Milli Eğitim Bakanlığı

Milli Eğitim Bakanlığı

Son dakika milli eğitim bakanlığı haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan milli eğitim bakanlığı gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan milli eğitim bakanlığı haber sayfamızda...

Milli Eğitim Bakanlığı

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 25.948 milli eğitim bakanlığı haberi bulunmuştur.
15 TATİL (YARIYIL TATİLİ) ne zaman? 2023-2024 yılı 2. ara tatil hangi tarihte? MEB takvimi
15 TATİL (YARIYIL TATİLİ) ne zaman? 2023-2024 yılı 2. ara tatil hangi tarihte? MEB takvimiOkullarda 2. ara tatil ne zaman başlacak? Öğrenciler Milli Eğitim Bakanlığı çalışma takvimine göre tatil tarihlerini sorguluyor. 13-17 Kasım tarihleri arasında gerçekleşen ilk ara tatil ardından gözler yarıyıl tatili (15 tatil) döneminde! Hemen ardından yılın ikinci ara tatili olacak. Peki, 2023-2024 sömestr ne zaman?
30.11.2023Bilgi Rehberi
Milliyet gündeme getirdi, akran zorbalığı müfredata girdi
Milliyet gündeme getirdi, akran zorbalığı müfredata girdiMilli Eğitim Bakanlığı (MEB), son zamanlarda okullarda artan ve Milliyet gazetesinin 13 Eylül’de yayımladığı yazı dizisiyle gündeme getirdiği akran zorbalığını müfredata dahil etti.
30.11.2023Gündem
MEB 2024 SINAV TAKVİMİ | Milli Eğitim Bakanlığı sınav uygulama takvimini yayınladı! İOKBS, LGS, ÖKBYS AÖL, AÖO, AÖIHL-MAÖL ve ehliyet sınavları ne zaman?
MEB 2024 SINAV TAKVİMİ | Milli Eğitim Bakanlığı sınav uygulama takvimini yayınladı! İOKBS, LGS, ÖKBYS AÖL, AÖO, AÖIHL-MAÖL ve ehliyet sınavları ne zaman?Milli Eğitim Bakanlığı 2024 yılında gerçekleştirilecek olan sınav uygulama takvimini yayımlandı. Böylelikle MEB 2024 sınav uygulama takvimi belli oldu. MEB'in resmi internet sitesinden duyurduğu 2024 sınav takvimine göre, İOKBS, LGS, ÖKBYS AÖL, AÖO, AÖIHL-MAÖL ve ehliyet sınavları ne zaman? İşte tüm merak edilen sınav takvimleri...
29.11.2023Bilgi Rehberi
Ara tatil kalksın mı? Ara tatil anketi giriş MEB: Ara tatil anketi oy verme işlemi ne zaman bitiyor?
Ara tatil kalksın mı? Ara tatil anketi giriş MEB: Ara tatil anketi oy verme işlemi ne zaman bitiyor? Ara tatil kalksın mı, devam etsin mi sorusu ara tatil anketi ile öğrenci, veli ve öğretmenlere soruldu. Elde edilen verilerin belirleyici olması beklenirken ara tatil anketi oy verme işlemi ne zaman bitiyor? sorusu da öne çıktı. Peki, MEB ara tatil anketi nasıl doldurulur, nasıl oy kullanılır?
29.11.2023Bilgi Rehberi
Müfredat Haberleri: Siber zorbalık ve akran zorbalığı nedir? 🧑🏻👧🏻 Okullarda siber zorbalık ve akran zorbalığı dersi ne anlatacak?
Müfredat Haberleri: Siber zorbalık ve akran zorbalığı nedir? 🧑🏻👧🏻 Okullarda siber zorbalık ve akran zorbalığı dersi ne anlatacak? Milli Eğitim Bakanlığı, siber zorbalık ve akran zorbalığı müfredata ekledi. Ortaokullarda seçmeli derslerde işlenecek olan siber zorbalık ve akran zorbalığı hakkında meraklı arayış başladı. Öğrenciler ve veliler Siber zorbalık ve akran zorbalığı nedir? Okullarda siber zorbalık ve akran zorbalığı dersi ne anlatacak?
29.11.2023Bilgi Rehberi
YÖK Başkanı Özvar açıkladı: Yapay zeka temelli yeni programlar açılacak
YÖK Başkanı Özvar açıkladı: Yapay zeka temelli yeni programlar açılacakYükseköğretim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Erol Özvar, 3 üniversite ortaklığında kurulan Nörobilim ve Nöroteknoloji Mükemmeliyet Ortak Uygulama ve Araştırma Merkezi'nin (NÖROM) yapay zeka çalışmalarına ivme kazandıracağını söyledi. Özvar, "2024-2025 yılı itibarıyla yapay zeka temelli yeni programlar açılacağını duyurmak isterim" dedi.
29.11.2023Eğitim
MEB DUYURDU: 15 Tatil ne zaman? 15 tatil başlangıç tarihi ve bitiş tarihi ile birlikte 2. ara tatil ve yaz tatili takvimi 2024
MEB DUYURDU: 15 Tatil ne zaman? 15 tatil başlangıç tarihi ve bitiş tarihi ile birlikte 2. ara tatil ve yaz tatili takvimi 202415 Tatil ile ilgili meraklı arayış devam ediyor. 2023-2024 Eğitim yılının 15 tatil tarihleri belli oldu. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından belirlenen 15 tatilin başlangıç ve bitiş günleri öğrenciler tarafından merak edildi. Peki 15 tatil ne zaman başlıyor, ne zaman bitiyor?
29.11.2023Bilgi Rehberi
Sınava ‘manevi’ hazırlık
Sınava ‘manevi’ hazırlıkBüyüler, tılsımlar, ritüeller, şaman ayinleri, astroloji çalışmaları, enerjiler, taşlar, bileklikler… Lise ve üniversite sınavlarına yönelik ‘manevi’ hazırlık büyük bir sektöre dönüştü. Kimi bilinçaltı kodlaması kimi başarı tılsımı kimi de zihin açma işlemi yaptırıyor. Bu işlemlerin ücretleri ise 15 bin TL’ye kadar çıkıyor.
29.11.2023Gündem
Milli Mücadele ‘Cumhuriyete Doğru’ oyun ile anlatıldı
Milli Mücadele ‘Cumhuriyete Doğru’ oyun ile anlatıldıSamsun'da Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından 100. Yıl projesi olarak oluşturulan ‘Cumhuriyete Doğru’ isimli tiyatro oyunu 70 kişilik kadrosu ile seyirci karşısına çıktı.
28.11.2023Gündem
ÖĞRETMEN ATAMASI 2024 TAKVİMİ | Öğretmen atama kontenjanları belli oldu mu? Öğretmen atamaları ne zaman yapılacak? Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan açıklama!
ÖĞRETMEN ATAMASI 2024 TAKVİMİ | Öğretmen atama kontenjanları belli oldu mu? Öğretmen atamaları ne zaman yapılacak? Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan açıklama!Öğretmen ataması 2024 takvimi ile kontenjanlar ve branş dağılımları gündemin en çok merak edilen konuları arasında yer alıyor. Binlerce aday öğretmen atama takviminin yayınlanmasını bekliyor. Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, öğretmen ataması hakkında önemli açıklamalarda bulundu. Bunun üzerine "MEB Öğretmen ataması ne zaman yapılacak; branş dağılımı ve kontenjanları belli mi?" soruları araştırılmaya başlandı. İşte tüm bilgiler. İşte 2024 öğretmen ataması takvimi
27.11.2023Bilgi Rehberi
'Cumhuriyete Doğru' oyununun galası yapıldı
'Cumhuriyete Doğru' oyununun galası yapıldıMilli Eğitim Bakanlığı tarafından Cumhuriyet'in 100'üncü yılı kapsamında hazırlanan 'Cumhuriyet'e Doğru' tiyatro oyununun galası Ankara'da düzenlendi.
25.11.2023Haberler
'Cumhuriyete Doğru' oyununun galası yapıldı
'Cumhuriyete Doğru' oyununun galası yapıldıMilli Eğitim Bakanlığı tarafından Cumhuriyet'in 100'üncü yılı kapsamında hazırlanan 'Cumhuriyet'e Doğru' tiyatro oyununun galası Ankara'da düzenlendi.
25.11.2023Gündem
AÇIK LİSE sınavları ne zaman? 1. Dönem AÖL sınav tarihleri ve saatleri | Açık Öğretim Lisesi sınav giriş yerleri belgesi yayımlandı mı?
AÇIK LİSE sınavları ne zaman? 1. Dönem AÖL sınav tarihleri ve saatleri | Açık Öğretim Lisesi sınav giriş yerleri belgesi yayımlandı mı?Açık Öğretim Lisesi 1. Dönem sınav tarihleri belli oldu. Öğrenciler ise AÖL sınav tarihleri ne zaman aramasına geçti. Peki Açık lise sınav giriş yerleri belgeleri de açıklandı mı? Sınavlar online mı, yüz yüze mi olacak? Milli Eğitim Bakanlığı tüm ayrıntıları duyurdu.
25.11.2023Bilgi Rehberi
Elektrik kesintisi, öğretmene birincilik getirdi: Gurur verici
Elektrik kesintisi, öğretmene birincilik getirdi: Gurur vericiSamsun'ın Ayvacık ilçesinde öğretmenlik yapan Muhammet Recep Güneysu, Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından düzenlenen fotoğraf yarışmasında, teneffüs sonrası öğrencilerin okula girmek için koşuşturmalarının yer aldığı fotoğrafla birinci oldu
25.11.2023Gündem
15 TATİL NE ZAMAN? 2024 Yılında 15 Tatil ne zaman başlıyor, ne zaman bitiyor? İşte Milli Eğitim Bakanlığı'nın takvimi
15 TATİL NE ZAMAN? 2024 Yılında 15 Tatil ne zaman başlıyor, ne zaman bitiyor? İşte Milli Eğitim Bakanlığı'nın takvimiMilli Eğitim Bakanlığı 15 tatil tarihini duyurdu. Milyonlarca öğrenci, 15 tatil ne zaman, hangi ay başlıyor? araştırıyor. Yılın ilk ara tatili sona erdikten sonra gündeme gelen 15 tatil (yarıyıl-sömestr) başlangıç ve bitiş tarihleri...
25.11.2023Bilgi Rehberi
Yılmayan öğretmenler
Yılmayan öğretmenlerMilli Eğitim Bakanlığı (MEB), sosyal medya hesaplarından okullarda fedakârca çalışan öğretmenleri paylaştı.
25.11.2023Gündem
UZMAN ÖĞRETMENLİK SINAV SONUÇLARI SORGULAMA | Uzman öğretmenlik sınav sonuçları açıklandı! Uzman öğretmenlik sınav sonuçlarına nasıl bakılır?
UZMAN ÖĞRETMENLİK SINAV SONUÇLARI SORGULAMA | Uzman öğretmenlik sınav sonuçları açıklandı! Uzman öğretmenlik sınav sonuçlarına nasıl bakılır?Uzman öğretmenlik sınav sonucu sorgulama ekranı MEBBİS üzerinden erişime açılacak. Öğretmenlik Kariyer Basamakları Yazılı Sınavı, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından 19 Kasım tarihinde çevrim içi olarak gerçekleşti. Soru ve cevaplarının yayımlanmasının akabinde uzman öğretmenlik sınav sonuçları belli oldu. Peki, uzman öğretmenlik sınav sonuçlarına nasıl bakılır? İşte uzman öğretmenlik sınav sonuçları sorgulama ekranı...
24.11.2023Bilgi Rehberi
Uzman öğretmenlik ve başöğretmenlik sınav sonuçları belli oldu! İşte uzman öğretmenlik sınav sonuçlarının sayfası
Uzman öğretmenlik ve başöğretmenlik sınav sonuçları belli oldu! İşte uzman öğretmenlik sınav sonuçlarının sayfasıİkincisi düzenlenen Öğretmenlik Kariyer Basamakları sınav sonuçları Milli Eğitim Bakanlığı'nın internet sitesinde açıklandı. Sonuçlara meb.gov.tr adresinden ulaşılıyor.
24.11.2023Gündem
MEB 2024 sınav uygulama takvimi açıklandı! İOKBS, LGS, ÖKBYS AÖL, AÖO, AÖIHL-MAÖL ve ehliyet sınavları ne zaman?
MEB 2024 sınav uygulama takvimi açıklandı! İOKBS, LGS, ÖKBYS AÖL, AÖO, AÖIHL-MAÖL ve ehliyet sınavları ne zaman?MEB 2024 sınav uygulama takvimi belli oldu. Milli Eğitim Bakanlığı 2024 yılında gerçekleştirilecek sınav uygulama takvimini yayımlandı. MEB'in resmi internet sitesinden duyurduğu 2024 sınav takvimine göre, İOKBS, LGS, ÖKBYS AÖL, AÖO, AÖIHL-MAÖL ve ehliyet sınavları ne zaman? İşte detaylar…
24.11.2023Bilgi Rehberi
Bilsem başvuruları ne zaman 2024? 1, 2, 3. sınıf BİLSEM başvurusu nasıl yapılır, şartlar neler?
Bilsem başvuruları ne zaman 2024? 1, 2, 3. sınıf BİLSEM başvurusu nasıl yapılır, şartlar neler? MEB tarafından 1. 2. ve 3. sınıf öğrencilerine resim, müzik ve genel zihinsel yetenek alanlarında uygulanan BİLSEM sınavına özel yetenekli öğrenciler katılabiliyor. Çocuklarını BİLSEM'e kayıt ettirmek isteyen veliler ise "2024 BİLSEM başvuruları ne zaman? 1, 2, 3. sınıf BİLSEM başvurusu nasıl yapılır, şartlar ne?" sorularının yanıtını araştırmaya başladı. İşte tüm detaylar…
24.11.2023Bilgi Rehberi
‘Gelecek sizlere emanet’
‘Gelecek sizlere emanet’Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.
24.11.2023Eğitim
Uzman Öğretmenlik Sınav Sonuçları açıklandı mı? MEB uzman öğretmenlik soru ve cevap anahtarı...
Uzman Öğretmenlik Sınav Sonuçları açıklandı mı? MEB uzman öğretmenlik soru ve cevap anahtarı...Öğretmenlik Kariyer Basamakları Yazılı Sınavı uygulandı ve sınava katılım sağlayan adaylar tarafından ise uzman öğretmenlik sınav soru/cevaplarının yanı sıra sonuç tarihi de araştırılıyor. Peki, 2023 uzman öğretmenlik sınav sonuçları ne zaman açıklanacak?
23.11.2023Bilgi Rehberi
Milli Eğitim Bakanlığı'ndan ara tatil anketi
Milli Eğitim Bakanlığı'ndan ara tatil anketiMilli Eğitim Bakanlığı, ‘"ara tatil değerlendirme" anketini erişime açtı. 10 Aralık’a kadar devam edecek anket çalışmasında öğretmen, öğrenci ve veliler kasım ara tatilini değerlendirecek.
23.11.2023Gündem
Gençlerin yeni korkusu: Gomofobi
Gençlerin yeni korkusu: GomofobiEvlilik fobisi anlamına gelen 'gomofobi' gençler arasında çığ gibi büyürken ciddi ilişkiden bile uzak duranların sayısı bir hayli artıyor. Peki bu evlilik fobisi nereden kaynaklanıyor?
23.11.2023Gündem
Bakan Tekin: Farklılıklarımızı bir kenara itip işimize odaklanmak durumundayız
Bakan Tekin: Farklılıklarımızı bir kenara itip işimize odaklanmak durumundayızMilli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, Bakanlıktan köy okuluna kadar tüm öğretmenlerin bir çalışma ekibi olması gerektiğini ifade etti.
22.11.2023Haberler

Benzer Haber Etiketleri

Milli Eğitim Bakanlığı ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.