Milli Eğitim Bakanlığı

Milli Eğitim Bakanlığı

Son dakika milli eğitim bakanlığı haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan milli eğitim bakanlığı gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan milli eğitim bakanlığı haber sayfamızda...

Milli Eğitim Bakanlığı

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 22.273 milli eğitim bakanlığı haberi bulunmuştur.
MEB 2024: LGS NE ZAMAN?✍️ Liselere Geçiş Sistemi LGS sınav giriş yerleri açıklandı mı? LGS sınav tarihi ve saati
MEB 2024: LGS NE ZAMAN?✍️ Liselere Geçiş Sistemi LGS sınav giriş yerleri açıklandı mı? LGS sınav tarihi ve saati Liselere Geçiş Sistemi LGS için geri sayım başladı. Liseye geçecek 8. sınıf öğrencilerin katıldığı LGS tarihi Milli Eğitim Bakanlığı tarafından belirlenmişti. 2024 LGS başvuru kılavuzunun yayımlanmasıyla birlikte başvuru işlemleri sona erdi. Peki, LGS ne zaman, hangi ayda uygulanacak? LGS saat kaçta olacak?
16.04.2024 Bilgi Rehberi
YAZ TATİLİ 2024 HABERİ 🌞 Okullar ne zaman açılacak, okullar yarın başlıyor mu? 👧🏻👦🏻 2024 Yaz tatili hangi tarihte başlıyor?
YAZ TATİLİ 2024 HABERİ 🌞 Okullar ne zaman açılacak, okullar yarın başlıyor mu? 👧🏻👦🏻 2024 Yaz tatili hangi tarihte başlıyor? Yılın 2. ve son ara tatili ile ilgili araştırmalar başladı. İlkokul, ortaokul, lise öğrencileri için geçerli olan ara tatil ne zaman bitiyor, okullar ne zaman açılacak? Milli Eğitim Bakanlığı ara tatil bitiş gününü açıkladı. Öğrenciler ise okullar 15 Nisan 2024 Pazartesi başlıyor mu? sorusunu araştırmaya başladı.
15.04.2024 Bilgi Rehberi
Tatil bitiyor, uyum sorunlarına dikkat
Tatil bitiyor, uyum sorunlarına dikkat Milli Eğitim Bakanlığı’na (MEB) bağlı ilk ve ortaöğretim kurumlarında 19 milyonu aşkın öğrenci ile 1.2 milyon öğretmen için ikinci dönem ara tatili yarın bitiyor. 9 günlük tatilin ardından bazı öğrenciler okula dönüşte isteksiz olabiliyor, uyum sorunu yaşayabiliyor. Hatta bazı çocuklarda mide bulantısı, baş ağrısı, iştahsızlık ve uyku problemleri gibi fizyolojik şikâyetler dahi görülebiliyor.
14.04.2024 Eğitim
Yapay zekânın rolü masaya yatırılıyor
Yapay zekânın rolü masaya yatırılıyor Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), eğitimde yapay zekânın kullanımına yönelik süreçleri değerlendirmek ve ulusal düzeyde yürütülecek çalışmaları belirlemek amacıyla “Eğitimde Yapay Zekâ Uygulamaları Uluslararası Forumu” düzenleyecek.
13.04.2024 Eğitim
Yatılı öğrenciler daha güzel yemek talep ediyor
Yatılı öğrenciler daha güzel yemek talep ediyor Milli Eğitim Bakanlığı Ortaöğretim Genel Müdürlüğü, pansiyonlu okullardaki öğrencilere kaldıkları yerlerden memnuniyetlerini sordu.
13.04.2024 Eğitim
Baykar'ın deprem konutları hızla yükseliyor
Baykar'ın deprem konutları hızla yükseliyor Kahramanmaraş merkezli meydana gelen depremler sonrası Baykar tarafına yapımına başlanan toplu konutlar yükselmeye devam ediyor.
12.04.2024 Ekonomi
MEB’den ara tatil önerileri
MEB’den ara tatil önerileri Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), evde aile ile geçirilen zamanın niteliğinin artırılması, çocuklara zenginleştirilmiş bir çevre sunulması amacıyla okul öncesi eğitim, ilkokul ve ortaokul öğrencilerine yönelik “Ara Tatil Etkinlik Kitabı” hazırladı.
7.04.2024 Eğitim
ARA TATİL NE ZAMAN BİTİYOR? 2024 Nisan ara tatili kaç günde sona erecek? İşte 2. ara tatil süreci
ARA TATİL NE ZAMAN BİTİYOR? 2024 Nisan ara tatili kaç günde sona erecek? İşte 2. ara tatil süreci Milli Eğitim Bakanlığı yılın 2. ara tatilinin başlangıç ve bitiş tarihlerini duyurdu. Milyonlarca öğrenci ara tatil ne zaman, yarın okulun son günü sorularına cevap aramaya başladı. Bu yıl Ramazan Bayramı tarihleriyle denk gelen ara tatil öğrencilerin aklına 2024 Nisan'daki ara tatil tarihleri kaç gün, uzayacak mı? sorularını getirdi. İşte ara tatil hakkında merak edilenler
6.04.2024 Bilgi Rehberi
Oğuz Çetin: 81 ilde futbol okulları kurulması hedefleniyor!
Oğuz Çetin: 81 ilde futbol okulları kurulması hedefleniyor! TFF Futbol Gelişim Direktörü Oğuz Çetin, Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi'nde konuştu.
5.04.2024 Futbol
Öğrenciler ara tatil öncesi bugün son derse girecek
Öğrenciler ara tatil öncesi bugün son derse girecek Milli Eğitim Bakanlığına bağlı ilk ve ortaöğretim kurumlarındaki 20 milyonu aşkın öğrenci, ikinci dönem ara tatili için bugün son derslerine girecek.
5.04.2024 Eğitim
‘Tematik liseler’ artırılsın talebi
‘Tematik liseler’ artırılsın talebi MEB, 2016’dan itibaren açmaya başladığı tematik liselerin sayısını 46’ya çıkardı. Meslek birlikleri sayının artırılmasını talep ederek, tarımsal teknoloji, tohum ve fide yetiştiriciliği, yapay zekâ gibi alanlarda da liselerin açılması gerektiğini vurgluyor...
5.04.2024 Eğitim
'Okuldaki Çiftlik Projesi' meyvelerini vermeye başladı! Okul bahçesine fidanlar dikildi
'Okuldaki Çiftlik Projesi' meyvelerini vermeye başladı! Okul bahçesine fidanlar dikildi "Okuldaki Çiftlik Projesi” kapsamında Samsun'da bir okula meyve fidanları dikildi. Okulu'nun bahçesinde bulunan toprak alana 80 adet meyve fidanı dikimi yapıldı.
4.04.2024 Gündem
2. ARA TATİL TARİHLERİ TAKVİMİ >> Ara tatil ne zaman başlıyor, kaç gün sürecek? 2024 Nisan ayında öğrencilerin gündemi sıradaki ara tatil tarihleri
2. ARA TATİL TARİHLERİ TAKVİMİ >> Ara tatil ne zaman başlıyor, kaç gün sürecek? 2024 Nisan ayında öğrencilerin gündemi sıradaki ara tatil tarihleri Milli Eğitim Bakanlığı yılın 2. ara tatili için tarihleri duyurdu. Milyonlarca öğrenci ara tatil ne zaman sorusunu araştırmaya başladı. 2024 Nisan ara tatili ayın kaçında başlıyor, kaçında bitiyor? İlkokul, ortaokul, lise öğrencileri için ara tatil kaç gün sürecek? İşte MEB'den ara tatil tarih aralığı...
4.04.2024 Bilgi Rehberi
ORTAK SINAV SONUÇLARI 2024 ✍ MEB 6. ve 9. sınıf ortak sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? 2. dönem ortak sınav soru ve cevapları
ORTAK SINAV SONUÇLARI 2024 ✍ MEB 6. ve 9. sınıf ortak sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? 2. dönem ortak sınav soru ve cevapları Ortak sınavlar gerçekleşti ve öğrenciler sonuçların açıklanacağı tarih araştırması başladı. 2. dönem için 6. ve 9. sınıf ortak sınavlar Milli Eğitim Bakanlığı tarafından düzenlendi, ardından soru ve cevap anahtarı da yayımlandı. Peki, 2. dönem ortak sınav sonuçları ne zaman açıklanacak?
4.04.2024 Bilgi Rehberi
BİLSEM SONUÇLARI açıklandı mı, ne zaman açıklanacak? BİLSEM sonuç sorgulama ekranı: 2024 BİLSEM sınav takvimi
BİLSEM SONUÇLARI açıklandı mı, ne zaman açıklanacak? BİLSEM sonuç sorgulama ekranı: 2024 BİLSEM sınav takvimi BİLSEM sınav takvimi işliyor! Milli Eğitim Bakanlığı tarafındna ilkokul 1, 2, 3. sınıf öğrencilerinin katıldığı Bilim ve sanat merkezi (BİLSEM) sınav sonuçları öğrenci ve velilerin gündeminde. BİLSEM sonuçları ne zaman açıklanacak?
4.04.2024 Bilgi Rehberi
BU YIL OKULLAR NE ZAMAN KAPANACAK? 2024 yaz tatili ve 2. ara tatil ne zaman, kaç gün kaldı? Yaz tatili hangi güne denk geliyor?
BU YIL OKULLAR NE ZAMAN KAPANACAK? 2024 yaz tatili ve 2. ara tatil ne zaman, kaç gün kaldı? Yaz tatili hangi güne denk geliyor? Okulların ne zaman kapanacağı merak edilirken 2023-2024 Eğitim Yılının yaz tatili tarihleri araştırılıyor. İkinci ara tatilin Ramazan Bayramı tatiline denk gelmesiyle birlikte okulların kapanma tarihleri de şimdiden araştırılmaya başlandı. Milli Eğitim Bakanlığı, bu yılki yaz tatili başlangıç tarihini duyurdu. İlkokul, ortaokul, lise öğrencileri yaz tatili ne zaman sorusunu sorguluyor. Peki okullar ne zaman kapanacak? İşte MEB takvimindeki yaz tatili tarihi...
3.04.2024 Bilgi Rehberi
LGS BAŞVURU 2024 BİTTİ Mİ? LGS Liselere Geçiş Sistemi başvurusu nasıl yapılır? LGS ne zaman?
LGS BAŞVURU 2024 BİTTİ Mİ? LGS Liselere Geçiş Sistemi başvurusu nasıl yapılır? LGS ne zaman? LGS 2024 için başvurular sona eriyor. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından alınan Liselere Geçiş Sistemi başvurularının süresi uzatılmıştı. Başvurular bugün sona eriyor. Peki, LGS başvurusu ne zaman sona erecek? İşte 2024 LGS tarihi.
2.04.2024 Bilgi Rehberi
MEB, eğitim kurumlarına yönetici görevlendirme sonuçlarını açıkladı
MEB, eğitim kurumlarına yönetici görevlendirme sonuçlarını açıkladı Milli Eğitim Bakanlığı'na Bağlı 'Özel Program ve Proje Uygulayan Eğitim Kurumlarına Yönetici Görevlendirme' sonuçları açıklandı.
1.04.2024 Gündem
ARA TATİLE GERİ SAYIM 🔔 2. Ara tatil ne zaman başlıyor, kaç gün olacak? 2024'deki ikinci ara tatil tarihleri Nisan'ın kaçında başlıyor, kaçında bitiyor?
ARA TATİLE GERİ SAYIM 🔔 2. Ara tatil ne zaman başlıyor, kaç gün olacak? 2024'deki ikinci ara tatil tarihleri Nisan'ın kaçında başlıyor, kaçında bitiyor? Milli Eğitim Bakanlığı ara tatil tarihlerini duyurdu. 2024 Nisan'daki başlangıç ve bitiş ara tatil tarihleri açıklandı. Yılın ilk ara tatilinden sonra gündeme 2. ara tatil geldi. İşte milyonlarca öğrenciye uygulanacak olan ara tatil tarihleri için takvim
1.04.2024 Bilgi Rehberi
Son dakika... LGS'de başvuru süresi uzatıldı
Son dakika... LGS'de başvuru süresi uzatıldı Liselere Geçiş Sistemi kapsamındaki merkezi sınav için başvuru süresiyle ilgili son dakika gelişmesi yaşandı. LGS'ye başvuru süresinin yarın saat 17.00'ye kadar uzatıldığı bildirildi.
1.04.2024 Gündem
Erzincan'da seçim sonuçları belli oldu! İşte kazanan aday...
Erzincan'da seçim sonuçları belli oldu! İşte kazanan aday... Erzincan'da 31 Mart Mahalli İdareler Genel Seçimleri’nde resmi olmayan sonuçlarına göre belediye başkanı MHP'li Bekir Aksun oldu. İlçelerin 6'sında MHP, 1’inde BBP 1’inde de AK Parti seçimi kazandı.
1.04.2024 Gündem
Ortak sınavların soru ve cevapları yayımlandı
Ortak sınavların soru ve cevapları yayımlandı Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından 2023-2024 eğitim öğretim yılının ikinci dönem birinci yazılı sınavları, 6. sınıf Türkçe ile 9. sınıf Türk dili ve edebiyatı dersleri için 26 Mart’ta; 6 ve 9. sınıf matematik dersleri için de 27 Mart’ta ülke genelinde yapıldı.
31.03.2024 Eğitim
MEB LGS SINAV GİRİŞ BELGESİ TARİHİ 💢 2024 LGS başvuru bitti mi, LGS sınavına kaç gün kaldı? LGS sınav tarihi ve saati
MEB LGS SINAV GİRİŞ BELGESİ TARİHİ 💢 2024 LGS başvuru bitti mi, LGS sınavına kaç gün kaldı? LGS sınav tarihi ve saati LGS'ye kaç gün kaldı? Liselere Geçiş Sistemi (LGS) başvuruları 18 Mart günü başlamıştı. İlk ve ortaöğrenimini tamamlayan öğrenciler istedikleri lisede eğitimini sürdürmek için Milli Eğitim Bakanlığı'nın düzenlediği LGS sınavına katılım gösteriyor. Başvuru kılavuzu yayımlanan LGS ne zaman?
30.03.2024 Bilgi Rehberi
ÖĞRETMEN ATAMA TAKVİMİ 2024 açıklandı mı, ne zaman açıklanacak? 2024 Öğretmen alımı kontenjan ve branş dağılımı için gözler MEB'de!
ÖĞRETMEN ATAMA TAKVİMİ 2024 açıklandı mı, ne zaman açıklanacak? 2024 Öğretmen alımı kontenjan ve branş dağılımı için gözler MEB'de! Öğretmenlerin gözü kulağı atama takvimine çevrildi. 2023 KPSS puanı ile yapılacak olan öğretmen atamasına ilişkin araştırmalar devam ediyor. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından kısa süre içerisinde öğretmen atamalarına ilişkin kontenjan ve branş dağılımı bilgisinin paylaşılması bekleniyor. Peki 2024 Öğretmen atama takvimi ne zaman açıklanacak?
30.03.2024 Bilgi Rehberi
AÖL SINAV SONUÇLARI 2024 SORGULA: 2. dönem Açık Lise sınav sonuçları ne zaman açıklanacak, nasıl sorgulanır?
AÖL SINAV SONUÇLARI 2024 SORGULA: 2. dönem Açık Lise sınav sonuçları ne zaman açıklanacak, nasıl sorgulanır? Açık Öğretim Lisesi 2. dönem sınavları gerçekleştirildi. Öğrenciler sonuçların açıklanacağı tarihi Milli Eğitim Bakanlığı sayfasından sorguluyor. Üç oturum halinde gerçekleşen AÖL 2. dönem sınavlarının sonuçları ne zaman açıklanır?
30.03.2024 Bilgi Rehberi

Benzer Haber Etiketleri

Milli Eğitim Bakanlığı ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.