Geri Dön
GündemÇocuğunun gözü önünde öldürülmüştü! “Kameraların yönünü değiştirmemi o istedi”

Çocuğunun gözü önünde öldürülmüştü! “Kameraların yönünü değiştirmemi o istedi”

İstanbul Bayrampaşa’daki bir otelde 3 yaşındaki çocuğunun gözü önünde iple boğularak öldürülen 43 yaşındaki Ferdane Kurt cinayetine ilişkin davanın görülmesine başlandı. Duruşmada bir otel çalışanı tanık olarak dinlendi. İlk kez savunma yapan sanık ise olay gecesine dair hiçbir şey hatırlamadığını söyledi.

Çocuğunun gözü önünde öldürülmüştü! “Kameraların yönünü değiştirmemi o istedi”

Damla GÜLER / İSTANBUL - İstanbul 19. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmaya tutuklu sanık Cemil Yar ve avukatları ile Ferdane Kurt’un 18 yaşındaki oğlu Oğuzhan Bozkurt katıldı. Duruşmada savunma yapan sanık Cemil Yar, Ferdane Kurt ile otelde tanıştıklarını söyleyerek, “Sevgili değildik. Otelde tanışıp arkadaş olduk ve konuşmaya başladık. Sadece benim odama değil diğer odalara da gidip geliyordu. Para alıp almadığını bilmiyorum” iddiasında bulundu.

“KAMERALARIN YÖNÜNÜ DEĞİŞTİRMEMİ O İSTEDİ”

Olay gecesine ait hiçbir şey hatırlamadığını iddia eden sanık, “Olay günü birliktelik yaşamıştık. Ondan sonrasını hatırlamıyorum. Kameraların yönlerini değiştirmemi kendisi istedi ben de yaptım. Odama gelip gittiği için değiştirmemi istemişti” dedi. Sanığın ifadesi üzerine duruşma savcısı, “Herkesin odasına girip çıktığını iddia ettiğin kişinin senin odana girerken neden kamera açısının değiştirilmesini istesin” diye sordu. Sanık ise, “Ben herkesin odasına girip çıktığını bilmiyordum. Sonradan öğrendim” dedi.

“KARDEŞİM ANNESİZ BABASIZ KALDI”

Sanık savunmasının ardından söz alan Ferdane Kurt’un oğlu Oğuzhan Bozkurt, “Ben her şeyi adalete bırakıyorum. Benim 4 yaşındaki kardeşim annesiz, babasız kaldı. Adaletin duvarda yazılan yazıdan ibaret olmadığını görmek istiyorum. Sanığın cezalandırılmasını istiyorum” dedi.

“ANNESİZLİK ÇOK KÖTÜ”

Duruşmadan sonra basın açıklaması yapan Ferdane Kurt’un oğlu Oğuzhan Bozkurt, sanığı görünce gözyaşlarını tutamadığını söyleyerek, “Annem çocuklarına gelecek kuran birisiydi. Sanık anneme iftiralar atıyor, hiçbiri doğru değil ben hiçbirine inanmıyorum. Duruşmada ben sanığı göreceğimi bilmiyordum. Gelince gözyaşlarımı tutamadım. Onu görünce ve söylediklerimi duyunca çok kötü oldum. Annesizlik çok kötü, tarifi yok” dedi.

altın fiyatları masaüstüaltın fiyatları mobil
Numan Kurtulmuş: AK Parti, genç kuşakta açık ara birinci partidirAK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, Z kuşağının, AK Partiye olan ilgisi, alakası azalıyormuş gibi bir anlayış gündeme getirilmeye çalışıldığını belirterek, "Yapılan bütün anketlerde, Z kuşağı olarak tanımlanan kuşakta yani 30-18 yaşta, o en genç kuşakta AK Parti açık ara birinci partidir dedi.
bu haberleri kaçırma

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet
akıllı banner