Gündem'Cumhuriyete Doğru' oyununun galası yapıldı

'Cumhuriyete Doğru' oyununun galası yapıldı

25.11.2023 - 23:24 | Son Güncellenme:

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından Cumhuriyet'in 100'üncü yılı kapsamında hazırlanan 'Cumhuriyet'e Doğru' tiyatro oyununun galası Ankara'da düzenlendi.

MEB tarafından, Cumhuriyet'in 100'üncü yılı kutlamaları kapsamında hazırlanan 'Cumhuriyet'e Doğru' tiyatro oyununun galası Ankara'da düzenlendi. Galaya, Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, Devlet Tiyatroları Genel Müdürü Tamer Karadağlı ile davetliler ve tiyatroseverler katıldı.

Haberin Devamı

Cumhuriyete Doğru oyununun galası yapıldı

Oyunda, Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının Milli Mücadele'yi başlatması ve Türkiye Cumhuriyeti'nin kuruluşu anlatıldı. Bora Severcan'ın yazıp yönettiği, müzikleri Selim Atkan'a ait oyunun proje danışmanlığını ise İbrahim Sarıtaş yaptı. Oyunun başrollerini; Serdar Yeğin, Gülen Karman, Erhan Yazıcıoğlu, Ahmet Yenilmez, Zuhal Yalçın, Levent Özdilek, Şebnem Özinal, Ziya Kürküt, Sefa Zengin, Yiğit Yapıcı ve Volkan Severcan üstlendi.

Cumhuriyete Doğru oyununun galası yapıldı

Oyundan sonra Bakan Tekin, oyunculara hediye ve çiçek takdim ederek, tebriklerini iletti.

'Cumhuriyete Doğru' tiyatro oyunu 29 Kasım'da Samsun, 1 Aralık'ta Ordu, 3 Aralık'ta Trabzon, 4 Aralık'ta Erzurum, 5 Aralık'ta Sivas, 6 Aralık'ta Tokat, 11 Aralık'ta İzmir ve 18 Aralık'ta İstanbul'da sahnelenecek.

Haberin Devamı

Cumhuriyete Doğru oyununun galası yapıldı