Geri Dön

Deprem mi oldu, en son nerede deprem oldu? 21 Ekim son depremler sorgula AFAD - Kandilli

Son dakika deprem haberleri... Vatandaşlar bulundukları bölgede deprem olup olmadığını araştırıyor. AFAD ve Kandilli Rasathanesi meydana gelen son depremleri listeliyor. Türkiye ve yakın çevresinde meydana gelen depremlerin nerede olduğunu ve kaç şiddetinde olduğunu son depremler listesinden görüntülemek mümkün. Peki, bugün deprem oldu mu? İşte 21 Ekim son depremler listesi...

Deprem mi oldu, en son nerede deprem oldu? 21 Ekim son depremler sorgula AFAD - Kandilli

Deprem mi oldu? Nerede, kaç şiddetinde deprem oldu? 21 Ekim 2020 son depremler listesi yayınlandı. Peki, AFAD ve Kandilli Rasathanesi ölçümlerine göre son depremler nerede meydana geldi? İşte son depremler listesi...

SON DEPREMLER 21 EKİM 2020

VAN'DA DEPREM

VAN'ın Tuşba ilçesinde, Richter ölçeğine göre 3.7 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Deprem, ilçede hafif şekilde hissedildi.

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı Deprem Dairesi Başkanlığı'nın merkez üssünü Van'ın Tuşba ilçesi olarak belirlediği 3.7 büyüklüğündeki deprem, saat 11.31'de meydana geldi. Yerin, 23.85 kilometre derinliğinde olan depremde, can ve mal kaybı yaşanmazken, ilçede kısa süreli korkuya neden oldu. 

KANDİLLİ SON DEPREMLER İÇİN TIKLAYINIZ

AFAD SON DEPREMLER İÇİN TIKLAYINIZ

İSTANBUL DEPREMİYLE İLGİLİ FLAŞ AÇIKLAMA

Prof. Dr. Görür'ün açıklamalarından satır başları şöyle;

Bir sefer jeolojik ve zemin olarak en tehlikeli olan yerler Avrupa yakası ve Avrupa Yakasında Haliç'ten başlayıp Silivri'ye kadar giden sahil ve sahilden ilk 10 km'lik kuşak en riskli yerler. Neden en riskli yerler? Buradaki jeolojik özelliklerden dolayı. Bizim özellikle tersiyer dediğimiz kayalar yani iyi çimentolanmamış, yumuşak, kirli, kumlu, içerisinde su seviyesinin olduğu kaya zemin değil. Sert kayalar değil. Şiddetli bir sarsıntıda heyelan yapma özelliği gösteren, halkın diliyle çürük zeminlerdir. Bu çürük zeminler depremi katbekat artırıyorlar. Depremin etkisine x desek, buralarda 5x, 10x olabilir. Bu zemin etkiyi büyütüyor.

Depremde bir fay kırılınca enerjisinin bir kısmını boşaltır. Enerjisini başka bir bölgeye gönderir. Biz burada dikkatli olun diyoruz.

Özellikle halk ölçeğinde değil, yerel yönetimlerin risk altına girmiş bu alandaki hazırlık çalışması yapacaklarsa bir an önce yapsınlar. Zarar azaltıcı önlemler alınsın diye söylüyoruz.

‘İstanbul büyük deprem bekliyor’ dedik. 99’dan sonra Marmara’nın altındaki kabuğa enerji yükledi. Bu kabuk bu enerjiyi kaldıramaz.

21 senedir 44 santimlik bir ciddi sorun var. 7 büyüklüğünde bir deprem beklesek buna karşılık gelen bir enerji bir milyon 800 tonu aşkın patlayıcının aynı anda çıkan enerjisine denk.

15 boa ve piton yılanı ile 1 adet sakallı ejdere el konduİstanbul Ümraniye'de, ülkeye yasa dışı yollardan sokulan ve nesli tükenme tehlikesi altında olan 15 boa ve piton yılanı ile 1 adet sakallı ejdere el kondu.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet