Geri Dön
Gündem2021 DGS sonuçları açıklandı mı, ne zaman açıklanacak?

2021 DGS sonuçları açıklandı mı, ne zaman açıklanacak?

Dikey Geçiş Sınavı son buldu, günler geçtikçe sonuç tarihi aramaları da sıklaşıyor. DGS adayları heyecanla tarihi beklerken tam tarihi bilmeyenler ise "DGS sonuçları açıklandı mı, ne zaman açıklanacak?" diye soruyor.

2021 DGS sonuçları açıklandı mı, ne zaman açıklanacak?

 

DGS sonuçları için sabırısız bekleyiş sürüyor. 2 yıllık üniversite eğitimini 4 yıllık lisans eğitimine tamamlamak isteyen adaylar günler ilerledikçe "DGS sonuçları açıklandı mı, ne zaman açıklanacak?" sorusu artıyor.

DGS SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

ÖSYM 2021 sınav takvimine göre sınav sonuçları 13 Ağustos'ta açıklanacak.

SINAV SONUÇLARININ BİLDİRİLMESİ

Adaylar sınav sonuçlarını, T.C. Kimlik Numaraları ve şifreleri ile ÖSYM’nin https://sonuc.osym.gov.tr internet adresinden veya mobil uygulamalarından öğrenebileceklerdir. Adaylara sonuç belgesi gönderilmeyecektir. İnternet sayfasında ilân edilen sonuç bilgileri adaylara tebliğ hükmündedir. Adayın sınav sonuç bilgisinde;

a) Testin sayısal ve sözel bölümlerindeki doğru ve yanlış cevap sayıları
b) Ön lisans başarı puanı
c) 2021-DGS puanları (yerleştirmede kullanılabilecek puan türlerine uygun puanları)
yazılı olacaktır.

ÖSYM, adaylara yönelik sınav sonuç belgelerinin doğrulanmasını sağlamak üzere “Sonuç Belgesi Kontrol Sistemi” işlemini hizmete sunmuştur. Bu amaçla kullanılmak üzere Sınav Sonuç Belgelerinin en alt kısmına, sistem tarafından rastgele üretilmiş bir “Sonuç Belgesi Kontrol Kodu” basılmaktadır. Söz konusu işleme https://sonuc.osym.gov.tr üzerinde Sonuç Belgesi Kontrol Sistemi sayfasından ulaşılmaktadır.

Yangında canını zor kurtardı: Yaşadığımız bir dehşettiOsmaniye'nin Kadirli ilçesindeki yangında evi yanan Karatape köyü Sağlameller Mahallesi sakini Feride Torşahin (51), yaşadıklarının şokunu atlatamadığını söyledi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet