Milli Eğitim Bakanlığı

Milli Eğitim Bakanlığı

Son dakika milli eğitim bakanlığı haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan milli eğitim bakanlığı gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan milli eğitim bakanlığı haber sayfamızda...

Milli Eğitim Bakanlığı

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 24.026 milli eğitim bakanlığı haberi bulunmuştur.
Emine Erdoğan: Güçlü aileler toplumların bağışıklık sistemini oluşturur
Emine Erdoğan: Güçlü aileler toplumların bağışıklık sistemini oluştururMilli Eğitim Bakanlığı tarafından başlatılan Aile Okulu projesinin tanıtım programında konuşan Emine Erdoğan, "Hiçbir zaman unutmayalım ki, güçlü aileler toplumların bağışıklık sistemini oluşturur. Böyle toplumlar dış etkilere, ideolojik saldırılara, onu tahrip etmek isteyen tüm girişimlere karşı koruma altındadır" dedi.
12.08.2022Gündem
Liseye yerleşemeyenler ne yapacak? LGS 3. nakil sonuçları ne zaman açıklanacak?
Liseye yerleşemeyenler ne yapacak? LGS 3. nakil sonuçları ne zaman açıklanacak?LGS 2. nakil yerleştirme sonuçları açıklanmasının ardından herhangi bir liseye yerleşemeyen öğrenciler süreci araştırıyor. LGS 3. nakil tercihleri başladı mı? LGS nakil sonuçları ne zaman açıklanacak?
12.08.2022Bilgi Rehberi
Okullar ne zaman açılacak, tarih belli oldu mu? MEB 2022-2023 okulların açılış tarihi
Okullar ne zaman açılacak, tarih belli oldu mu? MEB 2022-2023 okulların açılış tarihiYaz tatili ne zaman bitecek, okulların açılmasına kaç gün kaldı? Milyonlarca veli ve öğrenci okulların açılacağı tarihi merak ediyor. Milli Eğitim Bakanlığı yeni eğitim yılının takvimini daha önce yayımlamıştı. Peki, okullar ne zaman açılacak?
12.08.2022Bilgi Rehberi
AÖL ek sınav ne zaman 2022? Açık lise öğrenci giriş ve sınav takvimi
AÖL ek sınav ne zaman 2022? Açık lise öğrenci giriş ve sınav takvimiAçıköğretim lisesi 3. dönem sınavları 20-29 Temmuz tarihleri arasında gerçekleşti. Sonuçlar ise MEB tarafından öğrencilerle paylaşıldı. Adaylar merakla ' AÖL ek sınav olacak mı, ne zaman yapılacak?' sorularını yönlendiriyor. Peki, MEB açıköğretim lisesi sınav takvimi yayımlandı mı?
11.08.2022Bilgi Rehberi
Sözleşmeli Öğretmenlik Sözlü Sınavları için geri sayım! Mülakat sonuçlar ne zaman açıklanacak? MEB 20 bin sözleşmeli öğretmenlik takvimi
Sözleşmeli Öğretmenlik Sözlü Sınavları için geri sayım! Mülakat sonuçlar ne zaman açıklanacak? MEB 20 bin sözleşmeli öğretmenlik takvimiSözleşmeli öğretmenlik mülakat sonuçları, sınava katılan adaylar tarafından yoğunlukla aranıyor. Milli Eğitim Bakanlığı, 20 bin sözleşmeli öğretmen alımına dair takvimi yayımlamıştı. Başvuru süreçlerinin hemen ardından mülakat sınav yerleri de MEB tarafından yayımlandı. Peki, sözlü sınav sonuçları ne zaman açıklanacak?
11.08.2022Bilgi Rehberi
Uzman öğretmenlik takvimi 2022: Başöğretmenlik ve uzman öğretmenlik sınavı ne zaman, sonuçlar hangi tarihte açıklanacak?
Uzman öğretmenlik takvimi 2022: Başöğretmenlik ve uzman öğretmenlik sınavı ne zaman, sonuçlar hangi tarihte açıklanacak?Uzman ve başöğretmenlik sınavı için nefesler tutuldu. Milli Eğitim Bakanlığı, uzman öğretmen ve başöğretmen eğitim programını 18 Temmuz'da başlattı. Kariyer basamakları kapsamında binlerce öğretmen başöğretmenlik ve uzman öğretmenlik sınav takvimini araştırıyor. Peki, MEB uzman öğretmenlik takvimi nasıl?
11.08.2022Bilgi Rehberi
Bakan Özer'den Sakarya'da uzman ve başöğretmenlik eğitimlerine ilişkin açıklama
Bakan Özer'den Sakarya'da uzman ve başöğretmenlik eğitimlerine ilişkin açıklamaSakarya’da 2022-2023 eğitim öğretim hazırlık toplantısına katılan Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, uzman ve başöğretmenlik eğitimleri bittikten sonra örnek kitapçıklar yayınlayacaklarını söyledi. Bakan Özer, “İlk defa sınav yapılacak, belki öğretmenlerimiz tedirgin, sınavların sorularının nasıl olacağını kestiremiyorlar. Gereksiz şekilde kaygılanıyorlar, eğitimler bittikten sonra örnek kitapçıklar yayınlamaya karar verdik ki nasıl bir çerçeve içerisinde uzman ve başöğretmenlik sınavlarının yapılacağını sizlere göstermiş olacağız” dedi.
11.08.2022Gündem
Milyonlarca öğrenciye güzel haber: 81 ile genelge gönderildi
Milyonlarca öğrenciye güzel haber: 81 ile genelge gönderildiGençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu ve İçişleri Bakanı Süleyman Soylu başkanlığında 81 il valisi ve Gençlik ve Spor İl Müdürleri ile yapılan toplantıda alınan kararları içeren “Üniversitelerde Güvenlik ve Barınma Tedbirleri” konulu genelge valiliklere gönderildi.
11.08.2022Ekonomi
Bakan Özer paylaştı! Sakarya'ya 1 milyar 638 milyon liralık eğitim yatırımı
Bakan Özer paylaştı! Sakarya'ya 1 milyar 638 milyon liralık eğitim yatırımıSakarya'da değerlendirme toplantısına katılan Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, "Sakarya'ya 658 milyon TL’lik yatırıma ilave olarak 980 milyonluk yeni yatırım yapma kararı aldık. Böylece Sakarya'mızın eğitim yatırımlarını 1 milyar 638 milyona çıkartmış bulunuyoruz" dedi.
11.08.2022Gündem
Öğretmenlerin eş durumuna bağlı yer değiştirme takvimi: 2022 yer değiştirme atamaları gerçekleşti mi?
Öğretmenlerin eş durumuna bağlı yer değiştirme takvimi: 2022 yer değiştirme atamaları gerçekleşti mi?Milli Eğitim Bakanlığı kadrolu öğretmenlerin eş durumu ve sağlık gibi diğer nedenlere bağlı yer değiştirme başvuruları için son gün. Öğretmenler 5-11 tarihleri arasında başvurularını gerçekleştirecek ve onay süreci sona erecek. Peki, tercihler ne zaman yapılacak?
11.08.2022Bilgi Rehberi
‘Hedef bir milyon gence mesleki eğitim’
‘Hedef bir milyon gence mesleki eğitim’Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, “Yıl sonu itibarıyla 1 milyon genci mesleki eğitim merkezleriyle buluşturulmayı hedefliyoruz” dedi.
11.08.2022Siyaset
Okulların başlangıç ve bitiş tarihi 2022 - 2023 Eğitim yılı takvimi | Okullar ne zaman açılacak, ilk ara tatil, ikinci ara tatil, 15 tatil ve yaz tatili ne zaman?
