Geri Dön

Della Miles kimdir, kaç yaşında? Della Miles müslüman mı oldu?

Dünyaca ünlü caz sanatçısı Della Miles, günün hakkında en çok arama yapılan isimlerinden biri oldu. Geçtiğimiz yıl yerleştiği Türkiye'de müslüman olduğunu açıklayan Della Miles ile ilgili merak edilenleri bir araya getirdik. Peki Della Miles kimdir?

Della Miles kimdir, kaç yaşında? Della Miles müslüman mı oldu?

Della Miles bir yıl önce yerleştiği Muğla'nın Dalyan ilçesinde çiftlik hayatı yaşamaya başlamış ve kariyerine devam etmişti. Michael Jackson'ın vokalisti olarak tanınan Della Miles son olarak Yeni Zelanda'da iki camiye düzenlenen saldırının ardından müslüman olduğu için çok mutlu olduğunu dile getirmişti. Della Miles açıklamasında Dünyanın birçok yerinde İslamofobi bir hastalık gibi yayılıyor. Bunun en vahşi örneğini Yeni Zelanda'da gördük Kanımız dondu içimiz parçalandı açıklamasında bulunmuş ve Hz. Muhammed'in inancını benimsemek beni çok mutlu ediyor açıklamasında bulunmuştu.

DELLA MİLES KİMDİR?

Uzun yıllar müzik dünyasında Michael Jackson’ın vokalisti olarak tanınan Della Miles 2018 yılında Türkiye’de gündem olmuştur. Gündeme gelme sebebi ise, daha önce tatil için geldiği, Muğla’ya yerleşmesi olmuştur. Muğla Ortaca İlçesi Dalyan Mahallesi’ne yerleşen usta isim dünyanın en güçlü sesleri arasında gösterilmektedir.

Ayrıca Köyceğiz’in Çandır Mahallesindede 700 m2’lik bir arsa satın aldığı belirtilmiştir.

Amerika, Teksas Houstan’da dünyaya gelen Della Miles, ilk müzik deneyimini kilise korosu ile gerçekleştirmiştir. Annesininde müzisyen olması sebebi ile müzisyen bir ailede yetişen ünlü sanatçı, ayrıca kriminal hukuk eğitimi almıştır.

Hayatını müzik üzerine sürdürme kararı aldığında ise Los Angeles’a taşınmış kısa sürede bir çok prodüktörün dikkatini çekmeyi başarmıştır. Daha sonra, Michael Jackson ile birlikte Sisterella müzikalinde oynamaya başlamış, ardından Whitney Houston’a vokalistlik yapmıştır. 2011 senesinde ise Uncivilized isimli ilk solo albümünü müzik severler ile buluşturmuştur.

Amerika ve diğer bir çok ülkede başarılı çalışmalara imzasını atan Della Miles, ülkemizde ise Müslüm Gürses, Zeki Müren gibi usta isimleri anma albümlerinde yer almış, 2013 yılında ise Murat Kekilli‘nin Gümüş Teller isimli albümünde bulunan Git isimli şarkısına eşlik etmiştir. İlerleyen dönemlerde Türkçe bir albüme imza atacağı da sıkça gündeme gelmektedir.

Balıkesir'de FETÖ/PDY firarisi kadın sahte kimlikle yakalandıBalıkesir'in Edremit ilçesinde, hakkında kesinleşmiş hapis cezası bulunan FETÖ/PDY üyesi kadın, akrabası adına düzenlenen kimlikle yakalandı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet