Geri Dön

Cuma mesajları - En anlamlı Cuma mesajları 2018

Ramazan Bayramının ilk gününe denk gelen mübarek Cuma günü için heyecan arttı. Müslümanlar için büyük önem taşıyan bugünde sevdiklerinizle en güzel mesajları paylaşın. İşte en anlamlı Cuma günü mesajları...

Cuma mesajları - En anlamlı Cuma mesajları 2018

Cuma gününün, müminler için bilhassa önemli olmasının sebebi, haftanın bu gününe ait Kur’an-ı Kerim’de geçen bir ayet bulunmasıdır. Kur’an-ı Kerim’de tüm Müslümanlara cuma günü namaz vakti geldiğinde uğraşlara ara verilmesi ve namaza gidilmesi buyrulmaktadır. Namaz sonrasında ise müminlere işlerin başına dönmeleri ve dünyadaki rızıkları için çalışmaları emredilmektedir.

Cuma gününü özel kılan bu önemli ayet ile birlikte İslâm’ın Peygamberi Hz. Muhammed(sav)’in de cuma gününü şerefli kılmak adına söylemiş olduğu sözler bulunmaktadır. İşte cuma gününü bu denli mübarek ve kutsal kılan olaylar bunlardır.


EN GÜZEL CUMA MESAJLARI

Rabbim! Bizleri yüreği paslanmış, adını anmayı unutmuş insanlarla karşılaştırma! Hayatı anlamı ile yaşamak dileği ile. Mutlu Cumalar...

"İnsanların güzelce hizmet ve sohbet etmesine en layık olan kimdir?” Hazreti Peygamber; “Annendir” buyurdu. “Sonra kimdir?” dedi. “Annendir” buyurdu. “Sonra kimdir?” dedi.”Annendir” buyurdu. “Sonra kimdir?” dedi. “Sonra babandır” buyurdu. Ebu Hureyre (r.a.) Buhari Rabbim bizleri Ana babalarının rızasını alan hayırlı evlatlardan eylesin.

"Allah'ın adıyla, Allah Resulune salat ve selam olsun. Allah'ım , Senden fazl-u (ihsanını) diliyorum. Allahım, beni rahmetinden uzaklaştırılmış şeytanın şerrinden koru." (Buhari, teheccüd: 25) Hayırlı Cumalar.

Ey Nefsim Şeytana Yem Olmakmı Yoksa Cennette Gül Olmakmı Niyetin, Bırak Yakamı Secde Edeyim Sen Huzura Er, Ben İmanla Öleyim. Hayırlı Cumalar.

Cuma mesajları - En anlamlı Cuma mesajları 2018


Ya Rab... Hesap günü amel defterlerimizi sağ tarafımızdan ver... Solumuzdan ve arkamızdan verip bizi mahcup eyleme. Amin! Hayırlı cumalar.

Önce yollar uzanır hakka yürümek için, tomurcuklar güller açar onu görmek için, dua eden biri var senin için. sende dua et ALLAH için. cumanız mübarek olsun.

Allahım, aklıma ilim ve hikmet; fikrime, feraset ve basiret; bedenime sıhhat ve afiyet; ruhuma da, tekamül ve metanet ihsan eyle. Cumamız mübarek olsun, amin!

Ömrümüzün hikayesini yazan en büyük ve en güzel yazıcı olan Rabbim, gönlünüzden geçen güzellikleri alnımıza kader diye yazsın. Amin, hayırlı cumalar dilerim.

Cuma mesajları - En anlamlı Cuma mesajları 2018


Cuma günleri, duanın kabul oIacağı bir an vardır. Cumanın gündüzü, gecesinden daha kıymetlidir. Allah Cumamızı ve ettiğimiz duaIarı kabul etsin inşallah.

Cuma mesajları - En anlamlı Cuma mesajları 2018

Ekvator Ginesi'nin Bata şehrinde 4 büyük patlama gerçekleştiOrta Afrika ülkesi Ekvator Ginesi'nin en büyük şehirlerinden Bata'da 4 büyük patlama meydana geldi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet