Milli Eğitim Bakanlığı

Milli Eğitim Bakanlığı

Son dakika milli eğitim bakanlığı haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan milli eğitim bakanlığı gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan milli eğitim bakanlığı haber sayfamızda...

Milli Eğitim Bakanlığı

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 26.285 milli eğitim bakanlığı haberi bulunmuştur.
2. Ara tatil ne zaman? 2024 Yılındaki 2. ara tatil Nisan'ın kaçında başlayacak, kaç gün sürecek?
2. Ara tatil ne zaman? 2024 Yılındaki 2. ara tatil Nisan'ın kaçında başlayacak, kaç gün sürecek?İlkokul, ortaokul, lise öğrencileri için geçerli olan 2. ara tatil için araştırmalar başladı. İlk ara tatil ve yarıyıl tatili ardından merak konusu olan 2. ara tatil ne zaman? Milyonlarca öğrenci, 2024 Yılındaki 2. ara tatil Nisan'ın kaçında başlayacak, kaç gün sürecek? öğrenmek istiyor. İşte Milli Eğitim Bakanlığı'nın duyurduğu tatil tarihleri...
25.02.2024Bilgi Rehberi
YAZ TATİLİ NE ZAMAN, HANGİ AY? 2024 Okullar ne zaman tatil olacak? İşte müfredat sonu
YAZ TATİLİ NE ZAMAN, HANGİ AY? 2024 Okullar ne zaman tatil olacak? İşte müfredat sonu2023-2024 Eğitim Yılının yaz tatili araştırılmaya başladı. Milli Eğitim Bakanlığı, bu yılki yaz tatili başlangıç tarihini duyurdu. İlkokul, ortaokul, lise öğrencileri yaz tatili ne zaman sorusuna cevap aramaya başladı. Peki okullar ne zaman kapanacak? İşte MEB takvimindeki tarih...
25.02.2024Bilgi Rehberi
Öğretmenlere yeni müfredat eğitimi
Öğretmenlere yeni müfredat eğitimiMilli Eğitim Bakanlığı’nın yeni müfredatın gelecek günlerde açıklanması bekleniyor.
25.02.2024Eğitim
AÖL 2. DÖNEM SINAV TARİHİ 2024 MEB: AÇIK LİSE 2. dönem sınavları ne zaman, saat kaçta? Açık Öğretim Lisesi (AÖL) sınav giriş belgesi hangi tarihte yayımlanacak?
AÖL 2. DÖNEM SINAV TARİHİ 2024 MEB: AÇIK LİSE 2. dönem sınavları ne zaman, saat kaçta? Açık Öğretim Lisesi (AÖL) sınav giriş belgesi hangi tarihte yayımlanacak?Açık Öğretim Lisesi 2. dönem sınav takvimi öğrencilerle paylaşıldı. Sınava dair giriş belgelerinin yayımlanacağı tarihle beraber sonuçların açıklanacağı zaman da duyuruldu. Peki, 2024 AÖL sınavları ne zaman, sonuçlar ne zaman açıklanacak?
24.02.2024 Bilgi Rehberi
İKİNCİ NİSAN ARA TATİLİ NE ZAMAN 2024? Nisan ara tatili yapılacak mı, kaldırılacak mı? MEB takvimi ile 2024 ara tatil tarihleri
İKİNCİ NİSAN ARA TATİLİ NE ZAMAN 2024? Nisan ara tatili yapılacak mı, kaldırılacak mı? MEB takvimi ile 2024 ara tatil tarihleriİkinci ara tatilin ne zaman başlayacağı merak ediliyor. İlk yarıyıl tatilini 5 Şubat'ta sonlandıran öğrenciler ikinci ara tatil için gün sayıyor. Gözler ikinci ara tatilin başlayacağı tarihe çevrilirken Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) 2023-2024 yılı takvimini yayımladı. Peki, ikinci ara tatil ne zaman, kaldırıldı mı, olacak mı? 2. dönem ara tatili kalktı mı?
24.02.2024Bilgi Rehberi
Okulda korkunç olay! Kafatası 8 yerinden kırılan Mira beyin kanaması geçirdi
Okulda korkunç olay! Kafatası 8 yerinden kırılan Mira beyin kanaması geçirdiAnkara'da okulda düştüğü öne sürülen, beyin kanaması geçiren ve kafatasında 8 kırık olan Mira Şahin (8), yoğun bakımda tedaviye alındı. Şahin'in ailesi, olaydan okulu sorumlu tutarken, bakanlık soruşturma başlattı.
24.02.2024Haberler
Okulda korkunç olay! Kafatası 8 yerinden kırılan Mira beyin kanaması geçirdi
Okulda korkunç olay! Kafatası 8 yerinden kırılan Mira beyin kanaması geçirdiAnkara'da okulda düştüğü öne sürülen, beyin kanaması geçiren ve kafatasında 8 kırık olan Mira Şahin (8), yoğun bakımda tedaviye alındı. Şahin'in ailesi, olaydan okulu sorumlu tutarken, bakanlık soruşturma başlattı.
24.02.2024Gündem
'Yaptığımız okulların tamamı depreme dayanıklı'
'Yaptığımız okulların tamamı depreme dayanıklı'Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, "Büyük bir felaket atlattık 6 Şubat'ta. Milli Eğitim Bakanlığı'na bağlı okullar, bizim yaptırdığımız okulların hemen hemen hiçbir tanesinde yıkım olmadı.Şu an Türkiye genelinde bizim yaptığımız okulların tamamı deprem açısından depreme dayanıklı ve konfor açısından hemen hemen bu okul konforunda." şeklinde konuştu.
23.02.2024Eğitim
Bakan Tekin: Devrim niteliğinde işler yapıldı
Bakan Tekin: Devrim niteliğinde işler yapıldıMilli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, Eyüpsultan'daki Hüsnü Özdemir İmam Hatip Ortaokulu'nun açılış törenine katıldı.
23.02.2024Gündem
Bakan Yardımcısı Yelkenci: Birkaç beceri boyutunu bir arada işletecek bir müfredat geliyor
Bakan Yardımcısı Yelkenci: Birkaç beceri boyutunu bir arada işletecek bir müfredat geliyorMilli Eğitim Bakan Yardımcısı Dr. Ömer Faruk Yelkenci, yeni bir müfredat modeli çalışması içerisinde olduklarını belirterek, "Artık beceri örgüsü temelli bir müfredat olacak. Tek başına bir beceri seti veya beceri boyutu değil, birkaç beceri boyutunu bir arada işletecek bir müfredat geliyor" dedi.
22.02.2024Gündem
MEB YENİ MÜFREDAT SON DURUM 2024: Müfredat değişikliği ne zaman, hangi sınıflarda olacak?
MEB YENİ MÜFREDAT SON DURUM 2024: Müfredat değişikliği ne zaman, hangi sınıflarda olacak? Okullarda müfredat değişikliği olacak mı, ne zaman? Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin'in yeni müfredat açıklaması ardından öğrenci, veli ve öğretmenlerin gözü MEB'den gelecek açıklamada. Ders saatlerinde herhangi bir değişiklik olmayacağı ve içeriklerde sadeleşme yapılacağı belirtilmişti. Peki, MEB 2024 müfredat değişikliği ne zaman?
22.02.2024Bilgi Rehberi
2024 BURSLULUK SINAVI TARİHİ 💥 İOKBS Bursluluk sınavı başvuruları bitti mi, ne zaman sona erecek? Bursluluk sınavı başvurusu nasıl yapılır?
2024 BURSLULUK SINAVI TARİHİ 💥 İOKBS Bursluluk sınavı başvuruları bitti mi, ne zaman sona erecek? Bursluluk sınavı başvurusu nasıl yapılır?2024 Bursluluk sınavı için başvurular alınmaya devam ediyor. 13 Şubat tarihinde alınmaya başlanan başvuru işlemleri 1 Mart 2024 tarihine kadar alınmaya devam edecek. 5, 6, 7 8, 9, 10 ve 11'inci sınıflarda eğitim gören öğrencilere yönelik olarak yapılan Bursluluk sınavı tarihi öğrenciler tarafından merak ediliyor. Peki 2024 Bursluluk sınavı ne zaman, hangi tarihte yapılacak?
21.02.2024Bilgi Rehberi
Bakan Tekin: Derslik sayısı ikiye katlandı
Bakan Tekin: Derslik sayısı ikiye katlandıMilli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, "Türkiye'de derslik sayısı, ikiye katlanmış durumda. Öğretmen sayımız her ilimizde en az ikiye katlanmış durumda. Derslik başına ve öğretmen başına düşen öğrenci sayımız dünya ortalamalarına geldi" dedi.
21.02.2024Gündem
2024 ORTAK SINAVLAR NE ZAMAN? 2. Dönem 1. ortak sınavların tarihleri belli oldu! MEB ortak sınav tarihleri 6. - 9. sınıf ve soru dağılımları
2024 ORTAK SINAVLAR NE ZAMAN? 2. Dönem 1. ortak sınavların tarihleri belli oldu! MEB ortak sınav tarihleri 6. - 9. sınıf ve soru dağılımlarıOrtak sınavlar için geri sayım... Milli Eğitim Bakanlığınca ülke genelinde 6. ve 9. sınıflar için ortak sınav yapılıyor. 2. dönem 1 ortak sınavlar için MEB tarihleri belirledi. Peki, ortak sınavlarda konu ve soru dağılımı nasıl olacak? İşte 2024 ortak sınav tarihleri.
21.02.2024Bilgi Rehberi
Merdiven altı kurslar kapatıldı
Merdiven altı kurslar kapatıldıMEB, Özel Öğretim Kurumları Genel Müdürlüğü internet sayfasında “İzinsiz Eğitim Faaliyeti İhbarı” linki oluşturarak 1 Eylül 2023’te kapsamlı bir mücadele başlatmıştı.
21.02.2024Gündem
YÖK ve MEB, YKS soru havuzu oluşturacak
YÖK ve MEB, YKS soru havuzu oluşturacakMilli Eğitim Bakanlığı (MEB) ile Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM), üniversiteye giriş için düzenlenen Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) soru havuzu için ortak çalışacak.
21.02.2024Gündem
Ortak sınavların konu dağılımları yayımlandı
Ortak sınavların konu dağılımları yayımlandıMilli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından Türkiye genelinde 6 ve 9. sınıflar için yapılacak ortak sınavlara ilişkin konu soru dağılım tabloları yayımlandı.
21.02.2024Eğitim
EKYS sonuçları ne zaman açıklanır? ÖSYM 2024 EKYS sonuç tarihi!
EKYS sonuçları ne zaman açıklanır? ÖSYM 2024 EKYS sonuç tarihi!Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) Başkanlığınca, okullara müdür ve müdür yardımcısı seçmek için düzenlenen Milli Eğitim Bakanlığı Eğitim Kurumlarına Yönetici Seçme Sınavı (2024-MEB-EKYS) 18 Şubat Pazar günü gerçekleştirildi. Sınava katılım sağlayan adaylar, sonuç tarihini merak ediyor. Peki, EKYS sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte ÖSYM 2024 EKYS sonuç tarihi…
19.02.2024Bilgi Rehberi
YKS ve LGS'ye girecek öğrencileri yakından ilgilendiriyor! MEB ve ÖSYM'den yeni adım
YKS ve LGS'ye girecek öğrencileri yakından ilgilendiriyor! MEB ve ÖSYM'den yeni adımYükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) ile Liselere Geçiş Sistemi (LGS) kapsamındaki merkezi sınav için oluşturulacak soru havuzu, Milli Eğitim Bakanlığı'nın (MEB) müfredatı doğrultusunda hazırlanan ders kitaplarındaki konu, kazanım, etkinlik ve örnekleri kapsayacak. Konuyla ilgili yazılı açıklama yapıldı.
19.02.2024Gündem
‘Atamalar mevzuata göre yürütülmeli’
‘Atamalar mevzuata göre yürütülmeli’EĞİTİM SERVİSİ - Türk Eğitim Sen Genel Başkanı Talip Geylan, Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin’in “Proje okullarına yönetici ve öğretmen görevlendirmelerinde yeni bir yönetmelik çıkarılacak” ifadesini önemsediklerini belirterek şunları dedi: “Adeta ‘kafama göre yönetici ve öğretmen atarım’ projesine dönüşmüş olan aymazlığa son verilmeli, bu okullara atamaları da MEB’e bağlı diğer tüm okullarımız gibi ilgili mevzuata göre yürütülmeli...
19.02.2024Eğitim
2024'ün MEB TAKVİMİ: 2. ARA TATİL TARİHLERİ ne zaman? 2024 Yaz tatili Haziran ayının kaçında başlayacak, karne günü ne zaman?
2024'ün MEB TAKVİMİ: 2. ARA TATİL TARİHLERİ ne zaman? 2024 Yaz tatili Haziran ayının kaçında başlayacak, karne günü ne zaman?Milli Eğitim Bakanlığı 2. ara tatil ve yaz tatili tarihlerini duyurdu. Milyonlarca öğrenci 2. ara tatil ne zaman, yaz tatili 2024 tarihi araştırmalarında bulunuyor. İşte MEB'den tatil takvimi
17.02.2024Bilgi Rehberi
Akıllı tahta başarıyı artırdı
Akıllı tahta başarıyı artırdıMilli Eğitim Bakanlığı, UNESCO tarafından yayımlanan eğitimde teknoloji konulu Küresel Eğitimi İzleme 2023 Raporu’nun Türkiye bölümüne ilişkin veri analizlerini paylaştı.
17.02.2024Eğitim
Özel okullara kutlama kriteri
Özel okullara kutlama kriteriMilli Eğitim Bakanlığı (MEB) Özel Öğretim Kurumları Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik, Resmi Gazete’de dün yayımlandı.
17.02.2024Gündem
BURSLULUK SINAVI BAŞVURU 2024 meb.gov.tr 🔴 İOKBS başvuru şartları nedir? İOKBS bursluluk sınav ve giriş belgesi tarihi
BURSLULUK SINAVI BAŞVURU 2024 meb.gov.tr 🔴 İOKBS başvuru şartları nedir? İOKBS bursluluk sınav ve giriş belgesi tarihi 5, 6, 7, 8, hazırlık sınıfı, 9, 10 ve 11’inci sınıflara yönelik düzenlenecek olan İOKBS için başvuru süreci başladı. Milli Eğitim Bakanlığı bursluluk sınavı başvuru kılavuzunda şartlar, sınav ve sonuç tarihi gibi tüm ayrıntılar öğrencilerle paylaşıldı. Peki, MEB bursluluk sınavı ne zaman, sonuçlar hangi tarihte açıklanacak?
16.02.2024Bilgi Rehberi
BİLSEM TARİHİ NE ZAMAN 2024? Bilim ve Sanat Merkezi sınav takvimi MEB
BİLSEM TARİHİ NE ZAMAN 2024? Bilim ve Sanat Merkezi sınav takvimi MEBBİLSEM sınav takvimine göre ilkokul 1, 2 ve 3. sınıf öğrencileri için süreç başladı. Başvuruları alınan Bilim ve Sanat Merkezi sınavı için giriş belgeleri e-okul Yönetim Bilgi Sistemi üzerinden erişime açılmıştı. 2024 BİLSEM ne zaman?
16.02.2024Bilgi Rehberi

Benzer Haber Etiketleri

Milli Eğitim Bakanlığı ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.