Okulların başlangıç ve bitiş tarihi 2022 - 2023 Eğitim yılı takvimi | Okullar ne zaman açılacak, ilk ara tatil, ikinci ara tatil, 15 tatil ve yaz tatili ne zaman?Milli Eğitim Bakanlığı 2022-2023 Eğitim yılının takvimini paylaştı. Milyonlarca öğrenci okullar ne zaman açılacak sorusunu araştırmaya başladı. İlkokul, ortaokul, lise öğrencilerini ilgilendiren okulların açılış tarihini haberimize ekledik. Peki yeni eğitim öğretim yılında ilk ara tatil, 15 tatil, ikinci ara tatil ve yaz tatili ne zaman?
10.08.2022Bilgi Rehberi
2022-2023 Lise kayıtları ne zaman, nasıl yapılacak? MEB lise kayıt tarihleri
2022-2023 Lise kayıtları ne zaman, nasıl yapılacak? MEB lise kayıt tarihleriLise nakil süreci devam ediyor. Liselerin 2. nakil tercih sonuçları da açıklandı. Şimdi gözler lise kayıt tarihlerinde. MEB lise kayıtları için tarihi açıkladı mı? Öğrenciler, LGS ardından kayıt ve nakil süreçlerini takip ediyor.
10.08.2022Bilgi Rehberi
Bakan Özer, çırak ve kalfa sayısını açıkladı! İşte rakamlar...
Bakan Özer, çırak ve kalfa sayısını açıkladı! İşte rakamlar...Mesleki eğitim merkezleri ile ilgili önemli mesajlar veren Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, 25 Aralık 2021'de 159 bin olan çırak ve kalfa sayısının son durumunu açıkladı.
10.08.2022Siyaset
LGS 2.nakil sonuçları TABAN PUANLARI 2022 || 2022 MEB LGS boş kontenjanlar ve lise taban puanları sorgulama
LGS 2.nakil sonuçları TABAN PUANLARI 2022 || 2022 MEB LGS boş kontenjanlar ve lise taban puanları sorgulamaLGS 2.nakil sonuçlarının açıklanmasından sonra LGS 2.nakil taban puanları ve sonrasında boş kalan kontenjanlar liseye gidecek adaylar tarafından merak ediliyor. Peki LGS 2.nakil taban puanları ve boş kontenjanları açıklandı mı 2022? İşte LGS 2.nakil sonuçları taban puanları ile ilgili detaylar...
9.08.2022Bilgi Rehberi
Emine Erdoğan, kadın büyükelçi ve büyükelçi eşleriyle buluştu
Emine Erdoğan, kadın büyükelçi ve büyükelçi eşleriyle buluştuCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan, 13. Büyükelçiler Konferansı çerçevesinde kadın büyükelçi ve büyükelçi eşleriyle öğle yemeğinde bir araya geldi.
9.08.2022Gündem
Milli Eğitim Müdürü Yazıcı: Gelecek yıl 39 ilçede bilim sanat merkezleri faaliyetlerini yürütecek
Milli Eğitim Müdürü Yazıcı: Gelecek yıl 39 ilçede bilim sanat merkezleri faaliyetlerini yürütecekİstanbul İl Milli Eğitim Müdürü Levent Yazıcı, Avcılar'daki Bilim Sanat Merkezi'ni ziyaret etti. Yazıcı, "İstanbul'da 21 bilim sanat merkezinde 232 tane atölyede çocuklarımıza bilim ve sanat alanında atölyeler sunma imkanı oluşturduk. Önümüzdeki eğitim öğretim yılında 39 ilçemizde de bilim sanat merkezlerimiz faaliyetlerini yürütecekler. Böylece bütün öğrencilerimize bu imkanı da yaymış olacağız" dedi.
9.08.2022Gündem
Türkiye mesleki eğitimde örnek
Türkiye mesleki eğitimde örnekTürkiye’nin mesleki eğitimde büyük başarı hikâyesi yazdığını belirten Bakan Özer, İstanbul’da tüm OECD ülkelerinin katılımıyla bir mesleki eğitim zirvesi düzenleneceğini açıkladı. Özer, Türkiye’nin birilerinin akıl verdiği ülkeden deneyimlerini diğer OECD ülkelerine aktaran ülke konumuna geldiğinin altını çizdi.
9.08.2022Eğitim
İzmirli öğrencilerden gururlandıran başarı
İzmirli öğrencilerden gururlandıran başarıMilli Eğitim Bakanlığı ve Taleworlds Entertainment işbirliği ile düzenlenen “BİLSEM’ler Arası Dijital Bilgi Yarışması” sonuçları açıklandı.
9.08.2022Ege
Bakan Özer: 614 bin öğretmenimizin uzman ve başöğretmenlik ilgili süreçleri devam ediyor
Bakan Özer: 614 bin öğretmenimizin uzman ve başöğretmenlik ilgili süreçleri devam ediyorMilli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, “Yaklaşık 614 bin öğretmenimizin uzman öğretmenlik ve başöğretmenlik ilgili süreçleri, eğitimleri devam ediyor. Öğretmenlerimizin çoğu bu eğitimlerini tamamladılar” dedi.
8.08.2022Gündem
Bakan Özer: İstanbul'da OECD ülkelerinin katımıyla mesleki eğitim zirvesi olacak
Bakan Özer: İstanbul'da OECD ülkelerinin katımıyla mesleki eğitim zirvesi olacakMilli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, Ekonomik İşbirliği ve Kalkınma Teşkilatı (OECD) Genel Sekreteri Mathias Cormann'ın Türkiye'nin deneyimini diğer ülkelere aktarma teklifinde bulunduğunu belirterek, "İstanbul'da tüm OECD ülkelerinin katılımıyla bir mesleki eğitim zirvesi olacak ve ev sahipliğini Türkiye yapacak" dedi.
8.08.2022Siyaset
MEB LGS 2. nakil tercih sonuçları açıklandı! LGS 2. NAKİL tercih sonucu sorgulama ekranı
MEB LGS 2. nakil tercih sonuçları açıklandı! LGS 2. NAKİL tercih sonucu sorgulama ekranıLGS 2. nakil tercih sonuçları MEB tarafından açıklandı. Geçtiğimiz hafta içerisinde başvuruları alınan LGS 2. nakil tercih başvuru sonuçları MEB tarafından az önce erişime açıldı. Adaylar LGS 2. nakil tercih sonuçlarını meb.gov.tr adresi üzerinden sorgulayabilecek.
8.08.2022Bilgi Rehberi
Bakan Özer: İstanbul’da tüm OECD ülkelerinin katımıyla mesleki eğitim zirvesi olacak
Bakan Özer: İstanbul’da tüm OECD ülkelerinin katımıyla mesleki eğitim zirvesi olacakMilli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, “İstanbul’da tüm OECD (İktisadi İş birliği ve Gelişme Teşkilatı) ülkelerinin katımıyla mesleki eğitim zirvesi olacak ve ev sahipliğini Türkiye yapacak. İnşallah o zirvede birlikte olacağız” dedi.
8.08.2022Gündem
LGS kapsamında yerleştirmeye esas ikinci nakil sonuçları açıklandı
LGS kapsamında yerleştirmeye esas ikinci nakil sonuçları açıklandıMillî Eğitim Bakanı Mahmut Özer, Liselere Geçiş Sistemi (LGS) kapsamında yerleştirmeye esas ikinci nakil sonuçlarının açıklandığını, tercih yapan öğrencilerin yüzde 97.6'sının istedikleri bir liseye yerleştirildiğini bildirdi.
8.08.2022Gündem
‘Fiziki imkânlar iyileştirildi’
‘Fiziki imkânlar iyileştirildi’Okullarda fiziki imkanların iyileştirildiğini söyleyen Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, ‘Temel Eğitimde 10 Bin Okul Projesi’nin ağustos sonunda tamamlanacağını açıkladı.
8.08.2022Eğitim

Benzer Haber Etiketleri

Milli Eğitim Bakanlığı ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.