Geri Dön

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Bunlar bizi hiç tanımıyorlar

Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti Şırnak İl Kongresinde yaptığı konuşmada dünyaya şu mesajları verdi: Birileri gibi tehditler karşısında teslimiyet göstereceğimizi düşünüyorlar. Bunlar bizi hiç tanımıyorlar.Biz her zaman ne diyoruz. Mert direnir, namert kaçar... Korkaklar zafer anıtı dikemez. Peygamberler şehri Kudüs'ü kan gölüne çevirmek isteyenlere asla izin vermeyeceğiz.

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Bunlar bizi hiç tanımıyorlar

AK Parti Şırnak İl Kongresi'nde konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Polisimizle omuz omuza darbecilere meydanı dar eden Şırnak 15 Temmuz gecesi bir kez daha şanına yakışanı yapmıştır. Bizlerde Şırnak'tan ve tüm Türkiye'den aldığımız destekle FETÖ'cü alçaklardan hesabı mahkemede soruyoruz" dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın konuşmalarından satır başları;

Siz Kudüs'ün yalnız olmadığını tüm dünyaya haykırdınız. Kudüs'e nasıl sahip çıkılır bunu gösterdiniz. Siz tekerlekli sandalyesinde kurşunların hedefi olan Filistinli gazilerin, gençlerin, Kudüs'ün yiğit kadınlarının yanında oldunuz. Rabbim Filistin davası için mücadele eden kardeşlerimizin yardımcısı olsun. Kudüs'ün tarihi statüsünün bir emrivakiyle değişmesine asla razı gelmeyeceğiz. BM'ye sunulan karar tasarısı sadece ABD yönetimi tarafından veto edildi. Çünkü ABD beş ülkeden biri. Tek bir ülkenin keyfi diğer ülkelerin iradesini teslim aldı. Böylece dünya 5'ten büyüktür sözümüzün ne kadar doğru olduğu ortaya çıktı.

TRUMP’A ÇAĞRI

Dolarlar bir işe yaramadı. Amerika ve İsrail bir kez daha hukuksuz adımlarından dolayı mahşeri vicdanda mahkum edildi. Dünyada paranın satın alınamayacağı değerlerin bulunduğu görülmüş oldu. 128 ülkenin tamamına şahsım ve milletim adına teşekkür ediyorum. Amerikan yönetimini bir an önce Genel Kurul'da oluşan dayanışma tablosunu doğru okuyarak hatasından dönmeye çağırıyorum. Yanlışta ısrar ederek gerilimi daha fazla tırmandırmanın kimseye faydasının olmadığı, atılan her adımla bir kez daha ortaya çıkıyor. ABD ve İsrail bölgedeki fanatikleri ve terör örgütlerini mutlu ediyor. İşgal devleti İsrail, fırsattan istifade ile terörün dozunu arttırarak, Down sendromlu Muhammed'e, Cüneydi'ye saldırarak suç çetelesini zenginleştirmeye başladı.

BUNLAR BİZİ HİÇ TANIMIYORLAR

Filistinli kardeşlerimizin kanını dökmek için fırsat kollayanlar utanmadan sıkılmadan densiz beyanlarda bulunuyorlar. Kontrol ettikleri basın yayın organlarındaki kiralık kalemler ve beslemeleri aracılığıyla bizi susturabileceklerini sanıyorlar. Birileri gibi tehditler karşısında teslimiyet göstereceğimizi düşünüyorlar. Bunlar bizi hiç tanımıyorlar. Biz her zaman ne diyoruz. Mert direnir, namert kaçar... Korkaklar zafer anıtı dikemez. Yumuşak başlı ise kim demiş uysal koyunum, aldırırım çiğnerim, hakkı tutar kaldırırım, zalimin hasmıyım ama severim mazlumu... Peygamberler şehri Kudüs'ü kan gölüne çevirmek isteyenlere asla izin vermeyeceğiz. Biz sadece Allah'ın önünde eğiliriz.

VATANIMIZI BÖLMEYE GAYRET EDENLER BEDELİNİ AĞIR ÖDERLER

Cumhurbaşkanı Erdoğan, dışarıda bekleyen Şırnaklı vatandaşlara hitaben yaptığı konuşmada, "İstediğiniz kadar dolarınız olsun hepsi bir yana... Önemli olan samimi niyet. Kudüs Müslümanların ilk kıblesidir. Ne oldu? 128 bir tarafa 9 bir tarafa" ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, konuşmasında şunları kaydetti: 15 yıl önce Türkiye neydi? Bugün ne? Şırnak'ın üniversitesi, bölünmüş yolu var mıydı? Batı'da ne varsa artık Doğu'da o var. Fakat yeterli değil, daha çok olması lazım. Neden olmadı? Terör, terör, terör... Ciddi mesafeler aldık. O çukurları açanlara gömdük. İnlerine girdik. Ben sizleri yaradandan ötürü seviyorum. Kardeşlerim gideceğimiz yer neresi? 2 metreküp mezar. Tüm bu olanlara karşı bir olacağız hep birlikte Türkiye olacağız. Bu vatanımızı kimse bölemez, bölmeye gayret edenler beledini ağır öderler, ödediler. Şerafettin Elçi havalimanını, Şırnaklı kardeşlerim insan gibi yaşasın, yollarda sürünmesin diye yaptık. Bu yolda sizlerle beraber yürüyeceğiz.

'ŞIRNAK İL KALSIN' PANKARTI ASTILAR

Partisinin İl Kongresi’ne katılmak için Şırnak’a gelen olan Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın programına Şırnaklılar yoğun ilgi gösterdi. Vatandaşlar, kongrenin yapılacağı Şırnak Kapalı Spor Salonu’na adeta akın ettiler.

Kongrenin yapılacağı Şırnak Kapalı Spor Salonu'na gelmek isteyenler, kurulan arama noktalarında üstleri aranarak geçti. Bir süre önce Şırnak ve Hakkari'nin yerine Cizre ile Yüksekova'nın il olacağını açıklayan Cumhurbaşkanı Erdoğan için, 'Hz Nuh'un emanetine dokunma Şırnak il kalsın' pankartı asıldığı görüldü.

Kavgadan korkup dolaba saklandılarMersin'de mahalle arasında çıkan ve bir pastanenin içinde devam kavgadan korkan 2 iş yeri çalışanı, korunmak için malzeme dolabına saklandı. O anlar güvenlik kameralarına yansıdı

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet