyor’ CHP Genel Başkanı Özel, CHP’li belediyelerin 64 öğrenci yurdu açtığını belirterek “Belediyeler bizde olmasa, o 64 tane yurt yapılmayacak. Cemaatler yurt yapıyor, tarikatlar yurt yapıyor. Yoksul öğrencileri orada barındırıp, onların dünya görüşüne şekil vermeye çalışıyorlar” dedi.
11.03.2024 Gündem
Muharrem İnce'den CHP'ye: İstanbul'u alacağım derken Türkiye'yi kaybedersiniz
Muharrem İnce'den CHP'ye: İstanbul'u alacağım derken Türkiye'yi kaybedersiniz Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, CNN TÜRK'te Hakan Çelik'in sunduğu 'Hafta Sonu'na konuk oldu. İnce, Muhalefete tepki gösteren İnce, 'İstanbul’u alacağım derken Türkiye’yi kaybedersiniz. Yerel seçimde süreç iyi yönetilmiyor. Muhalefetin yöntemleri yanlış.' şeklinde konuştu.
24.02.2024 Gündem
CHP'de kılıçlar çekildi! 'Birkaç hazımsızı 1 Nisan’da göreceğiz'
CHP'de kılıçlar çekildi! 'Birkaç hazımsızı 1 Nisan’da göreceğiz' CHP lideri Özgür Özel, Sosyalist Enternasyonel toplantısına katılmak üzere Madrid’e gitti. Özel dün, Madrid’de Türkiye’nin Madrid Büyükelçiliği’ni ziyaret ederek Büyükelçi Nükhet Küçükel Ezberci ile görüştü.
24.02.2024 Gündem
Hatay'da Özgür Özel'e geri adım attıran rest! 'İki anket götürdüm'
Hatay'da Özgür Özel'e geri adım attıran rest! 'İki anket götürdüm'  CHP'de krize dönüşen Hatay Büyükşehir Belediye Başkan adaylığı sürecine ilişkin yeni detaylar ortaya çıktı. CHP lideri Özel ile yaptığı son görüşmeyi anlatan Lütfü Savaş, kararın verildiği diyaloğu açıkladı.
23.02.2024 Gündem

Benzer Haber Etiketleri

Lütfü Savaş ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.