Geri Dön

DGS sınav giriş belgesi nasıl alınır? DGS hangi tarihte?

Dikey Geçiş Sınavı için geri sayım başladı. Eğitimini lisansa tamamlamak isteyenlerin katılmak istediği DGS sınavının yerleri de belirlendi. ÖSYM, sınav giriş belgelerini https://ais.osym.gov.tr/ adresi üzerinden yayımlandı. T.C. Kimlik ve YU Numarası ile giriş yapılan DGS sınav giriş belgesine erişmek oldukça kolay. Haberimizin içeriğindeki link üzerinden DGS sınav giriş belgenizi alabilirsiniz. Peki DGS ne zaman, saat kaçta uygulanacak?

DGS sınav giriş belgesi nasıl alınır? DGS hangi tarihte?

ÖSYM tarafından uygulanacak olan Dikey Geçiş Sınavı (DGS) her yıl düzenli olarak gerçekleştiriliyor. 2020 Yılının DGS sınavına katılacak adaylar ise başvuru işlemlerini 9-17 Haziran 2020 tarihleri arasında tamamladı. Başvuru tarihlerini kaçıran adaylar ise 3 Temmuz günü DGS geç başvuru işleminde bulundu. Şimdilerde en çok merak edilen sorulardan biri de DGS ne zaman ve saat kaçta oldu. ÖSYM sınav takviminde tüm detaylara yer verdi. İşte DGS sınav günü, sınav saati, ve DGS sonuçları tarihi...

DGS SINAV GİRİŞ BELGESİ NASIL ALINIR?

DGS sınav giriş belgesi https://ais.osym.gov.tr/ adresi üzerinden gerekli bilgileri girerek alınıyor.

DGS SINAV GİRİŞ BELGESİ ALMAK İÇİN TIKLAYINIZ

DGS sınav giriş belgesi nasıl alınır DGS hangi tarihte

DGS NE ZAMAN, SAAT KAÇTA?

Dikey Geçiş Sınavı (DGS) 9 Ağustos 2020 Pazar günü saat 10:15'de uygulanacak.

DGS SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

DGS sınav sonuçları 9 Eylül 2020 tarihinde açıklanacak.

 

 

Giresun'da yürürken sigara içmek yasaklandıGiresun Valiliği koronavirüs tedbirleri kapsamında il genelinde kamuya açık alanlarda bulaş riski oluşturması nedeniyle yürürken sigara içilmesini yasakladı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber