Geri Dön

Cumhurbaşkanlığı Kültür ve Sanat Politika Kurulu Edirne’de

Cumhurbaşkanlığı Kültür ve Sanat Politikaları Kurulu (KSPK), her ay farklı bir ilde gerçekleştirdiği kurul toplantısını, daha önce ziyaret edilen Hakkari, Hatay ve Eskişehir illerinden sonra bugün Edirne’de yapıyor.

Cumhurbaşkanlığı Kültür ve Sanat Politika Kurulu Edirne’de

Osmanlı Devleti’nin başkentliğini de yapan ve bünyesinde çok sayıda klasik Osmanlı eserini barındıran Edirne’deki kurul toplantısı, Edirne Valiliği ev sahipliğinde gerçekleşiyor. İlgili devlet kurumlarının yetkilileri, Edirne Belediye Başkanı, üniversite rektörleri yanında Edirne’nin kültür-sanatla ilgili STK temsilcilerinin de yer alacağı toplantıda daha önce olduğu gibi ilin kültür-sanat imkanları, yapılan çalışmalar, organize edilen etkinliklerle ilgili bilgi alışverişi yapılacak. Ayrıca şehrin sahip olduğu kültür-sanat potansiyelinin geliştirilmesi ve özellikle gençlerle buluşturulması için yapılması gerekenler müzakere edilecek. Toplantı sonrası KSPK üyeleri, diğer yetkililer eşliğinde yerinde incelemelerde bulunmak üzere Edirne’nin önde gelen tarihi ve kültürel mekanlarını da ziyaret edecek. Edirne ziyaretine, kuruldan Prof. Dr. İskender Pala, Fecir Alptekin, Hülya Koçyiğit, Prof. Dr. Ümit Meriç, Mehmet Özçay ve H. Hümeyra Şahin katılıyor.

Çete lideri Magdalena Kralka Polonya’ya getirildiInterpol tarafından uyuşturucu çetesine liderlik yaptığı gerekçesiyle kırmızı bültenle aranan Polonyalı güzel Magdalena Kralka, Slovakya'da yakalanmasının ardından Polonya’ya getirildi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet